Tik Tok kişi engelleme engel kaldırma

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Tik Tok kişi nasıl engellenir ve sonrasında pek az kişide görülen engel kalkmıyor sorununu ele alacağız. Kişi engeli nasıl kaldırılır resimli şekilde göstereceğiz.

Sponsorlu reklam

Yanlışlıkla Tik Tok kişi engelleme işleminden sonra kişi engelini kaldırma sorunu yaşayanlar olabiliyor. Haberde öncelikle kısıtlamanın nasıl yapılacağını ve peşinden de kaldırma işlemi için yapılacaklardan bahsedeceğiz. Bazen bilerek bazen kasıtlı yapılan işlemlerde askıda kalma diye bir durum söz konusu. Bu her sistemde görülebilecek aksaklıklardan biridir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Rahatsızlık veren kişilerin yayınladıklarınızı görmesini, yorum ve beğeni yapmasını istemiyorsanız o zaman kişi engeli ve paylaştığınızı kimlerin görebileceğini sınıflandırabilirsiniz. Öncelikle ya kişiyi engelleyeceksiniz ya arkadaş olarak takip sınıfında tutmayacaksınız.

Sponsorlu reklam
 • Engel kaldırılmıyor ise aşağıdakilerden bağımsız birde pro hesaba geçilmesini öneriyoruz. Bunu ayarlardaki hesabımı yönetten yapabilirsiniz.

TikTok kişi nasıl engellenir?

Öncellikle ister kişinin paylaştığı bir paylaşım üzerinden devam edersiniz veya hesabın ana sayfasından işlem yaparsınız. Olursa vazgeçmek isterseniz tekrardan bu işlemleri tekrarlayınız ama aşağıda direk bölüm kısmını anlatacağız.

 1. Görnek istemediğiniz kişinin profilini açmak için “Kullanıcı adına” dokunuyoruz.
 2. Kişi ismi yanında yan yana üç noktaya giriyoruz.
 3. Altta çıkacak olan “Engelle” seçeneğine dokunun.
 4. Kullanıcı engellenmesi için “Onay” yazısına dokunun.
Tik Tok kişi engelleme engel kaldırma
Tik Tok kişi engelleme engel kaldırma
Tik Tok kişi engel kaldırma
TikTok engel kaldırma

TikTok uygulamasının ayarlarından engel kaldırma

Engel kaldırma TikTok uygulamasında yer alan noktalı alandan yapılmakta. Aşağıya eklemiş olduğumuz resimli anlatıma bakarak sorunsuz şekilde işlemleri yapacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Tik Tok kişi nasıl engellenir
TikTok kişinin engelini kaldırma

İşlemler için görsellerdeki başlıklara bakmanız yeterli olacak. Burada gizlilik ile başlayan ikinci seçenekle devam edin.

Tik Tok kişi engelleme
Engellenen TikTok hesabını kaldırma

Son resimde “Engellenmiş hesaplar” alanına girerek tüm kişileri burada göreceksiniz.

Tik Tok kişi engeli kalkmıyor
TikTok engel kaldırma iPhone telefonda uygulama

İlgili bölümü açamayan hesap sahiplerinin birde başka bir telefonla denemelerini öneriyoruz. Tarayıcı kullanarak da hesap açılıyor mu bakalım.

Tik Tik kişi engelini kaldırma sıralaması

Yöntem yine aynı ama burada tüm engellenen hesapların nerede tutulduğunu göstereceğiz. İşte ilgili bölümden kolayca yasaklamayı kaldıracaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Uygulamadan “Ben” olana girin.
 2. En üst köşeden üç nokta simgesine dokunuyoruz.
 3. “Gizlilik ve güvenlik” bölümüne geçelim.
 4. En aşağıda bulunan “Engellenmiş hesaplar” kısmına dokunun.

TikTok kişi engeli kalkmıyor sorunu

Esasında sıkıntı olan hesapların ya kendilerinden kaynaklı işlem engeli almış oldukları veya hesaplarında ağ kaynaklı askıda kalma durumu görülüyor. Biz burada kişilerin neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz ve sonunda bir çözüm getirmezse geliştiricinin sorun bildirim seçeneğinin kullanılmasını önereceğiz.

 • Hesap oturum sonlandırma seçeneğini deneyin. Tekrar oturumunuzu açın.
 • İnternet bağlantısının hem mobil ile hem kablosuz olarak deneyin.
 • Başka bir hesap varsa veya arkadaşınızın olabilir telefonunuzda deneyiniz.
 • Kendi hesabınızı da başka bir telefonla test edin.
 • Kişinin engel kısmında olmadığını görüyorsanız tekrar listeye alıp kaldırın. Bazen burada olmuyor ama erişime izin vermeyebiliyor.

Hesabınızı işletme hesabına çevirerek sorunu çözme

Yukarıya eklemiş olduğumuz genel önerilerin kullanılmasından sonra hala sorun yaşayan hesap sahiplerinin hesaplarını işletme hesabına dönüştürmeleri önerilir.

Hesap değiştirme bölümüne girmek için yukarıdaki sondan ikinci görselde bulunan hesabımı yönet alanında geçiş yaparak bu tür değişimini yapmanız gerekiyor.

Tik Tok kişi engelleme işleminde her ne sıkıntı yaşarsanız yaşayın kesinlikle alternatif denemeleri yapmadan sorun bildiriminde bulunmayın.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak