TikTok hikaye izleyenleri göremiyorum görme

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok hikaye izleyenleri göremiyorum yazımızdaki seçeneklerin bir kısmı farklı problemlerde kullandığımız önerilerden oluşmakta. Uygulamalardaki uyarıların sebepleri çoğunlukla birbirine benzer.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sosyal uygulamalardaki aksaklıkların çıkma sebeplerinde daha çok kullanımlara göre oluşan kronik faktörler vardır. Bazılarında çok sık yaptıklarınız sizi o işlem için engellerken bir kısım uygulamalarda ise genel kullanımlara yönelikte kısıtlamaların çıkma olasılıkları bulunuyor.

TikTok hikayeleri görenleri göremiyorum ne yapmalıyım şeklindeki yorumlara verilecek en iyi cevapları yazı içerisinde bulacaksınız. Önemli olarak gördüğümüz seçeneklerde sizin için en uygun olanla devam etmeniz olacak.

TikTok hikayeyi izleyenleri göremiyorum

TikTok hikayeyi izleyenleri göremiyorum sorunu son dönemlerde bu özellik gündeme gelmeye başladığından beri kullanıcıların karşılaştığı bir sorundur. TikTok hikâye özelliğini daha yeni getirse de çoğu kişi güncelleme sorunu yaşayarak bu özellikten faydalanamamıştır.

TikTok hikaye özelliği henüz yeni gelen ve hala herkeste olmayan bir özelliktir. Kişiler günlük hayatlarından kesitleri 15 saniyelik bu hikaye kısmından takipçileriyle paylaşmaktadır. Hikâye özelliğinin en çok sevilen tarafı 24 saat sonra kendiliğinden silinmesidir. Aynı zamanda hesap sahipleri hikayesini kimlerin izlediğini de görür. Bunun yanında hikayeye yorum yapma özelliği de getirilmiştir. Yorumları da sadece hesap sahibi görecektir. Hikaye bölümü ana ekranda olanları engellemez. Aynı zamanda ana akış sağa doğru kaydırıldığı zaman diğer özelliklere de erişim sağlanmaktadır.

TikTok hikaye izleyenler neden görünmüyor

TikTok hikaye izleyenleri görememek pek çok kullanıcının istemediği bir durumdur. Çünkü hikaye izleyenlerinin kim olduğu ve ne kadar olduğu kişinin aldığı etkileşimleri de ortaya çıkarır. Örneğin kullanıcıyı takip etmeyen biri hikayeyi izlediyse kişinin profili keşfete düşmüş demektir. Bu da etkileşimi çok daha artıran bir durumdur. Hikayenin izleyenlere görülmeme nedenleri genelde güncellemede yaşanan sorunlar sonucun izleyenler görülmüyor olabilir. TikTok’ta yaşanan teknik arızalar da bazı hesaplarda kısıtlama getirmiş olabilir. Bu sorunlar genel olarak güncelleme ile düzelmektedir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
TikTok hikaye izleyenleri
TikTok hikaye izleyenleri göremiyorum görme

TikTok hikayeleri izleyenleri görme sorununun çözümü

TikTok hikaye izleyenlerin görülmemesi sorununda denenmesi gereken birkaç madde vardır;

  • Kişiler TikTok hesabını cihazı üzerinden tamamen silerek telefonu kapatıp açmalıdır. 2- 3 saat sonra uygulamayı yeniden indirilip kontrol edilmelidir.
  • Ağın getirdiği güncellemeler dolayısıyla böyle bir sorun olabilir. Bu nedenle son güncellemenin yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir.
  • Telefon ile TikTok güncellemesi uyum sağlamayabilir. Bu sebeple kişiler cihazının yazılım güncellemesini de yapmalıdır.
  • Eğer cihazda ya da internet bağlantısında bir sorun varsa farklı bir internet bağlantısından ve farklı bir cihazdan yeniden TikTok hesabına girerek kontrol sağlanmalıdır.
  • Uygulamanın sürümüne yönelik çıkan güncellemelerin uyum sorunu çıkarması. Bu pek olmaz ama eski modellerde karşılaşılması daha olasılıklıdır. Burada yaptığımız eski sürümlerle denemek olacak. Artı sosyal medya uygulamalarının bir uygulama üzerinden yönetmede kullanılan uygulamalarla sorunsuz kullanım yapılma olasılığı da mümkün.
  • Tarih ayarının yanlış olması hizmetlerden bazılarının çalışmamasına neden olacak.
  • Yukarıda denenenler sorunu hala düzeltmediyse kişiler TikTok yardım ile iletişime geçmelidir. Yaşadığı sorunu teknik ekibe hem İngilizce hem de Türkçe anlatmalıdır. İncelemeler sonucunda sorun düzeltilecektir.

Talep oluşturmada isterseniz uygulama dışında birde tarayıcı kullanarak yardım alanından aşağıdaki gibi başvurunuzu gönderirsiniz.

TikTok iletisim formu
TikTok hikaye izleyenler gözükmüyor

Genel kontrollerde izleyeceğiniz adımlar

Çıkan uyarıların bir kısmında alınan bir uyarı kodu veya mesajı vardır. Pek sık görülmeyen ise direk uyarı vermeden başa dönme, hesaptan atma ve uygulamadan çıkma gibi durumlar. Aşağıya eklediklerimiz arasında bunlara yönelikte öneriler yer alıyor.

Telefonunuzu uzun zamandır kapatmayan kullanıcıların arada bir telefonlarını kapat aç yapmalarını öneririz. Arka planda çalışanlarda ve sistemde geçici sorunlarda bu işlem sorunu ortadan kaldıracaktır.

Kullandığınız telefonun çok eski olmasından dolayı sürüm desteğinin sonlanma durumu mümkündür. Böyle durumlarda tek uygulama üzerinden sosyal ağları yönetmeye yarayan uygulamalar tercih edilir.

Kişi engel almışsa önce profil üzerinden test yapılır, sonra engele sebep olan internet, telefon ve hesap testi yapılır. Baktınız sorun yok o zaman hesabınızda eksik alanlar ve ekli olmayan numara ya da mail eklenir.

Cezalı hesaplarda yaptırım seçeneklerinden bir kısmi kısıtlamadır. Yani oturum açarsınız ama paylaşım yapamazsınız. Ya da herhangi bir alan çalışmaz.

En etkili olan önerimiz hesabınızın türünün değiştirilmesi olacak. Ayarlardaki hesabı yönet üzerinden işletme olarak tür değişimin yapınız. Teste göre eskisine dönersiniz.

Son önerimiz geliştiriciye sorun bildiriminde bulunmakta. Bunu da uygulama içerisinden yapınız. TikTok hikaye izleyenleri göremiyorum bir uygulama sorunu mu yoksa kullanıcılarla alakalı mı çıkıyor durumu netleştirmek adına içeriğin tamamını okumanızı öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir