TikTok canlı yayında hediye alamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok canlı yayında hediye alamıyorum şikayet edeceğim diyenlerin bir çoğunda esas sorunun kendileriyle alakalı olduğunu görüyoruz. 1000 Takipçim var ama olmuyor veya canlı yayın neden açılmıyor şeklindeki şikayetlerin yerine sebeplerinin araştırılması daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. İyi bir analizin doğru yaklaşım sağlayacağını düşünüyoruz. İçeriğimizdeki önerilerin geçici bir çözüm sunabileceği gibi kalıcı olacak seçeneklere de denk gelmenizde mümkün.

Teknoloji destek

Sosyal ağlarda yayın açmak son zamanlarda çok popüler hale gelmiştir. Özellikle bu canlı yayınlar para kazaya mümkün kıldığı için kişiler de bu özelliğini çok kullanmaya başlamıştır. Fakat bazı hesaplarda canlı yayın açma engeli uygulanır ve bunun birden çok sebebi aklınıza gelmeli. Artı canlı yayında hediye alamıyorum sorunu da direk bu özellikle alakalı herhangi bir problemin olup olmadığının kontrol edilmesine bağlı.

TikTok canlı yayın nasıl açılıyor?

TikTok canlı yayın nasıl açılır sorusunu uygulamayı yeni kullanmaya başlayan kişilerin merak ettiği konulardan biridir. İlgili yayınlar sayesinde hem para kazanırsınız hem de daha fazla takipçiye sahip olursunuz. Canlı yayın için aşağıdaki maddeler uygulanmalıdır;

  • İlk olarak ağ hesabına giriş yapılmalıdır,
  • Ekranın alt orta kısmında ‘+’ simgesi yer alır. Bu simgeye basılmalıdır,
  • Daha sonra kamera seçeneğinin yanındaki ‘Canlı’ düğmesine basılacak,
  • Canlı yayını açmanız için bir başlık ve resim seçilmelidir. Bu işlemlerden sonra ‘canlı yayına geç’ yazan ile devam edin,
  • Canlı yayın sırasında çeşitli efektler ve daha fazla işlem için ekrandaki üç nokta tuşuna tıklanmalıdır.

Sonraki başlığımızda hem yayın açılmama, hem de TikTok canlı yayında hediye alamıyorum hatasında yapılacaklardan bahsettik.

TikTok canlı yayın açamıyorum için çözüm

TikTok canlı yayın açamıyorum problemi, kullanıcıların geri bildirimleri arasında yer alan bir sorundur. Bunun pek çok nedeni olacağını belirtelim. Canlı yayın açmak için ilk olarak 18 yaşından büyük olmak şarttır. Kişilerin hesaplarına gelen şikayetlere göre belirtilen yaşından küçük olanların hesaplarına yaptırım uygulanır. Canlı yayın açmak için gerekli olan diğer şart da hesabın en az 1000 takipçisi olmasıdır. Bu iki şartı sağlamayan kişiler hiçbir şekilde canlı yayın açamaz. Fakat daha önceden yayın açan sonradan kısıtlanan hesaplara da topluluk kurallarını ihlal etmeleri sonucunda kısıtlama getirilmiştir.

TikTok canlı yayın açma sorunu yukarıdaki nedenler dışında bir problemden dolayı olduğu düşünülüyorsa son güncellemeleri yapmaları önerilir. Farklı cihazlardan giriş yapmak da canlı yayın sorununu çözen bir durumdur. Aynı zamanda çok fazla yayın açmak kısıtlama gelmesi mümkündür. 1- 2 hafta canlı yayın yapmamak ve hatta hesapta bir aktiflik göstermemek de sorunu düzeltecektir. Uygulamanın silinip en baştan yüklenmesi de bu sorunu çözer. Sistemsel hatalarla karşılaşıldığı zaman kendi kendine canlı yayın açmama durumu düzelir. Tüm işlemlerin yapılmasına rağmen hala yayın açılamadıysa, destek hattıyla iletişime geçmek sorunu kökünden çözer.

TikTok yayin acamiyorum 1
TikTok canlı yayında hediye alamıyorum

Uygulamadaki problemlerin analizi

Kullanılan uygulama versiyonlarının eski olmasından dolayı bazı özelliklerin çalışmadığı zamanlar eskiden çok sık yaşanırdı. İlgili modelin desteği sonlanması ile bir döneme kadar idare ederek kullanım yapanlar çoktur. Böyle durumlarda farklı versiyonları mağaza dışındaki sitelerde bulacaksınız.

Bir diğer uyum probleminin ise, çıkarılan versiyonun yetersiz testlerden sonra dağıtıma çıkarılması. Bu baya bir zaman önce karşımıza ara ara çıkardı. Böyle olasılığın günümüzde pek çıkmadığını düşünüyoruz. Lakin denenmesi adına eski olan versiyonlardan bazılarını cihazınızda denemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Uygulamada geçici oluşan aksaklıklar

Bununda temelinde sistemdeki bir şeylerin ve yine versiyondan alakalı olası durumların sebep olduğunu düşünüyoruz. Test adına yapacağınız sıralamayı aşağıya ekledik.

Android kullanıcılara özgü olan adımlar şöyle:

  • Uygulamalar seçeneğinin olduğu alana girin,
  • TikTok’ u bulun ve dokunun,
  • Önbellekle başlatın ve sonra güncellemelerin kaldırılmasını uygulayın,
  • Sorun yaşadığınız şeyi test edin,
  • Devam ederse ilgili alandaki diğer seçeneği çalıştırın.

Unutmadan verilen izinlerin kontrolünü yapınız. Artı daha önce sorunsuz kullanım yapıyordum ama şimdi yapamıyorum şeklindeki sorulara yanıt olarak birde sonradan kurduğunuz uygulamaların kaldırılarak denenmesi gerektiğini söylüyoruz.

Kullanıcılara uygulanan yaptırımlar

Buradaki başlığın göreceli olduğunu ilk satırda belirtelim. Yaptırım dendiğinde birden fazla sebebin oluştuğu aklınıza gelsin. Örnek geçici, kalıcı ve ihlaller gibi farklı kollarla izah edebiliriz.

Geçici oluşumların sebeplerinde şüpheli hareketler yatıyor. Örnek kişinin sürekli şifre denemesinden ötürü uygulanan yaptırım. Buradaki yaptırımın saat, gün ve haftalık olarak uygulandığını söyleyebiliriz.

Kalıcı cezaların uygulanmasında ise ya hesabın belli bir özelliğe kullanımı kapatılır, ya da hesabın kendisinin kullanımı durdurulur.

Geçici olanların ve sistemdeki problemlerin testi için bizim her zaman önerdiğimiz bir yöntemimiz var. Kişi profiline erişim yaptığınız söylüyorsa, ilgili alandaki metin yazılacak bir yere test metni yazıp kayıt edilmesi gerekiyor. Eğer kayıt olmuyorsa o zaman hesap tarafındaki engel ve ağ hatası aklınıza gelsin.

TikTok canlı yayın açamıyorum haberini de öneriyoruz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.