TikTok hesabını geçici kapatma yerine kaldırma

blank

TikTok hesabını silmek yerine geçici kapatma seçeneği sunulmuyor ve kontrol edenlerin hesap dondurma arayışına girdiğini görüyoruz. Yazı bunların cevabını verecektir.

Bu uygulamayı hiç denediniz mi? Çin merkezli bir uygulama olan Tik Tok, Türkiye gibi çok sayıda ülkede büyük kullanıcı sayısına kısa sürede ulaştı. Videolarının çoğu komik görüntülerden oluşmakta. Hazır kalıplarında bulunduğu uygulama vakti boş olanların çıkmadığı yer oldu gibi. Bu haberde TikTok hesap nasıl silinir resimli anlatım ile sizlerleyiz.

Hesabı kullanmayı artık düşünmüyorsanız veya TikTok geçici kapatmak istiyorsanız ki bu şekilde bir işlem bulunmuyor. Yani TikTok dondurma nasıl yapılır diye boşuna bakmayınız bu adımlar hesap iptali içindir. Zaten örnek telefon numarasıyla açtığınız hesabı kapattınız ve ileride tekrar açmak istiyorsanız aynı numara üzerinden hesap doğrulaması yaparak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uyarı olarak kapatılan hesaptaki videoları geri alamazsınız. Yani silinenlerin geri alınması için bir seçenek sizlere sunulmamakta. Veri kurtarma programlarına iş düşer ve o da cihazdan kurtarma işlemini yapmayı dener.

TikTok hesabını silme için yapılması gerekenler:

Burada iki türlü durum bulunuyor. Bir erişim yapabildiğiniz bir hesaptan hesap kapatma, diğeri ise ulaşamadığınız hesabın kapatılması için uğraşma. Kırmızı yazıdaki konumuz işte ikinci için geçerli olacak. 

 • Uygulamanızdaki alt kısımdaki profil simgesine dokunun
 • Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi “3 noktaya” tıklıyoruz 
 • Hesabımı yönet” dokunup sonra
 • Açılacak yerde en altta “Hesabınızı kaldırmayı…” başlayan yazıya tıklayınız
 • Kodu gönder” yazısına dokunup cep telefonunuza gelecek kodu “Doğrulama kodu” alana yazıp devamla TikTok silme işlemini tamamlayacaksınız 

Tiktok hesap kapatma olmuyorsa farklı iletişim kanalları için tiktok iletişim yazımıza bir göz atamanızda fayda var diye düşünüyoruz.

TikTok hesabını geçici kapatma yerine kaldırmaTik Tok hesap silme nasıl yapılır?Tik Tok silme nasıl yapılır

Kod gelmediği durumlarda hattın sim kartının değiştirilmesi, operatörünüzü değiştirmeniz ve bildirimlere kapatmış olmanız buna engel olacaktır. Bazen güncellemelerle çıkan uygulamada kısmi çalışmama durumlar bu işlemin yapılmamasına neden olabiliyor. Bunun içinde eski bir sürümün iş görebileceğini belirtelim.

tik tok kapatma

Hesabınızı kapatmak istiyorsanız sizlere önemli uyarılarımız olacak

 • Uygulamayı kaldırmak için iPhone’ dan uygulamanın üstüne basılı tutun
 • X simgesine tıklamanız yeterli
 • Android’ de ise uygulamalardan kaldırabilirsiniz. 

Hesap kapatmadan sonrası için bazı önemli hususları belirtmek isteriz. Bunların dışındakiler için işlem yapacağınız sırada size bilgi olarak ekrana getirilecek. Verilen adımlar telefon markası seçmez ve bazı modelerin kendi sistemine göre değişik uyarılar verilebilir. Örnek Samsung’ un sistemi ve arayüzünün farklı olmasından dolayı ona özgü bir metin çıkabilir. Benzer sistem Huawei için farklı ayrı bir metinle karşılaşılabilir. 

 1. Silinen videolar veya mesajları geri getiremezsiniz.
 2. Yaptığınız sohbet mesajları karşı tarafta durmaya devam eder.
 3. Hesaptaki tüm videolara erişim kaybedilir.
 4. Alınan ürünlerin parası iade edilmez.
 5. Mevcut hesaptan giriş yapılamayacak.


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 22:13

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!