TikTok 2 kademeli doğrulama nedir açma kapatma

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

TikTok 2 kademeli doğrulama nedir merak edenler oluyordur diye düşündük ve yanında birde doğrulama nasıl kapatılır resimli şekilde adımlarını gösterdik.

Sponsorlu reklam

TikTok, pazara girmesiyle çoğu ağın ilgisini çekti ve iştahını kaparttı. Burası bazılarına göre amele pazarıyken, kimilerine göre en farklı en eğlenceli yerlerden biri. Biz çoğunlukla sosyal uygulamalarla alakalı sorunlar için neler yapılabilir yazıları hazırlıyoruz. Bunlar genelde kullanılan ve bazıları ise bizim kendi denemelerimizle bulduğum yöntemlerdir. Bu yazımızda ise ağların çoğunda görülebilecek ek güvenlik adımlarının unutulması sonucu hesaba giriş yapamama meselesini ele alacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TikTok 2 kademeli doğrulama, tanınmayan bir cihazdan ya da 3. parti bir uygulamadan giriş yapılırsa, hesabın güvenliği sağlanması için doğrulama kodu istenir. Özellikle düşük güvenlikli şifreler kullananların kesin kullanması gereken bir yöntem. Bunu kullananların şifresi çalındığında hesabın kullanımı mümkün olmayabiliyor. Giriş yapılmaya çalışıldığında gerçek hesap sahibinin telefonuna kod sms ile ya da e-posta adresine gider. Yani bu özelliğin kurulumunda hangi seçenek işaretlenmiş ise bunla doğrulama yapılacaktır.

Sponsorlu reklam

TikTok 2 kademeli doğrulama açmak için:

 • Uygulamanın “Ben” yazılı alanında girerek üstte noktalı kısma geçilecek.
 • Buradaki “Güvenlik” kısmına dokunun.
 • 2 Kademeli olana seçenek kapalı durumda ve oraya giriniz.
 • Kodu nasıl almak istediğinizi seçiniz. SMS veya e-posta.
 • Aşağıya inin ve “Aç” butonuna basın.
 • Hangi seçenekle devam ederseniz edin o alana doğrulanması için bilgilendirme mesajı gidecek.Kullanılan telefonla yapıyorsanız kod gitmeden doğrulanacaktır.

TikTok 2 kademeli doğrulama kapatmak için:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Yukarıdaki sıralamayı aynen uygulayınız.
 • Kapalı olan seçenek açık olacak ve içerisine giriniz.
 • Kapat seçeneğini yukarıda göreceksiniz.

Doğrulama şifremi unuttum ya da erişim yapamıyorum diyenler için:

2 kademeli doğrulama kırmak için ilerleyen zamanlarda büyük ihtimal çözüm önerleri çıkacak. Biz burada mantıklı olanlar neler olabilir bunlardan söz edeceğiz.

Buradaki sıkıntı hesabımı açarken doğrulama kodu istiyor ve ben o telefon numarasını kapattım, numaram iptal oldu veya mail hesabının şifresini unuttum giremiyorum gibi durumlar olabilir.  Pek denenecek fazla bir seçenek sunulmuyor ama uygulamadan ve bilgisayardan sıfırlamayı başlatarak size bir seçenek sunmasını zorlayabilirsiniz. Birde mail seçeneğini kullananlar ulaşamadığı hesaplarına erişim için bir şeyler yaptıktan sonra TikTok tarafını zorlayabilirler.

 1. Yardım almak isteyenler için uygulamanın ana ekranında bulunan soru simgesiyle işlem yapılacak. Açılış problemi yaşayanlar oturumun tamamen sonlandırıldığından emin olsunlar.
 2. ? İşaretine girdiğinizde güvenlikle alakalı bir başlıkla karşılaşacaksınız.
 3. Alt başlıkta girişle alaka ve konu başlığının yer aldığı herhangi bir seçeneğin seçilmesi gerekiyor.
 4. Sıkıntının başlığı ve açıklaması doldurulacak.
 5. Ekler alanında sorunun ekran resmi eklenebilir.

TikTok 2 kademeli doğrulama nedir açma kapatma

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2 kademeli doğrulama açma

2 kademeli doğrulama kapatma


Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 21:24

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak