Testlerde Galaxy S7 Active telefona su kaçtı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Galaxy S7 Active telefona su kaçtı. Samsung’ un yeni cep telefon modeli Galaxy S7 Active suya karşı dayanıklı çıkmadı. Su temas etmesi sonucu ekranda hasar oluştu.

Ad imageAd image

Samsung, kısa süre önce yeni suya dayanıklı telefon modeli Galaxy S7 Active duyurusunu yaptı. Detaylar için Samsung Galaxy S7 Active özellikleri haberimizi inceleyebilirsiniz. Galaxy S7 Active tıpkı Galaxy S7′ de olduğu gibi IP68 sertifikası bulunmakta. Tabi yapılan testlerde hiç öyle görünmüyor gibi…

Galaxy S7 Active aynı zamanda kasa yönünden de diğer modellere göre çok dayanıklı olduğu belirtilmişti. IP68 sertifikasına göre Galaxy S7 Active, 1,5 metre derinlikte suda yarım saat boyunca kalabilecek özelliğe sahip. Consumer Reports yaptığı testlerde Galaxy S7 Active su sızıntı görüldü. Hatta suya dayanıklı olmadığı yönünde raporda düzenlendi.

Galaxy S7 Active telefona su kaçtı

Galaxy S7 Active telefona su kaçtı

Consumer Reports’ ın laboratuvar ortamında yaptığı testlerde Galaxy S7 Active, 1.5 metre derinlikte suda 30 dakika dahi kalmadan çıkarıldı. Telefon incelendiğinde ekranda hasarlar oluştuğu görüldü. Belki olur ya test edilen telefonda sorun olabileceği düşünülerek başka bir Galaxy S7 Active telefonda aynı test yapıldı ve sonuç yine aynı.

Ad imageAd image

Galaxy S7 Active su testinden sonra Samsung ile temasa geçildi. Samsung’un verdiği yanıt bu durumla ilgili araştırma başlatıldığı yönünde oldu. Peki ya Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinde de bu sorun varsa! Samsung’ un özel üretimi Galaxy S7 Edge Olympic Games Edition modeli için detaylara bakmak ister misiniz?

Galaxy S7 Active telefona su kaçtı testi

YouTube video

Galaxy S7 Active telefona su kaçtı peki Galaxy S7 modelinde aynı sorun var mıdır!

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe