Telegram şikayetle hesap kapama kişi engelleme

Şikayetle Telegram hesap kapama işlemini bazen birinin hesabını engellemek için bazen de kişi kendi hesabına ulaşamadığından kapatılmasını isteyebiliyor.

Andronova

Özellikle Whatsapp gibi popüler bir programa rakip olarak üretilmiş olan Telegram, anlık mesajlaşma olanağı sunan bir platformdur. Son derece hızlı bir şekilde çok geniş kitlelere ulaşan Telegram, milyonlarca insan tarafından kullanılmaya başlamıştır. Google Play ya da App Store üzerinden çok kolay bir şekilde indirilebilen ve hızlı bir şekilde kurulabilen Telegram uygulaması kullanan kişiler, uygulama hakkında birçok ayrıntı öğrenmekte ve öğrendikleri ayrıntılar hakkında fikir sahibi olmak istemektedir. Kullanıcıların en merak ettiği konulardan biri Telegram hesap silme işleminin ne olduğu ve şikayetle nasıl yapıldığıdır. 

Telegram şikayetle hesap kapama işlemi, grupların ya da kullanıcıların raporlanması sonucunda ilerletilen bir işlemdir. Telegram uygulamasında yer alan şikâyet et butonu ile rahatsız olduğunuz ya da uygunsuz gördüğünüz grupları ve kişileri şikâyet edebilirsiniz. Uygulama sistemsel ilerleyişine uygun bulduğu hesapları kapama yetkisine sahiptir. 

Telegram şikayetle hesap nasıl kapatılır

Yapmış olduğunuz başvurunun içeriğine göre işleme alınır ve çoğunlukla ilk olarak kısmi yaptırım uygulanacaktır. Örnek 3 gün kısıtlama veya geçici belirtilmeyen yasaklama olabilir. Birde özelliklerden bazılarının kullanılması kısıtlanabiliyor.

Kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır sorusuna ise;

  • Yine içeriğin önemi ve belirtilen nedenin hesap içerisinde bulunması gerekiyor. Yani olmayan bir şeyin iletilmesi bir fayda sağlamayacak.
  • Şikayet sayısının duruma göre etkisi bulunuyor. Belirtilen sebep birden çok bildirilen hesapta varsa o zaman ne kadar fazla kişi iletirse daha hızlı yaptırım kararı çıkar.
  • İncelemeye alınan hesaba nadir kişinin oturum açması engellenir ve incelemelerin tamamlanmasına göre durum şekillenir.
  • Profil üzerinden spam bildirimi dışında harici form doldurularakta geri dönüş istenilebilir. ( telegram.org/support )

Telegram şikayetle hesap kapama kişi engelleme

En yeni ve hızla büyüyen platformlardan biri olan Telegram kullanıcılarına sayısız özellik sunmaktadır. Her gün geliştirilmekte olan bu platform, hızlı bir şekilde popülerlik kazanmaktadır. Google Play ya da App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilecek Telegram uygulamasının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. 

-Telegram son derece güvenli bir uygulamadır ve özenle hazırlanmış olan teknolojisi sayesinde mesajlarınız telegram sistemi üzerinden bile görünmemektedir. 

-Sistemde kullanılmakta olan bulut tabanlı mesajlaşma özelliği, her platforma saniyeler içinde ulaşabilmenizi sağlamaktadır. 

-Platforma telefon numarası kullanarak kayıt olunmaktadır. Fakat sistemin en güzel özelliklerinden biri telefon numaranızı herkesin görememesidir. Sistemde kullanıcı adı ile görüşme yapılabilmektedir. 

-Uygulama kullanıcılara sesli ve görüntülü mesajlaşma özelliği sunmaktadır. 

-Sistemde son görülme özelliği kapama özelliği bulunmaktadır. Ayrıca şikâyet et butonu iletilerim şikayetle hesap iptali özelliği kullanılabilmektedir.

-Konuşma mesajları bir süre sonra uygulama özelliği ile iki taraftan da silinmektedir. 

Telegram kişi nasıl engellenir?

  • kişi sohbet ekranına giriniz.  Sağ köşeye dokunun ve orta tarafta “Kullanıcıyı engelle” seçeneğine dokununuz.
  • Kişiyi bildirmek içinse üç noktalı alandan işlem yapılması gerekiyor.
  • Çıkacak uygun olan bir başlıkla devam ediniz ve duruma göre farklı bir başlıkta seçilebilir.

Telegram kişi nasıl engellenir?

Telegram kişi şikayeti


Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 12:24

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.