TikTok hak sahibinin adı geçersiz ve IBAN 26 karakter olmalıdır hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok hak sahibinin adı geçersiz ve IBAN 26 karakter olmalıdır hatası alanların bir çoğunda doğru girmeme rağmen 26 karakter girilmelidir sorunu yaşanıyor. Bir kaç kişinin TR ile 26 karakter olması gerekmez mi sorularını görüyoruz. Evet Türkiye IBAN uzunluğu 26 karakterdir. Lakin başka ülkelerde bu değişkendir. Örnek İngiltere ve Almanya’ de 22 karakterden oluşmakta.

Teknoloji destek

Bazılarının IBAN 26 karakter olmaması lazım şeklinde yazdıklarını görüyoruz. Büyük ihtimal yanlış yazıklarını düşünüyoruz. Kullanıcıların neredeyse çoğunun karşılaştığı bir durumdur. Bu durumla karşılaşmadan önce kullanıcıları ilk olarak TikTok’tan doğru para çekme yöntemlerini bildiklerinden emin olmaları gerekir.

İşlemlerden önce önemli bir not eklemek yapmak istiyoruz. Yaşadığınız bazen sistemdeki aksaklıklardan dolayı çıkabiliyor. Bundan dolayı araştırmadan adımlara geçmeyiniz.

TikTok’ tan para çekmek ve IBAN eklemek

TikTok iban 26 karakter sorunu çıkmadan kullanıcılar para çekerken başka hatalar yapmış olabilir. Bu sebeple öncelikle para çekme yöntemlerinin doğru olduğu kesinleşmelidir.

 • Öncelikle Tiktok’tan para çekebilmek için bakiyenin içinde en az 30 Dolar bulunması gerekir.  Bu şartı uygulayan kullanıcılar IBAN numaralarını ekleyerek para çekebilirler.
 • Para çekmek isteyen TikTok kullanıcıları ilk olarak profillerinin sağ üst kısmında bulunan üç nokta simgesine basmaları gerekir.
 • Burada ayarlar ve gizlilik diye bir sayfa açılacak.  Açılan sayfada bakiye simgesi bulunup tıklanmalıdır.
 • Tıklandıktan sonra ekrana cüzdan menüsü çıkacaktır.  Cüzdan menüsünde canlı hediyeler seçeneğine basılmalıdır.
 • Canlı hediyeler kısmının alt tarafında ‘para çek’ butonu bulunur ve bu butona tıklanması gerekir.
 • TikTok kullanıcıları 30 Dolar şartını sağlıyorlar ise ‘para çek butonu’ kırmızı görünür.
 • Buradan ‘yeni bir çekme yöntemi ekle’ butonuna basılmalıdır.
 • Daha sonra ‘banka hesabını bağla’ seçeneği ekrana gelir ve buraya tıklanması gerekir.
 • İşlemin doğrulanması için TikTok hesabına bağlı olan telefon numarasına 4 haneli kod gönderilir.  Bu kod ekranda  istenen yere girilmelidir.
 • Bir sonraki sayfa ise banka hesabını bağla sayfasıdır. Buradan istenen adımlar eksiksiz doldurulmalıdır. Uygulama tarafından istenen bilgiler burada eksiksiz doldurulduğu zaman en aşağıda bulunan ilet butonuna basılmalıdır.
 • Bir sonraki sayfada ise bu yapılan işlemlerin hepsinin onaylanması istenecektir.  Onayla butonuna basıldıktan sonra para  çekme işlemi gerçekleşecektir.
TikTok hak sahibinin adi 1
TikTok IBAN 26 karakter olmalıdır sorunu

TikTok IBAN hatasının çözümü

TikTok iban 26 karakter sorunu çözümü aslında çok basittir. Para çekme işlemleri gerçekleştirilirken, TikTok tarafından bazı yerlerin doldurulması istenir. Bu doldurulan kısımlarda IBAN ekleme seçeneği de vardır.

Kullanıcıların çoğu IBAN eklerken daha kolay olması açısından kopyala yapıştır yöntemini uygularlar. Fakat TikTok tarafından bu durum sorun teşkil ettiği için kabul edilmemektedir. Bu sebeple IBAN numaralarını giren kullanıcıların kopyala yöntemiyle değil de, el ile tek tek yazarak IBAN numaralarını girmelilerdir. Bu şekilde sorunun çözüldüğünü düşünüyoruz.

 • Elle gerekli alanları doldurunuz.
 • Farklı bir İBAN ile deneyiniz.
 • Çok sık tekrarlanan işlemlerden sonra doğru yapsanız dahi kısıtlamanın devam edeceğini söyleyelim. Burada beklemekten başka pek seçeneklerin olacağını düşünmüyoruz.
 • Belki başka cihazlardan be internet bağlantısından kontrol edilebilir.
 • Bilgisayar kullanarak hesabınız açılıyor mu bir kontrol ediniz.
 • Ceza alan hesaplarda yaptırım süresi dolana kadar para çekme engellenecektir. Test adına profilde bir şeyi değiştirmeye çalışınız.
 • Hesabının türü değiştirilebiliyorsa değiştiriniz.
 • Profiliniz açılabiliyorsa, ekli olmayan yöntemlerin açılması ve eksik alanların doldurulmasını da öneriyoruz.
TikTok hak sahibinin adi 2
TikTok hak sahibinin adı geçersiz hatası

TikTok hak sahibinin adı geçersiz sorunu

TikTok hak sahibinin adı geçersiz hatası alanların bir kısmında sık denemelerin olduğu gibi diğer kısımlarında ise, sistem arızası, ceza alan kullanıcılar ve Türkçe karakterleri kabul etmediği olabiliyor. Tabi yazdıklarımız herkes için geçerli değildir.

Tam şeklini pasaportunuzda veya kimliğinde görüldüğü şekilde olması gerektiği uyarısı çıkabilir. Latin harfler içerebilir bilgisinin da olduğunu söyleyelim.

Dil desteğini kontrol ediniz ve mümkünse başka bir telefondan da deneyelim. Çok defa deneme yapanların bir gün aralık koyarak tekrar denemeleri belki işe yarayabilir.

Unutmadan hesabınızı açarken kullandığınız adınızı yanlış yazmışsanız yardımcı olunmayacak.

Sistemdeki alanlarda aksaklık yaşanıyor olsa dahi farklı sebeplerde araştırılması gerekiyor. Uygulamanın eski olan versiyonlarıyla kontrol edilmesi sağlıklı olacaktır.

İçeriğimizin kısa özetine gelirsek, kişinin yapmış olduğu şeylerden dolayı engellenmesi, ceza alması, kopyalayarak girilmesi ve sistemden kaynaklı durumların kontrol edilmesi gerekiyor.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.