TikTok canlı yayın cihaz kamerası yok oyun seçin

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok canlı yayın cihaz kamerası yok hatasının yanı sıra birde oyun seçin çıkmıyor sorunu yaşanıyor. Tabi bazılarında kamara çıkmıyor ama oyun seçin çıkıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sık sık TikTok kullanıcılarının dile getirdiği konu başlıklarında geçen canlı yayın sorunlarına baktığımızda bir kısmı yayın yapamıyor, bir kısmının ise kronik aksaklıklara maruz kaldığını düşünüyoruz. İçeriğimizin devamında başlıkta oluşan aksaklığın giderilmesi için ne gibi işlemler yapılması gerektiğinden söz edeceğiz.

Aşağıya eklediğimiz bir durumda ya sorunlarında oluşan engellerdir. Kişiler bazen benim yaşım yayın yapmaya tutuyor ama yayın yapmam engelleniyor şeklinde yazdıklarını görüyoruz. Evet ama ya şüpheli olarak görüldünüz ya da birileri sizi şikayet etti.

TikTok cihaz kamerası yok hatası

TikTok kamerası yok hatasının çıkmasında temel sebep olarak aklımıza gelenleri aşağıya sıralayacağız. Kesin hangisi ile alakalı olduğunu belki deneyecekleriniz yöntemler belirleyecek.

TikTok telefon kamerası yok sorunu çıkaran sebepler şunlardır:

  • Anlık geçici aksaklıkların çıkması. Bu uygulamadan, internetten, hesaptan ve telefondan alakalı bir çok sebepten oluşur.
  • Ülkemizde veya yurt dışında görülen problemler.
  • Telefonun uzun bir süredir açık olması işletim sisteminde aksaklıklar yaşatmış olma olasılığı var.
  • Yüklenen bazı uygulamaların birbirini etkilemesi. Arka plandaki uygulamaların sıkıntı çıkarması mümkün.
  • Telefonun yetersiz depolama sorununa maruz kalması.
  • Telefonun tarihi yanlış ayarlanmışsa her türlü aksaklık çıkar.
  • Uygulamalar veya telefonun güncelleme alması. Uyum sıkıntısı çıkaracak bir şeyler olur.

Daha da yazacaklarımız var ama bunların şu an için bir çok kullanıcıya yeterli olacağını düşünmekteyiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok cihaz kamerası yok için öneriler

TikTok canlı yayın kamera yok hatasında çözüm sunacak önerilerimiz birebir yukarıdakilerle benzerlik göstermekte. Yani kısaca yazılanlara bakarak yapacaklarınızı anlarsınız.

Deneme yapacaksanız önce telefonunuzu ve internetinizi kapatıp açın. Sonra başka internetle test edin. Tabi varsa başka telefon ve hesapla.

Telefonunuza sonradan kurmuş olduğunuz uygulamaların bir kısmını kaldırarak deneyin. Özellikle kamera ile alakalı olacak uygulamalar önceliktir. Örnek kamera uygulamaları veya skype gibi kamerayı kullanacakların durdurulması gerekiyor. Belki arka planda bunların çalışması sıkıntı çıkarıyor.

Uygulamalardaki olası problemlere yönelik işlemler

Uygulamanıza veya uygulamalara gelen bir güncelleme varsa kaldırıp eskisi ile devam edin. İster aşağıdaki adımı denersiniz, ister kaldırıp eski olan versiyonu yüklersiniz.

Telefonun sistemi ile alakalı aksaklıklarda uygulamalar denilen alandan TikTok’ u bulup, içerisinden güncelleme kaldırılması ve yapacağınız denemeye göre diğerlerini çalıştırmanız önerilir.

Android kullanıcıların bazen Google Play ve Google hizmetleri adlı dahili hizmetinde sorun çıktığı oluyor. Bunlar içinde bir üste uyguladığımızı uygulayın. Birde iPhone kullanıcılarının da uygulamaya ve kameraya verilen izinleri kontrol etmeleri gerekiyor.

Telefonun ve hesapların kontrolü

Telefonun kamerasını test edin ve duruma göre yardımcı araçlarla çalıştırın. Artı rakip sosyal ağlarla da deneyin. Örnek instagram hesabınızla aynı şeyleri yapın.

Gelelim hesabınızla alakalı olma olasılığı için deneyeceklerinize. Biz sık sık yazdığımız bir öneri vardır. İlgili ağın profil alanında düzenleme yapmaya çalıştığınızda eğer bir sıkıntı varsa burada değişim izni verilmez. Örnek ceza almanız veya şüpheli davranışta bulunmanız gibi.

TikTok canlı yayın kamera yok sorunu yaşayanların kontrol etmesi gereken önemli notları içeriğimizde bulacaklar. Kullanıcıların herhangi bir yaptırıma maruz kalması durumlarının anlaşılması için eğer herhangi bir uyarı kullanıcıya verilmiyorsa o zamanda sıraladıklarımız işlerine yarayacak.

TikTok canli yayin kamera sorunu
TikTok canlı yayın cihaz kamerası yok oyun seçin

TikTok canlı yayın engelinde yaş sorunu

Asgari yaş şartı en düşük 16’ dır. Kişiler 16 yaşını geçtiyse ve 1000 takipçiye ulaştıysa canlı yayın açarak takipçilerine ulaşabilir. Fakat bazı durumlarda kişiler canlı yayın açabilmek için yaşını ağda daha büyük girmektedir. İlgili yaş bilgisini büyük olarak giren kişiler ise canlı yayın özelliği geldiği için direkt olarak yayın açıyor. Canlı yayın izleyicileri o kişinin 16 yaşından daha küçük olduğunu anlarsa eğer şikayet edebilir. Özellikle 6-7 kişinin sürekli olarak aynı konu hakkında şikayet etmesi üzerinde TikTok o hesabı inceleyecektir. Ardından yaşı küçük olduğu tespit edilen kişilerin yayın özelliği askıya alınır.

TikTok yaş şartı sağlanan bazı kişilere haksız şikayetler üzerine yayın engeli getirilebilir. Bu durumda kişiler TikTok destek hattı ile iletişime geçmelidir. Kişiler kendilerinin 16 yaşından büyük olduğuna dair detaylı bir açıklama yapmalıdır. Aynı zamanda bu açıklama hem Türkçe hem de İngilizce olacak şekilde yazılmalıdır. Ardından kişi yaşının büyük olduğuna dair çeşitli fotoğraflı kanıtlar sunmalıdır. Bunu en çok destekleyen fotoğraf ise kimlik fotoğrafıdır. Kimliğinde yaşı daha büyük olduğu görünür bir şekilde çekilmelidir.

Engeli kaldırma talebi gönderildikten sonra destek ekibi hesabı detaylı bir incelemeye alacaktır ve sunulan açıklamaları inceleyecektir. Haksız yere canlı yayın engeli getirilen kişilerin ise hesabı kısa bir süre içerisinde yeniden açılacaktır.

TikTok iletisim formu 1 1
TikTok canlı yayın kamera yok sorunu

Yukarıdakileri harfiyen uygulayanların hala TikTok canlı yayın cihaz kamerası yok yazısı çıkıyor ise o zamanda destek talebinde bulunmaları için TikTok iletişim yazımızı öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir