TikTok beğendiğim videoları geçmişini silme gizleme

Andronova
Yazar Andronova

Toplu TikTok beğendiğim videoları geçmişini silme gibi paylaşımların yer aldığı içeriklerde farklı konular genelde yer alır. Bu içeriğimizde videoları kimlerin beğendiğini görmek ve beğendiğim videoları gizlemek adlı genel bir paylaşımımızda bulunuyor.

Teknoloji destek

TikTok beğendiğim videoları kimse görmesin adına yapacağınız adımlardan sonra beğeni sorunu için önerilerimiz olacak.

İşlemlerde hata çıkanların telefonlarını kapatmaları, sonra duruma göre oturumunu çıkışa atıp tekrardan denemeleri gerekir.

TikTok video beğeni nasıl gizlenir?

  • Uygulamadaki çizgili alana girin,
  • En altta “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini açın,
  • İlgili alana ulaştığınızda “Gizlilik” bölümüne geçin,
  • Aşağıya doğru inin ve “Beğenilen videolar” ı açın,
  • Beğenilen videoları izleme ve beğeni gibi durumlar için “Sadece ben” olanı seçin.

Sizi takip edenler dışındakilere hesabı gizlemek için “Gizlilik” alanından “Özel hesap” seçeneğini kullanın.

TikTok begendigim videolari gizleme 1
TikTok beğendiğim videoları geçmişini silme gizleme
TikTok begendigim videolari gizleme 2
TikTok beğendiğim videoları gizleme

TikTok videoları beğenenler nasıl görülür?

TikTok videolarına gelen beğenileri görebilmek için bir bildirim sayfası oluşturulmuştur. Bu bildirim sayfasında sadece beğeniler değil aynı zamanda kişiye gelen yorumlar ya da kişiye gelen takipçiler de görülmektedir. TikTok videolarını kimlerin beğendiğini görmek isteyen kişiler aşağıdaki maddeleri incelemelidir;

  • Kişiler hangi hesaba gelen videoları görebilmek için o hesaba giriş yapmalıdır.
  • Giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın altında 5 adet kutucuk bulunur.
  • Bu kutucuklardan ‘+’ simgesinin olduğu kutucuğun yanındaki konuşma balonu olan kısma giriş yapılmalıdır.
  • Burada açılan listede videoları kimlerin beğendiği, kimlerin yorum yaptığı ya da kimlerin takip ettiği görülebilmektedir.

TikTok videolarının beğenenleri neden görünmüyor?

Tiktok videolarımı kim beğeniyor sorusunu soran kişiler TikTok’ta bildirim kısmında videoyu kimin beğenip beğenmediğini görebilir. Aynı zamanda kaç kişinin beğendiği de görülmektedir. İzlenme özelliğinde TikTok’ta paylaşılan vidoların kimlerin izlediği görülmez. Fakat beğeni ya da yorum yapıldığı zaman kimlerin ya da hangi sayfaların yaptığı görülmektedir.

Tiktok videoları beğenenler gözükmüyor sorunu genelde hesapta şüpheli bir hareket olduğu zaman ortaya çıkar. Yani kişiler etkileşimlerinde doğal yolları değil sahte yolları deniyorsa bu durumda TikTok tarafından belirli kısıtlamalar getirilebilmektedir. Aynı zamanda kişiler TikTok topluluk kurallarına uymuyorsa ve aykırı davranışlarda bulunuyorsa bu gibi durumlarda da hesaba belirli kısıtlamalar getirilebilmektedir. Aynı zamanda güncellemelerin yapılmadığı teknik sorunların görüldüğü durumlarda da beğeniler görülemeyebilir.

Beğenileri kimlerin gördüğünü anlamak adına çözüm

TikTok video beğenisinin kimin yaptığını görememe sorununun çözümü için aklımıza gelenlerden bazılarını içerik devamına ekliyoruz. Aklımıza geldikçe daha sonra ekleme yapma olasılığımız var.

Tiktok videoları beğenenleri görmek isteyenler bu sorunu çözüme kavuşturabilmek için aşağıdaki adımları takip etmelidir. Eğer teknik sorunlardan dolayı kimlerin beğendiği görünmüyorsa kişiler bu durumun düzeltilebilmesi için bir süre beklemelidir.

TikTok’tan tamamen çıkarak, uygulamayı telefondan silerek ve cihazı kapatıp açarak eğer teknik bir sorun varsa düzeltilmesi desteklenebilir.

TikTok’un ve cihazın güncellenmesinin yapılmış olduğundan emin olunmalıdır.

Farklı bir internet bağlantısıyla ve farklı bir cihazla hesaba girerek gelen bildirimler yeniden kontrol edilmelidir.

Yukarıdaki çözümlerle düzeltilmediyse kişiler TikTok yardım merkeziyle iletişime girmelidir. Beğenilerinin kimin olduğunun görünmediği detaylı bir şekilde açıklama kısmına yazılmalıdır. Teknik destek sorunu inceleyerek çözüme kavuşturacaktır.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir