TikTok beklenmeyen bir hata meydana geldi 5001 hatası

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

TikTok beklenmeyen bir hata meydana geldi. Lütfen yeniden deneyin. 5001 hatası geldiğinde devam etmek için doğrulayın yazıyor. Yapboz parçasını yerine sürüklerken sorun çıkıyor. Buradaki durumun uygulamadan kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Ad imageAd image

TikTok oturum açarken devam etmek için doğrulayın ekranı geliyor ve yapbozun parçasını yerine sürükleyin bilgisi çıkıyor. Sürükleyecek yapboz çıkmıyor ve 5001 sorunu oluşuyor. Aşağısında ise yenile ve problemi rapor et önerisinden başka bir şey gelmiyor.

Beklenmeyen bir hata meydana geldi, TikTok hesabına girerken doğrulama ekranında karşınıza çıkabiliyor. Giriş bilgilerinizi doğru girmenize rağmen beyaz ekran şeklinde hata çıkabiliyor.

TikTok 5001 ne demek?

5001, TikTok yapboz doğrulama hatası olarak söyleyebiliriz. Ekran gelmesi gereken simgelerin çıkmamasından dolayı bu mesaj karşınıza çıkabilir. Sanki bağlantınız yokmuş gibi davranabilir.

Problem neden çıkar sorularına cevap vermek adına aklımıza gelen olasılıkları söyleyeceğiz. Kesin olmasa da büyük ihtimal bunlardan biriyle alakalı olduğunu düşünüyoruz.

Ad imageAd image

Yapbozun parçasını yerine sürükleyin hatasının çıkma olasılığı şunlardan biriyle alakalı olabilir:

 • Bağlantınızda kopma veya erişim problemlerinden biri.
 • Uygulamadaki arıza ve sürüm sorunları.
 • Şüpheli görülme nedeniyle kısıtlanan işaretler.
 • Çok fazla yanlış doğrulama veya denemelerden dolayı yapbozun kısıtlanması.
 • Ülke genelinde veya dışında yaşanan olumsuzluklar.

Netleşmesi adına ağlardaki paylaşımlara göz atılması önerilir.

TikTok beklenmeyen bir hata 1
TikTok beklenmeyen bir hata meydana geldi 5001 hatası

Beklenmeyen bir hata nasıl çözülebilir?

Çözümünde deneyeceklerinize göre yol alacaksınız. Tabi araştırmadan bazılarının denenmemesi önerilir.

Google ve diğer sosyal medya araçlarından konuyu araştırınız. Sonrasında test adına en zararsız olanından başlayınız.

 1. Anlık çıkan problemlerden biri olabilir. Ülke içinde yaşanıyorsa vpn işinize yarayabilir. Dışında görülen etkenler için diğer olasılıklara bakınız.
 2. Oturumun çıkışa atılmasını sağlayınız. Tarayıcı kullanarak denenebilir. Oradan da kontrol edebilirsiniz.
 3. Uygulamaya güncelleme gelmişse kaldırıp tekrar kurunuz. Yine aynısı çıkıyorsa o zamanda eski versiyonlardan birini kullanınız. Belki güncel olan cihazınızla uyumlu değildir.
 4. İnternetinizi değiştirerek deneyebilirsiniz. Mobil bağlantınızda erişim aksaklıkları çıkabilir ve kablosuz olarak denenmesi çözüm sağlayabilir.
 5. Uzun zamandır kapatılmayan telefonlarda görülme olasılığı var. Birde tarihin yanlış olmasından dolayı çıkabilir.
 6. Ceza alan hesabın kullanımlarda bazı alanların kısıtlanması mümkün. Örnek yaptırım orta seviyede ise, beğeni, takip yapılamama ve hesap bilgilerini değiştirmenize izin verilmeyebilir.
 7. Şüpheli olarak görülme durumlarında ise, sürekli yanlış bilgilerin kullanılması, farklı yerlerden hesaba erişim yapıldığının görülmesi ve dahası için deneyecekleriniz olacak. Böyle durumlarda beklemeniz kendiliğinden çözülmesini sağlayacak. O gün hiç bir şeye dokunmadan bekleyiniz.
TikTok beklenmeyen bir hata 2
TikTok yapboz 5001 hatası

Uygulamadaki problemlerin giderilmesi

Uygulamanın eski olan versiyonlarına bakılabilir. Ama ondan önce aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz.

 • Kullandığınız telefon Samsung ise, uygulamalar alanına girin,
 • TikTok’ u bulun ve üstüne dokunun,
 • İçeriğinden yer alan önce önbellek ve sonrasında güncellemelerin kaldırılmasını başlatın,
 • Son olarak telefonun yeniden başlatılması gerekebilir.

Her adımdan sonra test etmeden diğerine geçmeyin.

Hesaplarla alakalı olası sorunlar

Yukarıda bahsettiğimiz şüpheli görülme ve ceza kavramlarından daha önce de söz etmiştik. Bu ikisi aynı gibi görünse de tamamen birbirinden farklıdır.

Birisi kısmi alanlara giriş engeli veya tamamen girişin belli bir süreliğine kısıtlayabilir. Diğerinde ise şikayetten ve kurallara aykırı durumlarda uygulanan yaptırımdır.

Geçici durumlarda bilgisayardan erişiminiz mümkün olabiliyor. Artı sıkıntı yaşamadan önce kullanmadığınız bir internet ağı ve farklı cihazla oturum açmaya çalışınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe