TikTok Beğeni Olmuyor Beğeni Yapamıyorum Ceza Mı Aldım

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok beğeni yapamıyorum şikayetlerinin çoğunda neden kullanıcı kaynaklıdır. Neden beğeni yapamıyorum diye boşuna arayışa girmeyiniz. Son yaptığınız şeyleri gözden geçirin ve yanlış olan şeyleri düzeltin.

Ad imageAd image

TikTok beğeni olmuyor ya da beğeni yapamıyorum sıkıntısı çekenlere yazımız sadece olasılıklardan bahsederek bir çözüm yolunu bulmanız için yol göstermeyi sağlamakta. Tik Tok beğeni cezası alıp almadığınızı sadece Tik Tok’ un kendisi açıklayabilir.

Beğeni cezası aldığımı nereden öğrenebilirim? Hesabınıza girerken veya mesajlar bölümünde size iletilebilir. Bir başka ikaz yöntemi ise kayıtlı e-postaya gönderilen bilgilendirme yazısı. Tabi bu yazdıklarımız olasılıktır. Diğer sosyal ağlarda bazen kullanıcılara ikaz amaçlı bilgilendirme gelebiliyor. İşte TikTok beğeni yapamıyorum olası nedenlerinde bazıları:

 • Yaptığınız paylaşımlar birini, belli bir kesimi veya kurumları rahatsız edecek şekilde ise yapılan şikayetlerin bir sonucu olabilir.
 • Yapılan paylaşımlarda aşırıya giden cinsellik.
 • Çok aşırıya kaçan beğeni sayılarına ulaşılması.
 • Tehdit ve hakaret içerikli mesajların olması.
 • Telefonun uygulamayla alakalı bir uyuşmazlığı.
 • Uygulama sürümünde sıkıntı olabilir ve eski bir sürümle denenmesi çözüm sunabilir.
 • Birde PRO hesaba ayarlardan geçiş yaparak farklı bir çözüm sağlanabilir.

TikTok beğeni neden yapamıyorum?

Nedeni bir tane olmadığından sıralayarak anlamaya çalışacağız. Tabi belki ceza alındı belki de farklı bir sorunla alakalı.

 1. Telefon kapatılması gerekebilir.
 2. İnternette bir engellemeyle karşılaşılmış olabilir.
 3. Telefondaki tarihin yanlış olmasıyla alakalı bir durum.
 4. TikTok, telefonu engellemiş olabilir.
 5. Belki TikTok cezası almışsınızdır.
 6. Kullanıcınızda sorun var ve bazı ayarlarla oynayarak düzelme olasılığı görülebilir.
 7. Telefonun ve Tik Tok ayarındaki ön belleğin silinerek bir daha denensin.
 8. Ayardaki “Dijital refah” bölümünde kısıtlı moddun incelenmesi gerekebilir.
 9. Uygulamadaki ayarlara girerek gizlilik ayarlarında bulunanları bir kontrol ediniz. Seçenekleri değiştirip deneyin (filtre yorum, kimlerin yorum gönderebileceği ve beğendiğim videola…)
 10. Son olarak yine ayarlardaki “Bir problemi rapor et” dokunularak çıkanlardan uygun olanı ile sorunu iletelim.
TikTok beğeni olmuyor beğeni yapamıyorum ceza mı aldım
TikTok beğeni yapamıyorum
TikTok beğeni neden yapamıyorum
TikTok beğeni yapamıyorum hatası

Denemeleriniz bittiyse ve hala yardım istiyorsanız, açıklayıcı bir dille bize konudan yazınız.

Ad imageAd image

TikTok beğeni cezası için uygulanacaklar

Uygulamadan iletişime geçmeye çalışınız. Diğer bir önemli nokta ise TikTok iletişim mail adresine İngilizce ve Türkçe olacak şekilde sorununuzu yazmanız. Mail attınız ve bir hafta bekleyip geri dönüş olmadığında bir daha mail atınız.

Bilgilendirme olarak beğeni yapılamıyor problemini rapor ettiyseniz, çözümü veya dönüşü şu tarihte olacak diye bir bilgiyle karşılaşmayacaksınız.

Dönüş yapılmayan başvurular için her zaman önerimiz belli bir günü geçtikten sonra tekrarlanması. Örnek 1 haftayı geçti ve bilgilendirme e-postası atılması ise bir daha başvuruyu gönderin. Bazen yapılan kısıtlama gün bazlı oluyor ve otomatik kalkıyor.

TikTok beğeni yapamıyorum: Şikayet durumları

Birden fazla kişinin bir hesabı şikayet etmesi sonucu önlem amaçlı bir süreliğine hesap üzerinde işlem yapılması engellenir. İnceleme işlemi tamamlandıktan sonra durum netleşir. Eğer şikayet sebebi ilgili içerikte varsa, işlediği suca göre yaptırım uygulanır. Bunlardan biri TikTok beğeni cezasıdır. İşlenen kural ihlalinin büyüklüğüne göre saat, gün ve ay olarak bir ceza uygulanır. Katı ihlallerde tamamen kapatmalara kadar giden bir süreçte vardır.

TikTok beğeni yapamıyorum: Şüpheli durumlar

Sistemin şüpheli hareketlere yönelik kademeli tepkileri vardır. Önce ufak tepki ile bunu gösterir ve sonrasında işlem engeli ve giriş engeli uygular. Hesabın güvenli olup olmadığını anlayana kadar bu süreç bu şekilde ilerler. Bu gibi durumlarda beklemek en sağlıklı olandır ve aynı şeyleri yapmamak gerekiyor.

Ad imageAd image

Şunlara dikkat edin:

 • VPN kullanarak farklı bölge veya ülkelerden oturum açmayın.
 • Birden çok aynı anda oturum açma girişimlerine dikkat.
 • Hesap bilgilerinde önemli değişimler şüphe çeker.
 • Hesabınızın güvenirliği için telefon ve mail hesabının ekli ve doğrulanmış olmasına özen gösterin. Arı gerçek bilgilerinizle hesabınızı oluşturun.

TikTok beğeni yapamıyorum: Hesap güvenirliğini sağlama

Hesabınızın profil bölümüne ulaşabiliyorsanız, daha önce ekli olmayan mail ya da telefon numarası ekleme işlemini uygulayın. Aynı zamanda kişisel bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Bir diğer adımda yaptığınız paylaşımlar ve yorumların kontrol edilip, sorun varsa gerekli düzenlemeleri yapmanız olacak.

TikTok beğeni yapamıyorum: Tür değişimi

Hesabınızın tür değişikliğini yapabiliyorsanız işletme veya farklı bir tür seçerek geçiş yapın. Bu geçici ve sistem aksaklıklarına en iyi çözüm adımıdır.

TikTok beğeni yapamıyorum sorununa yönelik atılacak adımlar buraya kadar.

Sıradaki makalemiz: TikTok takip engeli kaldırma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir