Televizyonda WiFi özelliği yok mu bağlanmıyor mu?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Televizyonda WiFi özelliği yok ya da var ama internete bağlanmıyor şeklinde bir yardım talebiniz varsa tam yerine geldiniz demektir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İlk etapta içerikte kablosuz özellik var mı yok mu buna yanıt vereceğiz. Sonra bağlantı problemlerine yanıt vereceğiz.

Eskiden bir TV aldığımızda internet özelliği muhabbeti karıştırılırdı. Satış stratejilerinden biri midi bilmiyoruz internetle ilgili görseller ve kelime oyunu oynanırdı. İnternet desteği dendiğinde harici bir bağlantı cihazı alıp televizyona bağlayarak internet kullanımı sağlandığını belirten ibareler ya çok küçük yazı ile yazılırdı ya da kitapçık alanında yer alırdı.

Televizyonda WiFi özelliği yok mu?

İnternet özelliğinin olup olmadığını anlamak adına ürünün modeli internette araştırılması gerekiyor. Ürünü alanların yaptığı yorumlar başka alacak olan kişilere ışık tutacak şekildedir. Tabi televizyonu alacağınız yerde bağlantıyı deneyerek de kontrol etmeniz mantıklı olacak. Tabi bağlantı sorunları oluşuyor mu ve video oynatmada sorun yaşatıyor mu bunlarında araştırılması gerekiyor.

Televizyonun kablosuz özelliği yok düşüncesi genelde ağ bağlantıları alanında bir şeylerin yer almaması ile oluşuyor. İlgili bölüm var ama seçenekler çıkmama durumu var. Ya da başlık var ama içeriği yok.

Televizyonda WiFi ozelligi 2
Televizyonda WiFi özelliği yok mu bağlanmıyor mu?

WiFi özelliği olmayan televizyonlar

Kablosuz olarak bağlantı için harici cihaz düşünenlere önerimiz. Mi 4k TV box olacak. Benzeri cihaz tercih edeceklerin kesinlikle kullanıcı yorumlarına bakmaları önerilir. Biz bu ürünü uzun yıllardır kullanmaktayız. Bir çok Smart TV bu ürün yanında yavaş kalıyor. Hem hızlı hem uyumlu çalışmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aşağıya eklediğimiz görseldeki gibi bir cihaz kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle doğru ürün aldığınızdan emin olun. Bize göre çok sayıda cihazdan verim alınmıyor.

Televizyonda WiFi ozelligi 1
Televizyonda WiFi bağlanmıyor mu?

Televizyonda WiFi bağlanmıyor sorunu

Smart TV wifi bağlanmıyor ve ara ara bağlantı kopuyor sorununu inceleyeceğiz. Bu yazı biraz daha kapsamlı konularla şekillenecek. Örnek internete bağlanmıyor gibi sebeplerde işlenecektir.

Marketlerde satılan televizyonlar genelde uygun fiyat nedeniyle çok sık tercih edilmekte. A101 mağazalarından aşina olduğumuz bir çok markanın garantisi anlaşmalı servisler tarafından verilmekte.

Bu ürünler Türk malı gibi dursa da değil. Yurt dışı yani Çin’ den gelmektedir. En azından parçalar dışarıdan geliyor ve burada toplanıyor.

TV kablosuz bağlanmıyor mu?

Televizyon kablosuz bağlanmıyor sorunu için çözüm getireceğini düşündüğümüz adımları sizlerle paylaşacağız.

Modeminizi ve televizyonunuzu fişinden çıkarın. Baktınız sıkıntı hala var o zaman aşağıdakilerle devam edin.

  • WPS özelliği olan modellerse bu şekilde bağlantıyı yapın
  • Telefondan internet paylaşımında bulunun. Birde başka wifi ağlarını deneyin
  • Modemin içinden kanalını 11 ya da biraz aşağısını deneyin
  • Ağın adını, şifresini ve wpa değiştirin

TV internete bağlanmıyor mu?

  • Modem kapatılıp açılır. Aynı zamanda TV’ nin fişini çekip takmanızı öneriyoruz. Kapat aç işletim sistemine sahip modellerde işe yaramıyor.
  • Cep telefonun bağlantısı paylaştırılıp denenir. Alternatif bağlantı tiplerinden yararlanın.
  • DNS tanımlaması iş görebilir. Bağlantı aksaklıklarında en sık kullanılan yöntemlerdendir. Özellikle açılmayan videolar için.
  • TV fabrika ayarına döndürülür. En son uygulanacak adımdır.

Televizyonda WiFi özelliği yok sorununda ilgili bağlantı alanlarında sadece internet kullanımı için arayüz desteği sunulmakta.

Android TV YouTube video oynatmıyor konumuza bakmanızı öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir