TikTok hesabım çalındı nasıl geri alabilirim

TikTok hesabım hacklendi geri almak için ne gibi adımların uygulanması gerekiyor? Öncelikle çalındığından kesinlikle emin misiniz diye sormak istiyoruz.

Uzun bir dönem en çok kullanılan ağlarla alakalı yazılar hazırladık ve yeni yeni TikTok için çalışmalar yapıyoruz. Bu diğerlerine göre daha az sıkıntı çıkaran ağmış gibi görünüyor. Azmışdan kasıt sorunların çeşitliliği konusunda çok olmasında diyebiliriz. Burada sık olan çoğunlukla 10 geçmeyen konulardır. 

Haber başlığımızda çalınan hesaplarla alakalı ne gibi işlemler yapılabilir buna değineceğiz. Kesin geri alınacak gibi bir garanti vermiyoruz ve şifre gibi herhangi bir bilginizi istemiyoruz. Çok sayıda kişinin bize yazarken kod gönderiyor ya da parolasını paylaşabiliyor.

Giriş yapamama nedeniniz farklı olabilir mi? Çok sayıda kişinin giriş bilgilerini unutmasından dolayı çalınmış gibi bir düşünceye sahip olduğunu görüyoruz. Kayıtlı numaraya erişiminiz var mı ya da e-postaya diye sorduğumuzda hayır yanıtını aldığımız oluyor. İş böyle olunca çözüm kapılarını zorlamaktan gayri bir şeyler yapamıyoruz.

 1. Sürekli hesaba girerken kullanılan telefonla ve bilgisayarla deneyiniz. Beni hatılayı seçmiş olabilirsiniz.
 2. Başka hesaplardan baktığınızda olağan bir paylaşıma şahit olduğunuz mu?
 3. Takipçi gibi hileye yöneldiyseniz hacklenme gibi bir sorunla karşılaşılması normal. Başka bir uygulamanın erişimine izin vermeniz veya bir sitenin bunla karşılaşılması ihtimali olabiliyor.
 4. Erişimi kaybettiğiniz mail adresine ulaşmak için kapıları zorlayabilirsiniz.
 5. Kullanılan telefon numarasını iptal ettiyseniz geri almak için başvurmayı düşünün. Tabi bu durum hesabın sizin için ne kadar önemli olduğu sorusuna bağlı.
 6. Sıfırlamayı yaparken hem PC hem mobil uygulamadan yararlanınız. Farklı bir öneri karşınıza çıkabilir.
 7. TikTok iletişim adlı içeriğimizdeki başvuru önerilerini kullanınız.

İsteyen talebi buradaki www.tiktok.com/legal/report/feedback?lang=tr-TR bağlantıdan gönderip ve üzerinden 72 saat veya biraz daha fazla geçtikten sonra yukarıdaki bağlantımızı denetebilir.

Hesabınızın güvenliğini sağlamak için dikkat edilecek öneriler:

 • Güvenirliği belli olmayan yerlerden hesabınızı açmanız sonrasında problem çıkarabilir.
 • Uygulamaya girişte ek seçenekler ekleyebilirsiniz. Hesabınızı açmak içinde doğrulama seçeneklerinden yararlanılmasını öneriyoruz.
 • Gerçek bilgilerinizi kullanırsanız açılan taleplerde doğrulamadan daha kolay geçersiniz.
 • Her yapılan URL paylaşımlarını güvenli alan oluşturmadan test etmeyiniz.
 • Virüs bulaşma risklerini göz önüne alarak tarama yapabilir ve her önleme karşın parolanızı değiştirebilirsiniz.

TikTok hesabım çalındı nasıl geri alabilirim

TikTok hesabım hacklendi

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Milyonlarca üyesi bulunan ve aktif bir şekilde kullanılan bu uygulama kapsamında hesap çalınma ile ilgili bazı sorunlar yaşanmaktadır.

TikTok hesabım çalındı nasıl kapatılır sorusuna cevap arayan kullanıcıların bu işlemi yapabilmek için bazı adımları takip etmeleri gerekir. 

Hesabı olan bir kişinin hesabının çalınıp çalınmadığını anlayabilmesi için;

 • Tarayıcı ve uygulamadan ayrı ayrı giriş yapmaya çalışınız
 • Farklı bir internet ağı üzerinden ve farklı cihazla giriş yapılabiliyor mu kontrol edin
 • Tarayıcının veya uygulamanın geçmişini kaldırarak giriş yapmayı deneme

Wifi ile giriş yapılıyorsa hesabın profil kısmında bir şeylerin değişip değişmediğine bakılması gerekiyor. Giriş güvenliğinin sağlanması için sizin dışınızda yapılan tüm işlemleri sonlandırın. Ek giriş seçeneğini ekleyiniz. Sonra kapatıp açılarak giriş yapmayı deneme şeklinde işlemleri uygulamaları gerekir. Bunlara rağmen hesaba giriş yapılmıyorsa, talep oluşturunuz.

TikTok hesabını geri alabilmek için;

Parola sıfırlamayı denemeye çalışırken uygulamadan ve PC’ den ayrı öneriler sunulabilir. Kayıtlı e-mail adresi üzerinden gelecek olan link üzerinden yeni parola belirleme yöntemi iş görmezse ekli olan sosyal bağlantı ve numara sorgulamasını yapınız.

Uygulama içerisindeki soru işaretine tıklanarak yaşanan sorunu yetkililere bildirme gibi adımlar takip edilebilir.

Geliştiricinin karşı tarafa gerekli işlemleri yapması için öncelikle soru inceleyecek yetkili kişilerin konunun açıklayıcı bir şekilde yapılmasını bekler. Olurda arkadaşınızın hesabının ele geçirilmesi sonucu sizin hesabınızı dolaylı yolla ele geçirilmişse bu yolun detaylarının paylaşılması gerekmekte. 

İşlem yapılacak hesabın sahibi siz değilseniz kişinin adına süreci yönetmeniz pek bir anlam ifade etmez. Tabi yardım şeklinde süreçlerde bulunarak işlem yapılmasına yönelik kayıt açılması ve hesabın kapatılması taleplerinde destek olabilirsiniz. Talebin incelenmesi ve gerekli araştırmaların yapılması biraz zaman alabilir.  


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 02:13

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir