TikTok görüntü kalitesi düşüyor görüntü kalitesi arttırma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

TikTok görüntü kalitesi düşüyor sorunu genellikle video yayınlarken görüntü kalitesi düşüyor şeklinde oluyor. Tüm kullanıcılarda böyle midir bilemiyoruz ama görüntü kalitesi arttırma için önerilerimiz olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok video kalitesi düşüyor hatası olarak görülen sebeplerin bazılarını aşağıya örnek olarak ekliyoruz. Sonrasında ise nasıl çözüleceğini gösteren bazı adımlara yer vereceğiz.

Zaman zaman yaptığımız paylaşımların bazılarında ses sorunu görüldüğü gibi birde görüntü sorunu çıktığı zamanlar oluyor. Çok sık değil ama bir çoğunun ya kullandığı cihazla ya da internet bağlantısından kaynaklı aksaklıklar yaşanır. Çözümünde uygulananlar ise olası önceki uygulamalarda denenen yöntemlerdir.

İlk test için şöyle bir kontrol edelim:

 • İnternet hızınızda sorun var mı?
 • Yüklediğiniz video dışında başka bir video ile ve farklı bir formatla denediniz mi?
 • Telefon testi için başka telefonlarla deneyin.
 • Uygulama ve hesap ayarlarını kontrol edin.

TikTok görüntü kalitesi neden düşer?

TikTok video görüntü kalitesi neden düşüyor şikayetlerinin bir çoğunda gerekli kontrol adımlarının uygulanmadığını görüyoruz. Kullanıcıların yükleme yaptığı görüntünün kalitesinin yüksek olması aynı kalitede yükleneceği anlamını taşımaz.

Yüklemeler sırasında ağların kendi sıkıştırmaları olduğundan ister istemez belli bir kalite kaybı olacaktır. Çok iyi kalite beklentisi olanlar bir tık daha iyi görüntü yayınlamalarını öneririz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yüklemeler sırasında kullanılan cihazların yeterli boş alana sahip olup olmadığı da kontrol edilmeli. Nadir aktarım sırasında videoda kesilmeler yaşanma olasılığı bulunuyor.

Bazen paylaşılacak görüntünün forması, yükleme şekli ve internet hızına göre değişkenlik göstermekte.

TikTok görüntü kalitesi nasıl arttırılır?

TikTok görüntü kalitesi arttırma programları gibi paylaşımlara dikkat edin. Dolandırma veya virüs gibi durumlarla karşılaşmamanız için güvenli alanları tercih edin.

Görüntü kalitesini arttırma esasında uygulamanın versiyonu, cihazla olan uyumluluğu, formatı ve bağlantı hızına göre değişecektir.

Öncelikle şu sıralamayı deneyelim:

 • Uygulamanın güncel sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Eski bir telefonu kullananların muhakkak güncelleme alan bir modeller denemesi gerekiyor.
 • İnternet testini yapmanız için başka bir bağlantı ile deneyelim.
 • Uygulamaya veya telefona güncelleme gelenlerin bazen kullanımlarında problem görülür. Yine test adına başka cihazla deneyin. Sorun yoksa telefonunuzdan TikTok’ u kaldırıp tekrardan kurun. Baktınız aynı o zamanda eski versiyonla deneyin.
 • Yükleyeceğiniz videonun farklı formatla olmasına ve görüntü kalitesini değiştirim deneyin. Birden çok görüntü ile denenmesi gerekiyor.
 • Yüklediğiniz videonun MB yüksekse daha düşük boyutlu videolar atın.
 • Oturumunuzu çıkışa atıp tekrardan deneyin.
 • Ağdan yardım alacakların doğru başlıkla iletişime geçmelerini öneririz. Tabi önce yardım alanının incelenmesi gerekir.
TikTok goruntu kalitesi
TikTok görüntü kalitesi düşüyor görüntü kalitesi arttırma

Telefondan yapacaklarınız nelerdir?

Uygulamadaki ayarların değiştirilip denenmesi gerekir. Örnek hesabın yönetilmesinde değişiklik yapmaya çalıştığınızda işlemlerin kayıt edilmemesi sebebi ile ceza ve ağdaki arızaların olması mümkündür. Bu da farklı her türlü sıkıntıyı çıkarır. Beklemeniz sonuç verecektir.

Birde uygulamalar dediğimiz bir bölüm var. Buradaki alandan TikTok yazısına dokunun ve içerisindekileri çalıştırın.

Kendi kendine görüntü kalitesi düşüyor sorununda atılan videonun kalitesi, dosya boyutu ve formatına göre yapacağınız testler olacak. Farklı iki videonun hem dosya boyutu farklı olsun hem de video çözünürlüğü farklı olsun. Bu iyi bir test aracı olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir