Tik Tok hesap açma kaydolma adımları

blank

Tik Tok hesap açma yani üye olmak için önce telefona uygulamasının yüklenmesi ve sonrasında telefon veya e-posta doğrulamasının yapılması gerekiyor.

teknik destek

TikTok kaydolma veya bir diğer diyişle TikTok hesap açma işlemi için yapılması gerekenleri resimlerle aşağıda sıraladık. Üyelik bölümlerini doldururken kesinlikle ama kesinlikle ek bir doğrulamanın eklenmesini öneriyoruz. Tabi hesabı önemsiyorsanız veya ileride yüksek takipçi sayısı ve beğeni sayısına ulaşanların en büyük kabusları olabiliyor. 

Çinli uygulama, özellikle bu yıl yıldızı parlayan uygulamalardan biri. Popüler sosyal ağlara kafa tutan bir yapısı var ve diğer ağların kullanıcılarını kendine çekmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı diğer uygulamalarda şirketler bazı yeniliklere gitme kararı almıştı.

Uygulamada genelde eğlenceli videoların paylaşıldığı bir ağ. Komedi ağırlıklı ve hazır ses / müzikler kullanılarak başarılı videolar oluşturulan uygulamanın 2017-2018′ de Türkiye’ de hızla büyüdüğüne şahit olduk. Bu tarz işler genelde instagram IGTV’ de karşılaşırdık. Şu an her yaşta kullanıma sahip bir özelliğe sahip.

TikTok hesap açma resimli anlatım

İlk önce uygulamayı iPhone’ lar için App Store üzerinden, Android yani Xiaomi, Honor ve Huawei için Google Play’ ı ziyaret ediniz. Farklı kanallardan bulun indirilen uygulamaların güvenirliği her zaman sorgulanır.

1. Hesap oluşturmak için ilgili seçeneklerden biriyle devam etme.

 • TikTok hesap kaydolmak için size sunulan seçeneklerden birini seçiyorsunuz. Örnek mail, facebook veya telefonla kayıt.
 • Dikkat etmeniz gereken önemli bir şart ise aynı hesapların başka bir hesap açarken kullanılmaması gerekiyor. Birinden birini tehlikeye sokabilirsiniz.

2. TikTok e-posta ile hesap açma ve telefonla hesap açma seçeneklerinde doğrulama işlemi yapılacak.

 • Tekrar kod talebinde bulunun.
 • Yurt dışı sms’ ler engellenmiş olabilir.
 • Hattı farklı bir telefonda test edin ve oluyorsa oradaya gelen mesajla işlem yapın.
 • Örnek Samsung cep telefona doğrulama kodu gidecek ve gelmezse bu sorunla ilgili bir içeriğimiz bulunuyor.

3. Hesap doğrulaması için telefona gelen kodun onaylanması veya gelen mailin onaylanması gerekiyor.

 • Onay tamam ise TikTok profil ayarlarını yapınız.
 • Profil resmi / fotoğrafı belirleyiniz.
 • Kısa bir tanım ekleyebilirsiniz.
 • Video paylaşımı için gerekli uygulama izinlerini veriniz.

Tik Tok hesap açma kaydolma adımları

 • Yandaki işaret “Ben” olarak geçmekte ve bazen direk kayıt ekranı gelebiliyor.

Tik Tok kaydolma

 • Birden fazla hesap kullanmak için daha önce kullanılan doğrulama seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Örnek numarayla açtınız ve ikinci hesabı ise sosyal hesaplardan biriyle kullanılabilir. Tabi kullanılan bir seçeneği seçmemeniz için dikkatli olmanız gerekiyor

Tik Tok hesap açmaTik Tok facebook ile bağlanma

Tik Tok instagram ile giriş yapma

 • İki örnekte farklı sosyal hesapları gösteren bir görseli paylaştık. Yani birden fazla seçeneğinizin olduğunu göstermek istedik.

Tik Tok mail ile açmaTik Tok e-posta ile açma

TikTok kaydolma adımları

 • Tik Tok uygulamasını indirmek için telefonun uygulama mağazına girip “tiktok” yazarak aratın
 • Uygulamayı cihaza indirip yükleyiniz. Eğer indirilmiyorsa aldığınız hatayla yorum bırakınız
 • Uygulamayı açtıktan sonra isterseniz TikTok hesabı açmadan yer alan videolara bakabilirsiniz
 • TikTok video atmak, yorum yazmak ve videoyu beğenmek için TikTok hesabı açmanız gerekiyor

TikTok hesap açma hatası alanlar için yorumlarınızı bekliyoruz. Hesap açamama sorunu genelde banlanma, internet bağlantısında sorun ve cep telefonu kaynalı sorunlarda çıkabiliyor. TikTok’ ta video paylaşmak için telefondaki galeriye erişim izni vermeniz gerekiyor. Bunun dışında mikrofon iznide talep edeilebiliyor.  

TikTok hesap nasıl açılır?

TikTok hesabınız yoksa “kişiselleşmiş içeriği görmek için giriş” yapmanız gerektiği uyarısıyla karşılaşacaksınız. Uygulamayı açtınız. Aşağıda profil resmine dokunun ve devam etmek için e-posta ile telefon kaydolma, Twitter / Facebook ile giriş yapma ve Gmail / Google ile giriş yapma gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Sosyal ağlarla giriş yapmak isterseniz örnek instagram ile ilgili butona tıkladığınızda sizi ile bağlanma bölümüne yönlendirecek. Burada eğer hesabınız açıksa bağlantı için onay vermeniz istenecek. Yani yetkilendirme yapılacak. Eğer hesap açık değilse giriş bilgilerini yazıp, onay verip ve hesap kullanımına geçeceksiniz. Sonrasında Tik Tok ayarlarından profil bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. 

TikTok özellikleri

Tik Tok uygulaması Çin merkezli bir ağdır. Şu an için kısa videolarla boy gösteren şirket daha önce Musical olarak anılıyordu ve yeni isimle bir dizi değişimle yenilendi. İlk zamanlar çokca verdiği reklamlarla anılıyordu ve neredeyse her platformda reklamlarıyla karşılaşılıyordu. Google aramalarında, YouTube reklamları ve diğer alanlarda büyük yatırımlar yaptı ve meyvesini aldı.

Videolarda, kendinize özel efektler oluşturabilir veya hazır efektler kullanabilirsiniz. Etiketler, çıkartmalar ve çok sayıda önemli seslerle kaliteli videolar çıkarabilirsiniz. Uygulamada en ilginç ve en popüler gibi kategoriler bulunmakta. Özel emojilerle videolarınızı dikkat çekecek hale dönüştürebilirsiniz. Yüz filtreleri ve güzellikte kullanılan efektler tam istediğiniz gibi olacak. Özel video düzenleme özelliğiyle, videolarınızı istediğiniz gibi kesip ve birleştirebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 06:53

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!