Televizyona EBA nasıl yüklenir ve indirme işlemi

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Televizyonda EBA nasıl kullanılır diyenler için öncelikle nasıl indirilir bu soruya cevap vermemiz gerekiyor. Bazı modellerin desteklemediği biliniyor ama APK’ yı yüklemeye çalışın.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

EBA uygulamasını Smart TV modellerinin bazılarında karşılaşıyoruz ve bizim gördüğümüz modellerde Philips, Regal / Seg ve bir çok Android modelleri sayabiliriz. Bugün destekleyenler yarın bir güncellemeyle sorun çıkarabiliyor. Bundan dolayı araştırmanızı öneririz ve izlerken donmalar oluyorsa detaylarını incelemeniz gerekiyor.

Unutmamanız gereken bir husus ise kullanılan TV’ nin kamerası bulunmuyorsa o zaman alacağınız kameranın desteklenen modellerden biri olmasına dikkat ediniz. Bazı cihazların desteği bulunmamamkta

Benim televizyonum EBA’ yı destekliyor mu?

  • Uygulama yüklediğiniz yazılımı açınız. (Google Play, Smart TV Apps (Samsung), LG…)
  • EBA’ yı aratınız ve yükleyiniz.
  • Açılışta hata çıkması durumunda fişi çıkarın takın ve tekrardan test ediniz.
  • Sıkıntı varsa kaldırın ve eski bir sürümü varsa Google’ dan bulun bilgisayardan flash’ a atıp kurun.

Desteklemeyenler için Android TV Box cihazları öneriyoruz. Mikrofonda ise kamerada olan modellere bakılabilir. Tabi bazılarında algılamama veya desteklememe sorunu görülebiliyor. Mümkünse almadan önce bir satış mağazasında test edilebilir. Aynı seri olmasa da farklı serilerde çalışıyor mu diyerek kontrol edilebilir. Bunun dışında yine uyumluysa Bluetooth üzerinden direk ya da yardımcı uygulamalarla kullanılabilir.

Smartv TV EBA nasıl yüklenir

  1. Mağazadan aratıp kuruyorsunuz. Eğer desteği yoksa güvenilir sitelerden APK dosyasını indirin.
  2. Bilgisayarınızdan flash ile aktarın.
  3. TV’ de bilinmeyen kaynakların açıldığından emin olun. (Üstüne bir kaç kez ok butonuyla basıp çekin)
  4. Kurulum dosyasını göremiyorsanız o zaman dosya görüntüleme uygulamasıyla yüklemeyi yapınız. (Mağazadan aratınız bu yardımcı uygulamanın yüklenmesi gerekir)

EBA televizyonda açılmıyorsa dikkat edeceğiniz oturumla alakalı mı, çok sık denediniz mi ve uyumsuz bir sürümün kullanıyor olması mı diyerek kontrol ediniz. Eski sürümlerden bir kaçı flash bellekle aktarılabilir.

ZOOM Cloud Meetings kullanımda donmalar oluyor, ses gelmiyor, görüntü gelmiyor veya ses gitmiyor ise bununla alakalı ilk dikkat edilecek internet hızınız olacak. Modeminizi kapatınız biraz bekleterek açınız. Hız tesini yapınız ve WiFi’ ye bağlı olan diğer cihazları kullanmadan deneyiniz. TV’ de LAN girişi varsa kablolu olarak interneti kullanınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Açılmama durumlarında birde DNS adresi televizyona girilerek denenebilir. Şunu unutmayınız yoğun zamanlarda ve görüntülü görüşmelerin çokluğu bu gibi problemleri çıkarabilir.

Televizyona EBA nasıl yüklenir ve indirme işlemi
Televizyona EBA nasıl yüklenir ve indirme işlemi
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir