Tik Tok nedir telefonda nasıl kullanılır

media 6162

Tik Tok, Çin' li bir şirket tarafından geliştirilen sosyal medya uygulamasıdır. Çokça reklamlarını gördüğümüz uygulamayı ücretsiz indirip kullanabilirsiniz. Nedir ne demek?

teknik destek

TikTok, Çinli bir sosyal paylaşım uygulaması ve yoğun bir reklam yayınıyla karşımıza çıkan sonrasında önemli ilginç paylaşımlarla trent haline gelen uygulamalardan biri.

TikTok nedir? 

Çin’ in sosyal ağ uygulamalarından biri. İlk 2 yıl içerisinde neredeyse yarım milyarı geçen bir kullanıcı sayısına ulaştı. Uygulamanın yaklaşık %60′ a yakın kullanıcısı Çin’ de bulunuyor. Reklamlar konusunda Türkiye dahil çoğu ülkede çok sık karşılaşılan uygulamalardan biri.

Son zamanlarda mobil kullanıcıların yoğun olarak rağbet gösterdikleri Tik Tok, dünyanın en çok indirilen uygulamalarından biri oldu. Bir mesajlaşma programı da olan Tik Tok, sosyal medya hesaplarından sonra internet kullanıcılarının en fazla zaman harcadıkları bir uygulama olmayı başardı.

Uygulamanın Windows, iOS ve Android sürümü ücretsiz olarak indirilebilmekte. Uygulama servisi üzerinden, mesajlaşma, video paylaşımı, müzik indirme- yükleme, ders notları ekleme ya da bulma gibi akla gelecek her konuda paylaşım yapılabiliyor. Uygulama cep telefonlarında, tabletlerde ve bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Tamamen ücretsiz olan Tik Tok servisi, sesli görüşme seçeneğine de sahip.

Tik Tok nedir telefonda nasıl kullanılır

Tik Tok nasıl indirilir?

Tik Tok neredeyse bu aralar internette çokça her yerde reklamları yayınlanan uygulama ünvanına sahip olacak. Reklam bütcesi baya büyük olan uygulama için bazıları galiba kazandıklarını reklamlara yatırıyorlar diyemeden geçmiyorlar.

Tik Tok özellikleri ve uygulama içeriğine şöyle bakalım. Tik Tok uygulamasının en ilginç özelliklerinden biri kulüp kurabilmedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kulüplere katılabiliyor veya kendi kulüplerini oluşturabiliyorlar. Kulüplerde yalnızca sohbet edilmiyor.

Güncel konularda yorum ve paylaşımlar da yapılabiliyor. Bunun dışında, çoklu mesajlaşma seçeneği ile birden fazla arkadaş ile aynı anda mesajlaşma imkanı bulunuyor. Bir tek mesaj yazarak onlarca kişiye gönderim sağlanabiliyor. Uygulama üzerinden dosya transferi de yapılabiliyor. Bu özellik diğer benzer uygulamalarda bulunmuyor.

  • Tik Tok Android için play.google. com/store/apps/details?id=com.zhiliaoapp.musically&hl=tr
  • Tik Tok iPhone için itunes.apple. com/ro/app/tiktok/id835599320?mt=8

Tik Tok indir AndroidTik Tok indir Phone


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 02:14

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın