TikTok ekran yansıtma iPhone görüntü aktarım hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok ekran yansıtma iPhone şeklinde yapılan aramalara baktığımızda bazılarının ekran görüntüsü aktarma hatası aldığı yazılı. Normalde basit bir işlem ama aktarım yapılan cihaza göre yardımcı uygulamalar kullanılması gerekiyor.

Ad imageAd image

Erişim yapılırken sık sık bağlantı kesilmesi ya da aracı programlarda sık sık reklam çıkmasından rahatsız olanlardan mısınız? Valla biz bu yüzden pek görüntü yansıtma işlemini yapmıyoruz. Sağlıklı olması adına ücretli uygulamalar kullanmak zorunda kalıyorsunuz. iOS kullanıcılarının da en rahatsız olduğu konulardan biridir. Hem uygulamaların çeşitliliği az hem çoğu paralı oluyor.

iPhone görüntü aktarımı hatası

TikTok ekran yansıtma, iPhone cihazlarında farklı sebeplerle çıktığından dolayı net şundandır diyemiyoruz. Lakin aşağıya eklediğimiz olası sebeplerden biri olma olasılığı yüksek.

Çok eski iOS sürümlerini kullanan cihazlarda aktarım sorunu daha fazladır. Hatta artık dürüm desteğinin olmadığı bir çok uygulama ile karşılaşırsınız. Artı güncellemelerin olmamasından ötürü güvenlik tarafında da uyarılar alırsınız.

TikTok ekran yansıtma pek çok hesaba ve cihaza gelen bir özelliktir. Henüz yeni bir özellik olduğu için işletim sistemlerine göre bazı sorunlar çıkabilmektedir. Kişiler iPhone telefonundan bu canlı yayın özelliğine ulaşamazken Android işletim sistemine sahip olan farklı bir cihaz üzerinden ekran paylaşımı yapabilmektedir. Bu sorunun ise çözümü mevcuttur.

Ad imageAd image

Hesap ve uygulamalardaki problemlerin kontrolü

Geçmişte sanırız EBA uygulamasında karşılaştığımız bir sorun vardı. Yüklü uygulamaların birbiri ile uyum göstermemesinden dolayı işlevsel bozukluklar oluyordu. İlk zamanlar kapat aç veya kaldır yükle ile geçici çözümlerle işimize bakardık. Sonralardan çakışma olduğunu anladık ve benzeri işlerde kullanılan uygulamayı kaldırdığımızda sorun ortadan kalkmıştı.

Uyumla alakalı hem yüklü olanların hem yazılım tarafının kontrol edilmesi gerekiyor. Hesaplardaki sorunlarda ise çoğunlukla aynı şeyleri ısrarla sürekli yapıldığında şüpheli görülen davranışlar olarak algılanır. Bu da o an veya o gün geçici engellemelerle sonuçlanır. Bunun anlaşılması adına varsa başka TikTok hesabı ile denenmesi sağlıklı olacak.

Hesabın türünü değiştirerek yapılacak deneme

Gelelim deneyeceğiniz en iyi yöntemlerden biri olan hesabın sınıfını değiştirmeye. Yani hesabınızı kişiselden işletme olana çevirmeniz durumunda hesap tarafındaki herhangi bir aksaklığın kendiliğinden çözülmesi sağlanacak.

Bunun için şu adımları takip edin:

  • Profil yazılı simgeye dokunun,
  • Üst taraftaki üç çizgiye girin,
  • Aşağıya açılan seçeneklerden ayarlara geçin,
  • Son bölüm “Hesabı yönet” alanından gerekli geçiş işlemini uygulayın.

Onaydan sonra gerekli kontrolü yapın. Merak etmeyin istediğinizde eski ayara dönmek mümkün. Artı silinme gibi bir şey yok.

Ad imageAd image

Ekran yansıtma ve yayın için gerekli şartlar nedir?

Ekran yansıtma aslında pek çok kişinin hâkim olduğu bir özelliktir. Bu özellik toplantı, eğitim ya da sunum yapılan platformlarda sıklıkla kullanılan bir özelliktir. Şu an ise ilk defa bir sosyal medya platformunda ekran paylaşma özelliği getirilmiştir. Bir toplantı platformunda konuşmacılar bilgisayar ekranlarını kendi dinleyicilerine aktarmak isteyebilir. Bu durumda ekran yansıtma özelliği kullanılır ve dinleyiciler konuşmacının ekranını görebilir.

TikTok ekran yansıtma Android ve iOS cihazlarına gelmiş olan bir özelliktir. Kişiler ekran paylaşımı yapabilmek için belirli şartlara uyumlu olması gerekir. İlk şart ise canlı yayın özelliğinin olmasıdır. Canlı yayın her ağ kullanıcısının hemen ulaşabileceği bir özellik değildir. Çünkü canlı yayın açabilmek bir hesap için 1000 takipçi olma ve 18 yaşından büyük olma kuralı vardır. Bu kuralları yerine getirmeyen kişiler ekran yansıtma özelliğinden yararlanamaz. Kişiler canlı yayın açabilir durumda olan bir hesaba sahipse eğer ekran paylaşımı da yapa bilir. Canlı yayın açtıktan sonra alt bölümde yer alan ‘ekran yansıtma’ kısmı üzerinden ekran paylaşımı yapılacaktır.

TikTok iPhone goruntu aktarimi 1
TikTok ekran yansıtma iPhone görüntü aktarım hatası

iPhone ekran yansıtma nasıl yapılır?

TikTok ekran yansıtma iPhone’ da bazen sorun çıkarabilmektedir. Çünkü yazılım güncellemesi eski olan cihazlar bu özelliği desteklemiyor olabilir. Bu gibi durumlarda bir Android cihazdan yardım almak gerekmektedir. Kişiler hem cihazdan hem de yardımcı uygulamalarla aynı anda hesabına girmelidir. Ardından Android cihazı üzerinden canlı yayın açılmalıdır. Canlı yayın açıldıktan sonra ekranın alt kısmında kırmızı kutuda görülen ‘Ekran Yansıtma’ butonuna tıklanmalıdır. Ve istenen adımlar takip edilip ekran paylaşımı yapılmalıdır. 30 saniye bekledikten sonra iOS cihazı üzerinden canlı yayın kısmına gelindiği zaman ekran paylaşımı butonunun burada çıkacağı görülecektir. Artık telefon üzerinden de ekran yansıtma yapılabilir.

Yardımcı uygulamalardan işlem yapacakların aşağıdakilere dikkat etmeleri gerekiyor:

  • Parasız uygulamaların sayısı azdır. Bunların genelinde sık sık reklam çıkar. Virüs olayı daha çok diğer işletim sistemlerinde daha yaygındır. Yani bu konuda rahat olabilirsiniz.
  • Kullanacağınız parasız uygulamanın demo veya kısıtlı bir sürüme sahip olup olmadığına emin olun.
  • İlk ücretsiz olarak görüp yüklediğiniz şeylerin daha sonra abonelik olarak karşınıza çıkma olasılığı var.
  • Deneyeceğiniz hangi uygulama olursa olsun kesinlikle kullanıcıların yorumlarına bakıp ondan sonra karar verin.
  • Aldığınız bir uyarı varsa bizimle mail aracılığı ile bağlantıya geçebilirsiniz.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir