TikTok hediye gönderilemedi hiç jeton düşülmeyecek hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok hediye gönderilemedi hiç jeton düşülmeyecek hatası, canlı yayın kullanıcılarının da mağdur olduğu bir hatadır. Bu sorunu çok fazla kullanıcı yaşadığı için, canlı yayın yapan TikTok kullanıcıları, izleyenlerinden hediye alamamaktadır. Sevdiği yayıncıya hediye göndermek isteyen izleyiciler de bu durumdan mustariptirler.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aşağıya geçmeden önce kontrol etmeniz gereken önemli alanlar olabilir. Örnek şu an çıkan mesajın genelde veya bir kısım kullanıcının alıyor olmadığından emin olmanız gerekiyor. Diğer önemli etkenlerden bir kaçının da incelenmesi gerekiyor.

Ağın bulunduğu ülke içerisinde yaşanan olumsuzlukların olup olmadığına bakınız. Artı Türkiye içinde bir olumsuzluk var mı araştırınız.

TikTok üzerinden jeton yükleme yolu

Hediye gönderme jeton üzerinden gerçekleştirir. Bu yüzden hediye yollamak için kullanıcılar hesaplarına ilk olarak jeton yüklemelilerdir. Aynı zamanda jeton yükleme sorunu yaşayan kişiler de, bu işlemi doğru yapıp yapmadığına emin olmalılardır.

Denemenizi önerdiğimiz adımlar şöyle:

 • İlk olarak TikTok uygulamasını yüklü olduğu cihaz üzerinden uygulama açılmalıdır,
 • Daha sonra kişiler kendi TikTok hesaplarına giriş yapmalılar,
 • Giriş yapıldıktan sonra çıkan ekranda sağ üst köşede bir alan görünmektedir bu alan butonuna tıklanması gerekir,
 • Tıkladıktan sonra açılan bu sayfadaki ayarlar seçeneğini gidilmesi gerekiyor,
 • Ayarlar açıklandıktan sonra gizlilik ve ayarlar denilen basılmalıdır alt seçeneğe basılmalıdır,
 • Daha sonra çıkan seçenekler arasından bakiye butonuna tıklanmalıdır,
 • Açıklandıktan sonra ekrana yükleme ekranı çıkacaktır,
 • Burada jeton paketleri  bulunur. Bu jeton paketlerinden biri seçilebilir ya da kullanıcının almak istediği jeton sayısını buraya yazabilir.
 • Bu işlemler tamamlandıktan sonra ekrana ödeme yöntemi seçenekleri  çıkacaktır.
 • Ödeme yapmak isteyen kendine uygun ödeme yöntemini seçer.
 • Daha sonra jetonlar birkaç dakika süre içerisinde hesaba yüklenir.

TikTok hediye gönderilemedi sorunu

Çoğunlukla sistemde yaşanan anlık veya günü birlik hatalardan biridir. Lakin kısmi kullanıcılardan kaynaklı çıkma olasılığı da bulunuyor. Hazırladığımız içeriğimizde olanların çoğu diğer sosyal medyadaki uygulamaları da kapsamakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Hediye gönderilemedi, TikTok’ ta jeton satın aldıktan sonra herhangi birine hediye etmek istediğinizde karşınıza çıkan işlem yapamama sorunudur. Bu bir süredir devam eden problemlerden biri olarak yer vereceğiz.

Yoğun işlem yapılan saatlerde veya sistemdeki yoğunluklarda çıkabilen bu uyarı bazen kişilerin peş peşe denemeleri sonucu kısıtlama ile sonuçlanabiliyor. Özellikle bu kısmı ilgilendirmiyor. Herhangi bir ağ üzerinde yapacağınız aşırı her şey buna neden olabilir.

TikTok jeton yükleme hatasının çözümü

TikTok hediye gönderilmedi jeton düşülmedi sorunun çözümü aşağıdaki adımlar takip edilerek bulunabilir.

Kullanıcılar öncelikle hesap bakiyelerini kontrol etmelidir. Hesap  bakiyelerinde  yeterli miktarda bakiye bulunmuyorsa jeton yüklenmez.

Eğer bakiye kısmında Herhangi bir sorun yoksa kişinin internet bağlantısında bir sorun olabilir.  Jeton yüklemede her seferinde sorun yaşayan kişiler internet bağlantılarını değiştirebilirler ya da olan sorunları düzeltmek için internet operatörleri ile iletişime geçilebilir. Sorunlar çözüldükten sonra jeton yükleme de çözülebilir.

Jeton alınırken ödeme yapılmadan önce eğer ödeme ayarları henüz yapılmamışsa jeton yüklenmeyebilir.

Ödeme kartın online işlemleri açık olup olmadığı yeniden kontrol edilmelidir. Eğer açık değilse banka tarafından açılmalıdır.

TikTok hediye gonderilemedi 1
TikTok hediye gönderilemedi hiç jeton düşülmeyecek

Uygulama tarafında çıkan uyarılar

TikTok hesabının işleyişinde de herhangi bir hata olabilir. Uygulamayı silip yeniden yüklemek bir çözüm olabilir. Aynı şekilde hesaptan çıkış yapıp girmek çözüm olabilir.

Diğer bir durumda gelen güncelleme varsa ve yapıldıktan sonra problemler çıkmaya başlanmışsa, mevcut sürümün kaldırılması ve eski olan versiyonlara dönüş yapılması işe yarayacağını söyleyelim.

Uygulamanın sistemsel sıkıntılarında deneyeceğiniz diğer bir işlemse şu şekilde yapılacak:

 • Uygulamalar yazılı alana telefonunuzdan giriniz,
 • TikTok’ u bulup ve üstüne dokunun,
 • İçeriğindekilere teker teker deneyerek dokunun. Birine dokundunuz ve denedikten sonra diğerine geçiniz.

Samsung için bu yol bu şekilde. Lakin diğer Android sistemine sahip Xiaomi gibi markalarda belki bazı alanlar değişken olabilir.

TikTok hediye gonderilemedi 2
TikTok hediye gönderilemedi hatası

Hesap tarafında yapılacaklar

Profilinizde eksik alanlar görüyorsanız bunların doldurulmasını öneririz. Artı giriş yöntemlerinde kullanmadıklarınız varsa açıp doğrulamayı yapınız. Örnek e-posta eklenmemişse ekleyiniz.

Sistem tarafında veya geliştiricinin uyguladığı yaptırımların kontrol edilmesi adına profilinizde bir şeyi değiştirmeye çalışmanız gerekiyor. Değiştirmeye izin verilmiyorsa olasılıklardan biriyle karşı karşıyasınız.

Unutmadan birde hesabınızın türünde bir değişim yapabilirsiniz. Örnek pro / işletme olarak sınıflandırmayı değiştirerek sistemle alakalı hesap problemini gidermiş olursunuz.

Kullanıcıyla alakalı olası durumlar

Şüpheli görülecek denemeler yapan hesapların belli bir saat herhangi bir kullanım yapmadan çıkış yapmalarını öneriyoruz. Çok fazlaca deneyenlerin bazen gün boyu bu uyarıyı aldığı oluyor. Böyle olanlarında 1 günün dolmasını beklemelerini öneririz.

Gelelim önemli diğer bir mevzuya. Ceza almış hesaplarda satın alma veya hediye etme işlemlerinde kısıtlamaların olacağını düşünüyoruz. Yaptırımlar cezanın büyüklüğüne göre değişebilir. Örnek geliştirici bazı özelliklerin kullanımını kısıtlayabilir.

Yukarıdakilerden sonra devam eden uyarı için yapılacak sorun bildiriminde bulunmak. Ayarlara giriş yaptığınızda rapor et kullanılabilir. Uygun bir başlıkla devam ediniz. İlgili alan açılmazsa hesapsız soru simgesine dokunarak iletişime geçmeye çalışınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.