TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit edilmiştir

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Para çekemiyorum, para çekmek istediğimde TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit edilmiştir. Bizimle iletişime geçin hatası alıyorum şeklinde yazanlar var. Buradaki durumda tahmini geçici bir işlem engeli oluştuğunu düşünüyoruz.

Ad imageAd image

İçerikte başlıkta bulunan uyarı dışında birde para çekme hatasından söz edeceğiz. Aslında iki durumda aynı sebeplerden ortaya çıkıyor.

Para çekiminde işleme koyamama sorunu, canlı yayınlardan para kazanan ve biriken parayı çekmek isteyen kişilerin karşılaşabildiği bir problemdir. Bu sorun genel olarak para çekme işlemleri sırasında yapılan hatalar sonucunda çıkmaktadır.

TikTok olağan dışı işlemler ne demek?

Olağan dışı işlemler tespit edilmiştir, TikTok hesabına girerken veya herhangi bir işlem sırasında oluşan şüpheli durumlara verilen uyarı metni diyebiliriz. Uyarı sadece bu ağa özgün değil. Diğerlerinde arada bir yaşanan aksaklıklarda karşınıza çıkabilir.

Neden olağan dışı işlemler çıkıyor diye soranlara önce son zamanlarda ne gibi işlemler yaptığı sorulmalı. Özellikle son bir kaç gün içerisinde yaşananlar önemli. Yapılan paylaşımlar, eklenen veya çıkarılan herhangi bir işlem ve dahası önem arz edecektir. Artı şikayet alacak bir davranış sergilenmiş mi bu da önemli.

Ad imageAd image

Olası uyarıya neden olacak etkenler şunlar olabilir:

 • Kullanılan cihazların güvenilir görünmemesi.
 • İnternet ağında yaşanan olumsuzluklar.
 • Hile ve benzeri şeylere yönelen kullanıcılar.
 • Şikayet alacak davranışlar sergileyenler.
 • Şüpheli olarak görülecek her davranış buna neden olur. Örnek çok sık şifrenin yanlış yazılması, farklı cihazlarla ve farklı bağlantıları değiştirerek oturum açılması, aşırı takip etme veya beğeni yapılması.
 • Profil bilgilerinizin doğru olmaması veya buradaki bilgilerin sık değiştirilmesi.
 • Yaş bilgisinin yanlış veya düşük yaş olarak değiştirilmesi.
 • Bir anda köklü değişimlerden dolayı önlem amaçlı uygulanması.

TikTok olağan dışı hatası için ne yapılmalı?

Sebeplerin incelenerek bunla alakalı hangi seçenekte yer aldığınıza bakmanızı öneriyoruz. Aşağıya ekleyeceğimiz göreceli ve bazılarında işe yaramayabilir. Destek talebi göndereceklerin doğru başlıkla iletişime geçmelerini öneriyoruz.

 1. Anlık sistem problemlerini düşünerek yapacağınız denemeler olabilir. Örnek başka telefondan ve internet ağından deneme yapılması gerekebilir.
 2. Başkaları aynı şekilde uyarı alıyor mu veya o güne özel bir durum çıkmış mı diye araştırınız.
 3. Geçici kısıtlamaların oluşmasında önerimiz bir şeye kalkışmadan beklemek olacak. Minimum bir saate yakın bekleyin. Eğer hala uyarı çıkıyorsa, son denemenizden sonra tam 24 saatin dolmasını bekleyin. Bu zamana kadar hiç bir şekilde oturum açmaya çalışmayınız.
 4. Bilgisayar kullanarak hesabınızı açabilirseniz ek oturum açma seçeneklerinden açık olmayanların açılmasını öneriyoruz. Doğrulama yaptıktan sonra açtığınız seçenekle telefondan uygulama üzerinden oturumunuzu tekrar açınız.
 5. Oturum açık ama bazı alanları kullanamıyorsanız işletme hesabına geçiniz. Profil alanında göreceksiniz.
TikTok hesabinizda olagan disi islemler
TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit edilmiştir ne demek

Para kazanmayla alakalı genel bilgi

TikTok eğlenceli bir sosyal medya platformu olmasıyla birlikte aynı zamanda kullanıcılara para da kazandırabilir. TikTok üzerinden belli bir takipçi kitlesine ulaştıktan sonra canlı yayın açmak mümkündür. Bu canlı yayınlara takipçiler tarafından hediyeler gönderilebilmektedir. Hediye gönderileri sonucunda ise hesap sahipleri para kazanmaktadır.

Para çekebilmek için hesap bakiyesinde en az 30 doların birikmiş olması gerekir. Bununla birlikte para çekme işlemlerinin eksiksiz bir biçimde takip edilmesi gerekir. Aksi takdirde para çekme işlemleri gerçekleşmeyebilir.

TikTok para çekme işleme koyulmadı hatası gören insanların ilk olarak doğru bir şekilde para çektiğine emin olmalıdır. TikTok para çekme yöntemi şu şekildedir;

 • İlk olarak TikTok’a giriş yaptıktan sonra, profil ekranına gitmek gerekir.
 • Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan 3 çizgi simgesine dokunulmalıdır.
 • Ardından açılacak olan sayfanın ayarlar ve gizlilik sekmesine girilmesi gerekir.
 • Burada açılacak olan ekranda ‘Cüzdan’ seçeneğinin üzerinde basılmalıdır.
 • Açılan ekranında devamında ‘Canlı hediyeler’ kısmına dokunmak gerekir.

Daha sonra alt kısımda ‘para çek’ butonu görülecektir. Eğer kişilerin 30 dolar üzerinde bakiyesi varsa, buradan paralarını çekebilirler.

Para çekememe sorunlarında sebepler

TikTok para çekme hatası çözümü için dikkat edilmesi ve kontrol edilmesi bazı durumlar vardır. Öncelikle daha önceden para çekerken sorun yaşamayı, sonradan sorun yaşayan kişilerin kart değişikliklerini kontrol etmesi gerekir. TikTok hesapları üzerinden banka hesapları kısmından kart ya da hesap numarasında herhangi bir değişiklik yaşandıysa para çekme konusunda sıkıntı çıkabilir.

Banka hesabındaki isim ile TikTok hesabında görülen ismin birbiriyle uyumlu olması da önemlidir. Bu nedenle ismin birbiriyle uyuşması da önemlidir.

TikTok hesap bilgilerinde herhangi bir sorun olmamasına rağmen para çekme işleme konulması hatası çıkıyor ise TikTok üzerinden yetkili personeller ile iletişime geçmek gerekir. Buradan TikTok teknik servislerinin gönderdiği form eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra işleme alınacaktır. TikTok servisi tarafından bu durum incelenerek düzeltilebilir.

TikTok e posta adresini degistirme 1
TikTok olağan dışı işlemler hatası

TikTok olağan dışı işlemler tespit edilmiştir ne demek ve çözümünde ne yapılmalı soruların cevabını yukarıda verdik. Son olarak ağın geliştiricisine bildirimde bulunmanız için ? simgesinin kullanılmasını öneriyoruz. Artı tarayıcı kullanarak yardım alanından da bildirimde bulunabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe