TikTok aile eşlemesi modu nasıl açılır kapatılır

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma
TikTok aile eşlemesi nasıl kullanılır adımları.

TikTok aile eşlemesi modu, anne ve babaların çocuklarının bu uygulamayı nasıl kullandıklarını gözlemlemek ve aynı zamanda kontrol etmek için kullanılan özelliğin adı diyebiliriz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Virüs sebebiyle son yıllarda daha fazla internet kullanımı söz konusu. En çok vakit geçirilen yerlerden biri sosyal ağlardır. Her ne kadar sağlığımız için evlere bir dönem kapandıysak da, dolaylı yolla farklı sağlık sorunlarına sebep olacak bir rahatlık söz konusu.

Çıkarılan hizmet sanal ortamda harcanan zamanın yönlendirmesini ve daha güvenli bir ortam oluşturmak adına kullanılabilir. Artı ebeveynlere, sanal ortamların güvenliğini ve gelişim adına çalışmalar ve gençlere daha iyi deneyimler sunmak adına rehberlik yapma olanağı sunuyor.

TikTok aile eşlemesi nasıl kullanılır?

  • Uygulamanın ayarlar ve gizlilik alanına giriyoruz,
  • İlk seçenekte bulunan “Aile eşlemesi modu” alanına giriyoruz,
  • Hizmetle alakalı bilgilendirme ekranına okuyorsunuz ve davam ediyorsunuz,
  • Hesabı kimin kullandığını seçiyorsunuz,
  • Ebeveyn veya geç olan seçeneklerden biri işaretlenip devam ediliyor,
  • Hesapların bağlanması adına kod taraması yapılacak,
  • Kimin hesabı bağlanacaksa yukarıda girdiğimiz bu özellik alanına girip gerekli adım uygulanacak.

Aile eşlemesi kapatma, QR kodunu okumuyor veya çalışmıyor şikayetlerinde aşağıdakiler kontrol edilebilir. TikTok aile eşlemesi nasıl kullanılır sorularına aynı zamanda resimli anlatıma bakarak sorunsuz adımları uygulayabilirsiniz.

TikTok aile eslemesi modu 1
TikTok aile eşlemesi modu nasıl açılır kapatılır
TikTok aile eslemesi modu 2
TikTok aile eşlemesi nasıl açılır
TikTok aile eslemesi modu 3
TikTok aile eşlemesi modu nasıl kullanılır

TikTok aile eşlemesi açılmıyor veya kapanmıyor?

TikTok aile eşlemesi kapanmıyor sorularının daha fazla sorulduğunu düşünüyoruz. Soranların çoğunun çocuklar olduğunu söylemenize gerek yoktur diyenler oluyordur. Lakin anne ve babaların da böyle bir yanıt aradığını görebiliyoruz. İşlem yapmış ama daha sonra aile eşlemesi kapatmak istediğinde işlem yapamadığı zamanlar oluyordur.

Adımları yukarıdaki görsellerde bulacaksınız. İşlem yapamayanların profil alanındaki hesabımı yönet üzerinden hesap türünü değiştirilmesini öneririz. İşletme hesabına geçildiğinde belki sorun ortadan kalkabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kullanılan hesaplarda doğum günün değiştirilmesi yine bir işlem engeli doğurabilir. Yine de rapor ederek bir cevap arayabilirsiniz.

TikTok aile eşlemesi ne demek

Kısa tanımını yukarıda yaptık. Burada ise genel bilgilendirme dışında önemli bir kaç özelliğine yer vereceğiz.

Eşleme modunun bir çok aile için önemli olabileceğini vurgulayalım. Lakin çoğu böyle bir özellikten haberi yok. Normalde uygulamanın ayarlarına çoğu girmediğinde bunla karşılaşmıyor.

Aşağıya önemli gördüğümüz özelliklerini ekledik.

Ekran zaman yönetimini tanıyalım

Ekran zaman yönetimi ne işe yarıyor şeklinde merak edenlerin sorusuna kısa bir açıklama ile tamamlayacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Başlıktaki özelliği kullananların belli bir aralık seçerek ağda geçirilecek zaman belirlenmesi sağlanmış oluyor. Ebeveyn şifre korumasıyla 40 dakikadan başlayarak 120 dakikaya kadar bir kullanım sınırlaması yapılandırılabiliyor.

Kısaca çocuklarınızın bu ağda ne kadar vakit geçireceğini belirliyorsunuz.

TikTok’ un bu yeniliği daha çekici bir hale gelmesi adına önemli adımlar attığını söyleyelim. Örnek popüler içerik üreticileri ile yapılan işbirliğinde, içerikler içerisinde telefonun bırakılarak mola verilmesi ve kitap okunmasına yönelik öneriler yer alıyor.

Doğrudan mesajlar özelliği

Ebeveynlerin eşleşmiş olduğu hesaba gönderebildiği mesajların sınırlaması uygulanabiliyor. Ya da mesajlar tamamen devre dışı bırakılabiliyor. Aynı zamanda ağın 16 yaş altındaki kullanıcılarına doğrudan mesaj göndermeleri engelledi.

Kısaca herhangi bir kullanıcıyla direk mesajlaşmanın önüne geçmek adına kısmen bir gizlilik sağlanmaya çalışılmış.

TikTok kısıtlı mod adımı

Şifre korumasına sahip bu özelliğin, tüm kullanıcılar için uygun olmayan paylaşımların kısıtlanması adına uygulanan hizmet. Kısaca bunlar ekrana çıkmayacak.

Bir çok sosyal uygulamalarda yer alan bu özelliğin bazen neyin kısıtlanacağını tam bilmediğini düşünüyoruz. Örnek YouTube’ da bize göre bu sınıfa girmesi gereken bir çok video hale yayında.

TikTok aile eşlemesi modu nedir, nasıl kullanılır ve açma kapatma nasıl yapılır gibi merak edilen soruların yanıtını sizlere vermeye çalıştık.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.