Telegram hesabım banlandı ban nasıl kaldırılır

media 648

Telegram hesabım yasaklandı hiç bir şekilde hesabım açılmıyor şeklinde yardım isteyenlere önemli bir bilgilendirmeyle birde belki ban kaldırma için çözüm sunabiliriz.

Andronova

Telegram ban yedim sorunu alanların bir kısmında yapmış oldukları yanlış hareketler sonucu banlandıklarını görüyoruz. Hakaret, genel veya belli bir kesime zarar verecek söylemler, dolandırıcılık ve hile gibi yöntemlere yönelenlerin hesapları yasaklanır veya belli bir zamana kadar engel getirlir. Bunun dışında görülen nedenlerinde bazılarını aşağıya ekledik.

Yapılan çeşitli ihlaller sonucu bazı Telegram hesapları askıya alınabilmekte ve ban yemektedir. Bu durum sıklıkla; 3. parti sitelerden elde edilen link paylaşımlarının mesajlarda kullanılması, geçersiz çok fazla kullanıcı daveti ve istenmeyen reklamların paylaşılması gibi davranışlar sonucu ortaya çıkmaktadır. Sürekli olarak gönderilen spam içerikleri, yasaklı oyun bağlantıları ya da çeşitli ürünlerin reklamları da ban sebebi olabilmektedir. Özellikle bahsedilen spam içeriklerin gönderilmesi ya da gönderilen içeriklerin otomatik olarak spam kutusuna düşmesi sebepsiz olarak ban yeme riskinizi artırmaktadır. Siz de Telegram hesabım banlandı diyen insanların arasında iseniz öncelikle spam kutunuzu kontrol etmeniz önerilmektedir.

Ban ne kadar sürer?

Telegram hesaplarına yapılan banların sabit bir süresi yoktur. Ban süreler yapılan ihlale bağlı olarak herkes hesaba özel belirlenmektedir. Bu süre bazı durumlarda 1 gün ya da 2 gün olabilmekte ya da çok daha uzun zaman sürebilmektedir. Ayrıca çok önemli bir ihlalde ya da sürekli ban yeme durumunda Telegram hesabı süresiz olarak banlayabilmektedir. 

Eğer son derece önemli bir ihlal yüzünden hesabınız ban yedi ise bu banın herhangi bir şekilde kaldırılması mümkün değildir. Yapılacak olan tek şey ceza süresinin doldurmasını beklemek olacak. Destek talepleriyle hiçbir işlem yapmayacağından beklemekten başka pek bir seçeneğiniz olmayacaktır. Telegram hesabım banlandı diyor iseniz ve bu süre uzun ise numaranızı değiştirmeyi ya da yeni bir hesap açmayı düşünebilirsiniz. 

Bunun yanı sıra hesabınızın sebepsiz yere ceza aldığını düşünüyor iseniz geliştiricisine itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtirazı yapabilmek için geliştiricinin kendi mail adresine veya yardım kısmına eklediği forma sorununuzu detaylı olarak yazabilirsiniz. Bu tarz durumlar için son derece olumlu geri dönüşler sağlamakta ve hesabınızın haksız yere yapılan banını aynı gün içinde kaldırmaktadır.

Telegram engel kaldırma mümkün müdür?

Eğer haklı nedenleriniz varsa ve uygun görülürse kaldırma talebini işleme alabilirler. Tabi buna kimse garanti veremeyeceğini söyleyelim. Verenlere dikkat etmenizi öneriyoruz.

  • Hesap sınırlandırmasının yanlış olarak yapıldığını düşünüyorsanız, bu telegram.me/spambot bağlantıyı kesinlikle kullanmanızı öneriyoruz. Ek telegram.org/support adresinden de yararlanınız.

Çok sayıda kişinin şikayet ederek hesap kapatmak için faaliyete girdiği her platformda görüyoruz. Farklı düşünceye sahip olmadığınızdan veya yasal olmayan davranışlar sergilemenizden dolayı grupları rahatsız etmiş olabilirsiniz. 

Telegram hesabım banlandı ban nasıl kaldırılır


Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 09:37

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın