TikTok bu hesap takip edilemiyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

TikTok bu hesap takip edilemiyor hatası açıklamasında bu hesap birden fazla topluluk kuralları ihlali sebebiyle engellendi sorunu ortaya çıkıyor ve çözümü yok diyebiliriz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok takip edilemiyor sorunu çoğunlukla tespit edilen kural ihlallerinde ve şikayet edildiğinden görülmekte. İnceleme yapılan hesaplarda yanlış bir şeyler varsa durumua göre belli kriterler içerisinde yasaklama getiriliyor. Bunlardan bir kaçı takip yasağı ve belli bir zaman için kullanım engeli diyebiliriz.

Son 2-3 yıldır bu ağda da sıkı yaptırımların uygulandığına şahit oluyoruz. Lakin içerik incelenmesi pek detaylı yapılmadığını düşünüyoruz ve ülkelere göre değişken bir sorun gibi durmakta. Dil desteğinin yetersiz olduğunu düşündüğümüz bu ağda inceleme yapıldığında toplum kurallarına ve yasalara aykırı durumun pek anlaşılmadığını düşünüyoruz. Yayındaki videoda terör unsurlarını barındığı aşikar olmasına rağmen yapılan şikayete cevap olarak olumsuz olmadığı ve isterseniz engelleyebilirsiniz gibi bir cevap veriliyor.

Yasalara aykırı videoların şikayetini birde savcılık kanalıyla yapılarak alınan bir evrakla geliştiriciye talep oluşturulabilir. Dönüş yapılmasa da yasal durumun ciddiyetine göre gerekli başvurunun yapılacağını düşünüyoruz.

Tik Tok takip edilememe sorununda ne gibi şeyler yapılabilir ve gerekli uyarılar şunlar olacak:

  1. Oturumun kapatılarak veya uygulamanın kaldırılıp tekrardan kod aracılığı ile girilerek test edilebilir.
  2. Telefona bir engel gelmiş olabilir. 
  3. Hesabın profil alanına girilebiliyorsa düzenleme yapılabiliyor mu kontrol edelim.
  4. Uygulamanın ayarları açılıyorsa hesap yönetiminden pro hesaba geçiş denenmesi teknik problemlere çözüm sunabilir.
  5. Haksız yere yapılan suçlamalar için bir talep gönderilebilir. İnceleme olumsuz veya işleme alınmamışsa iki üç kez daha talebin gönderilmesini öneriyoruz.
  6. Sistemden ya da gelen bir güncellemeden dolayı çıkan arızalarda ilerleyen saatlerde denenmesini öneriyoruz.
  7. Hesaba ek doğrulama hesapları eklenerek güven sorununu ortadan kaldırılmak belki bir yarar sağlayabilir.

Bunların bazıları hesabın ayarlarına ulaşılabiliyorsa yapılacaklardandır. Erişim yapamayanlar uygulamanın ? işaretine dokunarak ilgili başlık kategorisi üzerinden talep gönderebilir. Simge çıkmıyorsa uygulamayı kaldırın yükleyin ama numaranızla doğrulama yapmadan işarete ulaştığınızı göreceksiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Olumlu dönüş yapılmadığında yapabileceğiniz pek bir şey olmadığını belirtelim. Belki tekrar başvuruda bulunulabilir ve mail atılarakta şansınızı da deneyebilirsiniz.

TikTok bu hesap takip edilemiyor


Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 00:04

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir