Telegram nedir nasıl kullanılır?

Andronova
2 Minimum Okuma

Telegram, anlık mesajlaşma programlarından biri. Son yıllardır yavaş yavaş sağlam adımlarla büyümekte. Özellikle de grup açma hızla artmakta. Her alanda Gruplar bulunmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telegram nedir? Kolay ve hızlı şeklide mesajlaşma imkanı veren bir anlık mesajlaşma programı olan Telegram Türkçe ye telgraf olarak çevrilebilir. Program anlık mesajlaşma imkanı sunmasının yanı sıra hızlı veri transferi, konum gönderme, sesli ve görüntülü mesaj gönderme özellikleri nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Akıllı cihazlarda, tabletlerde ve kişisel masa üstü bilgisayarlarda kullanılabilmesi nedeni ile geniş bir kullanım alanı sunan program, farklı türde dosya gönderme ve 200 kişi ye kadar gönderi gurubu tanımlama imkanı da sunmaktadır.

Telegram nedir nasıl kullanılır?

Telegram nasıl kullanılır?

Programı kullanmak oldukça basit kullanıma başlamadan önce programı akıllı cihazınıza yada bilgisayarınıza indirmelisiniz. İndirme işleminin tamamlanmasından sonra bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturmak için yapmanız gereken işlemlerde şu sıralamayı takip etmelisiniz.

  • Uygulamayı cihazınıza indirin
  • Programı kullanmak istediğiniz telefon numarasını sisteme girin
  • Telefonunuza kısa mesaj ile iletilen şifreyi program ara yüzüne girin
  • Kullanmak istediğiniz profil fotoğrafını seçin program kullanıma hazır

Telegram web girişi web.telegram.org. Resmi sayfası telegram.org

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telegram dosya gönderme

Büyük veri transferi: Anlık mesajlaşma programlarında kullanıcıların karşılaştığı en büyük sorun gönderdikleri dosyaların boyutunun büyük olması ve tam olarak gönderilememesi. Telegram kullanıcılarına tek seferde 1,5 GB dosya gönderme imkanı sunuyor. Programın en büyük artılarından biride akıllı cihazınızda kullandığınız ara yüz ve kullanıcı görsellerini eksiksiz bir şekilde masa üstü bilgisayarınızda da kullanabilme imkanı vermesi, bütün bu özellikleri ile Telegram gün geçtikçe kullanıcı sayısı aratan bir anlık mesajlaşma programı. 

Telegram iletişim yardım sayfası telegram.org/faq

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir