Tik Tok telefon numarası ekleme kaldırma ve değiştirme

Tiktok telefon numarası kaldırma
Andronova

Tik Tok telefon numarası ekleme, değiştirme ve numara kaldırma nasıl yapılır sorularına yanıt olarak bu resimli içeriği sizlere hazırladık.

İçerik devamında numara değiştirme işleminde hata alınırsa, neler yapılması gerektiğini kısa açıklamayla yanıtladık.

Bazı kullanıcılar kayıtlı hattın kapandığını ve hesaplarına giremediklerinden bahsetmiş. Burada uygulayacağınız en iyi adım farklı bir cihazla veya eklemişseniz farklı giriş seçeneğinin denenmesi. Yoksa talep gönderiminde bulunacaksınız.

TikTok telefon numarası ekleme

Yazımızda TikTok numara ekleme ve sonrasında ekli numara nasıl kaldırılır buna değineceğiz. TikTok numara kalkmıyor diyenler içinde yine sorun bildiriminde kullanılan form tercih edilmesi gerekiyor.

TikTok telefon numarası ekleme adımları şu şekilde yapılmakta:

  • Mobilden profilinize (ben) girin,
  • Üst köşedeki noktalı alana dokunun,
  • Farklı bir alana ekrana gelir ve oradan da “Hesabımı yönet” alanına geçin,
  • İlk seçenekte telefon numarası yer almakta ve oraya girin,
  • Numarayı değiştirme alanına dokunun ve yeni numaranızı ekleyin.
Tik Tok telefon numarası ekleme kaldırma ve değiştirme

Ok ile işaretlediğimiz alan bence açılmıyor diyenler varsa cihazınız yeniden başlatsın veya oturumunu çıkışa atsın.

TikTok telefon numarası değiştirme

Numara kalkmıyor hatası alanlarında önce e-posta alanında erişim yaptıkları bir hesabı eklemeleri gerekiyor.

TikTok telefon numarası kaldırma

Baktınız yine sıkıntı çıkıyor o zamanda hesabınızın türünü değiştirip geçici yaşanan sorunu çözün. Buraya en altta bulunan bende kişisel sizde de işletme veya başka bir şey yazılı o alandan işlem yapın.

TikTok telefon numarası kaldırma

Bu işlemde numara tek başına kaldırılamaz. Ya hesabımı yönet alanından “hesabı sil” ya da farklı bir numara eklenip mevcut kaldırılacaktır. Birde hesaba bağlı olan bir doğrulama yöntemi olması gerekiyor. Örnek e-posta doğrulaması yapılırsa telefon numarasına artık ihtiyaç duyulmayacak. Ama her zaman ek seçeneklerin kullanılmasından yanayız. www.andronova.net

TikTok numara kaldırma işlemini yine “Hesabımı yönet” bölümünden uygulayacaksınız. Kaldırma işleminin gerçekleşmesi adına kesinlikle mail hesabınızın ekli olması şart. Duruma göre ilgili numarayı kaldırmada diğer güvenlik önerilerini tercih edeceğiz.

TikTok telefon numarası değiştirme sırasında sorun yaşıyorsanız, oturumunuzu sonlandırın, telefon değiştirin veya hesap ayarlarına girin ve aşağıdaki sıralamayı uygulayın.

TikTok numara değiştirme olmuyor

  • Aşağıda “Destek” başlığı altında “Problemi rapor et” ile işlem yapınız,
  • Sorun kategorisini seçerek devam edelim,
  • Bazı kategoriler direk sorunu barındırdığından bu seçeneği seçip “Gönder” butonu ile işleme aldırabilirsiniz,
  • Bazı seçeneklerde ise hatanın açıklamasını yazarak bir örnek görselle talebinizi göndermeniz sağlanır.

TikTok telefon numarası değiştiremiyorum sorunu yaşayanların destek talebi sonucu için net bir gün verilmiyor. İlk hafta dönülmeyen taleplerin tekrarlanması daha mantıklı olacak.

Kapatılan hesaptan numara kaldırmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken önemli notlar var. Mesela katı kuralları ihlal etmeyen hesapların kapatma gerçekleştikten 30 gün sonra ilgili numarayı başka bir hesapta kullanılma hakkı sunuluyor. Birde normal olarak numara kaldırmadan önce ekli başka giriş yöntemi olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Hesaba yönelik yaptırımların yol açtığı sorun

TikTok numara değiştirme sırasında bir hata oluştuğunda aklımıza gelenlerden biri hesaba uygulanan yaptırımlar. Örnek başkalarının rahatsız olacak şekilde bir paylaşımda bulunmuşsanız ve gerekli inceleme başlatılmışsa büyük ihtimal hesabınızla alakalı hiç bir işleme izin verilmeyecektir. Kısaca tedbir amaçlı veya yapılana verilen ceza diyelim.

Eskiden denk geldiğimiz durumlardan biri olan yaptırımlarda kısmi özellik kullanımı ve yönetim alanında kısıtlama bildiğimiz kadarı ile hale devam ediyor.

Geçmişte ve güncel olarak hazırladığımız bir çok sosyal medya haberlerinde kullandığımız yöntemlerden biri ceza testidir. Bunun için kullanıcının profiline girip, hakkınızda başlığı altında yer alan özgeçmişe geçip ve bir kelimelik bir yazı ekleyerek değişikliği kaydetmeye çalışacağız. İşleme engel olunduğunda işte aklımıza gelen yaptırım olacak. Tabi o gün TikTok’ un sistemlerinde bir problem yaşanmıyorsa.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir