Televizyona kablosuz oyun kolu bağlama

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Smart TV ve LED televizyona oyun kolu nasıl bağlanır? Bu soru marka modellere göre biraz araştırmaya ile anlaşılabilir. Hangi modelin desteğinin neye olduğu net bilinmemekte.

Ad imageAd image

Oyun birçok kişinin hayatında vazgeçilmez bir vakit geçirme aracı olarak yer alır. Oyunların televizyona bağlanarak kablosuz konsollar ile birlikte oturulduğu yerden oynanması herkesin istediği bir durum olmakla birlikte hem oyun konsolunun hem de televizyonların bu sistem ile uyumlu olan bir teknolojide üretilmiş olması gerekir. Televizyona kablosuz oyun kolu bağlama işlemi için bir kaç adımın uygulanması durumu söz konusudur.

Televizyon çıkışları: Oyun kollarının içerisinde yer alan çıkışların ve televizyonda yer alan girişlerin birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışması gerekir. HDMI out yazısı bir dijital bağlantı özelliği gösteren ve HDMI kablosu sayesinde bağlantının oluşturulmasına yarayan bir araç olarak televizyonlarda yer alır. DVI out yazısı analog ya da dijital bağlantılardan bir tanesi olup DVI adaptörü ile birlikte kullanılabilen bağlantılardan bir tanesidir.

Televizyonda oyun ses çıkışları: Oyun kolunu televizyona bağlamak kadar ses çıkışını da ayarlamak oyundan zevk alabilmek adına önemlidir. S-video out çıkışı ile birlikte bağlantının gerçekleştirilebilmesi için S-video kablosunun konsolun kafa kısmı ile birlikte kullanılarak ses çıkışının tamamlanması gerekir. 

Televizyona oyun kolu bağlama nasıl yapılır?

Televizyona kablosuz oyun kolu bağlama

Ad imageAd image

Ses kısmını beyaz ve kırmızı audio cinch fişe bağlamak ses çıkışının tamamlanması için yeterli olacaktır. Televizyonda oyun konsolunun çıkışının yapılabilmesi oyunun daha rahat bir şekilde oynanmasını sağlar. Ses çıkışını en az oyun kolunun bağlanabilmesi kadar önemli bir durumdur.

Bazı televizyon marka modellerinde wifi veya bluetooth bağlantısı üzerinden kablosuz bağlantı sağlanabiliyor. Ama her hangi bir şey satın almadan önce yetkili servis ve müşteri hizmeleriyle iletişime geçmeniz önerilir. Her ne kadar bluetooth desteği olsa da çoğu cihazı görmeyen TV modelleri bulunmakta. Bazı Android Smart TV’ ler Google Play da yer alan uygulamalar üzerinden işlem yapmakta.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir