TikTok hesabım açılmıyor tekrar dene hatası

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Kullanıcıların ortak sorunlarından biri olan TikTok hesabım açılmıyor hatası, zaman zaman kronik dediğimiz sorunların ortaya çıkmasıyla karşımıza çıkar. Bu ve benzeri durumlara yönelik hazırlanan makalelerin geneli işe yaramaz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok açılmıyor şikayetlerinin bir çoğu sistemde yaşanan kesintilerle alakalı oluyor. Tabi bazılarında hesabın çalınmasıyla alakalı olurken, bazılarında ise şüpheli duruma düşme sebebi ile geçici bir süreliğine kısıtlamalar görülebilir.

TikTok nasıl açılır sorusu birden çok anlam taşımakta. Kapatılan hesap, erişim yapılamama durumları ve yeni hesap oluşturma gibi çoklu anlamlar taşıyor. Daha önce resimli şekilde anlatım hazırlamıştık.

Dün hazırladığımız bir haberde önemli bir kampanyadan bahsetmiştik. Aile ile alakalı örnek bir proje vardı ve üzerinde durulup geliştirilirse önem arz edeceğini düşünüyoruz. Sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumsuz yanlarını az da olsa iyileştirecek çalışmalar yapılabiliyor. Uzun zamandır bu ağla ilgili çok yazı paylaştık ve bazılarında çok sıkıntılı olduğunu vurguladık. Cinsellikle alakalı çok sayıda atıfta bulunan videolar yer almakta. Her ne kadar sorun yokmuş gibi görünse de bu çağrışımlar hiç de şık değil.

Her ne kadar eleştiriyor olsak’ ta, yoğun kullanıma sahip popüler uygulamalar için hazırlamak zorunda kaldığımız içeriklerimiz var. Tek taraflı önlem yeterli olmuyor. Ailelerde elinden geleni yapması gerekiyor. Başı boş bırakılan çocukların ne gibi tehlikelere maruz kalabileceği kestirmek zor oluyor. Biz her zaman olduğu gibi gerekli uyarıyı yapıp ve sonrasında konu başlığıyla alakalı durumlar için yapılabileceklerden bahsedeceğiz.

TikTok hesabım açılmıyor sorunu

Neden giremiyorum diyen çok sayıda kullanıcı olduğunda ilk aklımıza gelen acaba genelde veya belli bölgelerde sıkıntı mı varda açılmıyor oluyor. Diğer popüler sitelerde sık sık karşılaştığımız yurtdışı ve içi kaynaklı sorunlardan dolayı her yıl belli aralıklarla sorunlar görülebiliyor. Tabi bu uygulamada pek sık görmüyoruz ama farklı sorunlar olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 1. İlk kontrol başkalarında sıkıntı var mı diye araştırmamız. Genelde Google ve sosyal paylaşım ağlarında anında olası sorunla alakalı paylaşımlar olur.
 2. İnternet erişim sıkıntıları veya uygulama engelleme durumları çıkabilir.
 3. Uygulamaya gelen bir güncelleme buna neden olmuş olabilir.
 4. Kişi abarti şekilde bir şeyler yapıyorsa geçici bir süre engel yemiş olabilir.
 5. Hesaba kısmi veya kalıcı bir ceza gelebilir.
 6. Telefona engel veya hesap banlanmış durumları her zaman çıkabilir.
 7. DNS sorunlarından kaynaklı sıkıntılar çıkabilir.
 8. Hesapla alakalı yanlış giden bir şeyler engel çıkarabilir.

Bunlara çok sayıda neden daha eklenebilir. Ama biz anlaşılması için bunları örnek olarak ekledik ve devamında çözüm getirebilecek adımlardan bahsedeceğiz. Tabi kesin çözümü şunlardandır gibi ekleyeceğimiz bir şık yok.

TikTok açılmıyor nasıl çözülür?

Burada hem bazılarında çıkabilen hem kullanıcıyla alakalı olabilecek durumlardan bahsedeceğiz. İşlem yapmadan önce şunu kesinleştiriniz acaba genelde bi sıkıntı var mı? Genelde olacaklarda iç ve dış port sorunları, internet üzerinden yapılan engeller, arızalar ve siber saldırıların yapılması.

 1. Varsa başka bir hesabınızla deneyiniz.
 2. Birden fazla mobil cihazla test edilebilir.
 3. İnternet erişiminde hem kablosuz hem de mobil bağlantıyla denenmesi önerilir. (Modeminde kapatılması gerekebilir)
 4. Uygulamanın verilerinin silinmesi ile test edilsin. (Önbellek ile veriler)
 5. Başkalarında sıkıntı olmadığından eminseniz uygulamanın kaldırılıp tekrardan kurulması.
 6. Uygulamada şifre sıfırlamayla alakalı seçeneğe ulaşılabiliyorsa sıfırlama adımının uygulanması önerilir.
 7. Başka cihazda açılıyor ise eski bir sürümün kurulması çözüm sağlayabilir. Duruma göre fabrika ayarlarına döndürülebilir.
 8. Bağlantılarla alakalı durumlarda manuel bir DNS adresi veya VPN kullanılması iş görebilir.
 9. Hesabınızın türünü değiştirerek çözüme ulaşacağınızı düşünüyoruz. İşletme olarak değiştirilebilir.
 10. Hesabınıza ulaşabilirseniz ek giriş adımlarını çalıştırınız. Buna bilgisayar tarayıcısıyla ulaşırsanız denemenizi öneriyoruz.
 11. Şifrenizi değiştirmeye çalışınız. İşlem sırasında ekli e-posta hesabınız varsa tarayıcının yan sekmesinden açık tutunuz.

Bunlardan sonra eğer hesapla ilgili yanlış giden bir durum varsa TikTok iletişim yazımızdaki bağlantıyla yardım isteyebilirsiniz. Geliştiricinin yoğunluk durumuna göre bir ihtimal cevap veren olabilir.

TikTok numarami degistirdim 1
TikTok hesabım açılmıyor tekrar dene hatası

Uygulama kısmında çıkan problemler

Çok sık görmediğimiz nadir çıkan sorunlardan ara ara bahsediyoruz. Buraya ekleyeceğimiz öneriler bir çoğu için işe yarayabilir. Her zaman deneyerek bir yol bulacağız.

 • Yüklü olan uygulamalardan bazılarının çakışma yoluyla birbirini engelleme olasılığı var. Sonradan yüklediklerinizi durdurarak deneyebilirsiniz.
 • Güncellemeyle versiyon değişimine gidilmişse ve sonrasında böyle durumlar çıkıyorsa, önceki versiyonları deneyebiliriz.
 • Telefondaki “Uygulamalar” kısmına girmeniz gerekiyor. Sonrasında TikTok yazana dokunarak içeriğindekileri çalıştırınız. (Önbellek ile başlayarak deneme ile diğerlerini uygulayın)
 • Cihazınızdaki yazılımın çok eski olmasından dolayı kullanımlarda sorun yaşayabilirsiniz. Çok eski sürümlerle denenmesi gerekiyor. Olmazsa 3. parti araçları kullanabilirsiniz. Yani toplu sosyal ağları kullanacağınız uygulamalar.

Aynı zamanda TikTok hesabım açılmıyor uygulamada yaşanan problemlerde de bir engel sebebidir.

Şikayetler sebebiyle oluşan durumlar

Belli başlı az sayıda bir sosyal ağ için sık sık yapılan şikayetler oluyor ve bunlardan biri uygunsuz paylaşımlar ve rahatsız edici yorumlar. İşte böyle bir durumda yapılacak işlemler arasında hesaba uygulanacak engellemeler söz konusu olabiliyor. Böyle bir durumla bazı ağlarda karşılaştık ve zannetmiyorum bununla alakalı olsun denilen şeylerde evet onunla alakalı olduğu zamanla anlaşılıyordu. 

Geliştiriciler bazı durumlarda kişinin girişlerini kısıtlayabiliyor. Bu bazı durumlarda 1 gün, 7 gün veya aylarla ifade edilebiliyor. Yukarıya eklemedik ama şu da kontrol edilmesi gerekn bir durum. Başka bir hesapla hesabınıza bakmanız ve yolunda gitmeyen bir durum var mı incelemeniz gerekebilir.

Bir diğer sıkıntı ise kişinin hesabı çalınmış ama bundan heberi olmaması. Uygulamada bazen yanlış şifre veya daha önce uygulamada oturum kayıtlı olduğundan dolayı bir parola hatası almadığından dolayı aklına gelmeyebiliyor. Biz durumun anlaşılması için bir şifre sıfırlamasının yapılmasını öneriyoruz. 

Tik Tok giremiyorum nasıl açılır
TikTok açılmıyor sorunları

Sürekli aynı işlemleri tekrarlayanlara uyarı amaçlı bu notu eklemek istiyoruz. Yaşanan geçici olabilir. Lakin yapacaklarınız kalıcı olmasına sebep olabilir.

TikTok hesabım açılmıyor tekrar dene hatası

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir