TikTok hizmet bakımı hatası

Andronova
Yazar Andronova

TikTok “hizmet bakımı nedeniyle lütfen cep telefonu numarası bağlama için müşteri hizmetleri ile iletişime geçin“. Sonrasında ise kodu gönder” hatası çıkmakta. Esasında genelde pek sık karşınıza çıkan bir durum değil. Lakin nadir olsa da bazı kullanıcılarının bu durumdan mağduriyet yaşadığını düşünerek çözüm için bir haber hazırladık.

Teknoloji destek

TikTok numara değiştirirken hizmet bakımı hatası çıkanların sayısına şöyle bir göz gezdirdiğimizde iki ele geçmediğini gördük. Daha önce fark ettiğimiz bu sıkıntının devamı olmadığını düşünerek gerekli içeriği hazırlamamıştık. Lakin benzeri farklı metinlerle karşımıza çıkan bu uyarı için olası sebepleri ve çözümleri sizlerle paylaşacağız.

TikTok hizmet bakım sorunu

Numara değişimlerinde hizmet bakımı hatasının temel sebeplerinde şüpheli durumların görülmesi, ekli olan numaranın daha önce doğrulanmasının yapılmaması ve yeni eklenen numarayla alakalı olası aşağıdaki sebepler.

  • Kullanıcıların farklı ağlardan ve cihazlardan oturum açmalarından dolayı riskli görülme. Bu aynı zamanda vpn kullanıcılarında sık görülür.
  • Sürekli şifrenin yanlış girilmesi veya aynı şeylerin sürekli tekrarlanması.
  • Sim kart değişimi veya operatör taşımlarında görülme olasılığı yüksek.
  • İşlem yapılan cihazda sorun çıkması.
  • Profil alanında eksikliklerin olması.
  • Ağın kendisindeki sorunlardan dolayı geçici oluşması.
  • Hesabın ceza almasından dolayı kısmi yaptırıma uğraması.

TikTok bakım hatasında uygulanacak adımlar

Uyarının ilk çıktığında başkalarının aynı durumla karşılaşıp karşılaşmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Tahmini nadir görülecek ama diğer ağlarda da bu şekilde bir paylaşım yapanlar olacaktır.

Gün içerisinde kullanıcının yaptığı şeyleri kontrol etmesi gerekiyor. Sürekli ne yaptı, şikayet olacak bir şeyler oldu mu ve kullanımlarda nerelerden oturum açtı gibi sorulacak sorular var.

Test etmeniz için bilgisayar kullanarak oturumunuzu açıp birde oradan deneyin. Bilgisayarınız yoksa telefonun tarayıcısı ile işlem yapın. Lakin önerimiz o gün kullandığınız internetle ve cihazla bu denemeyi yapmayın.

Gelelim iş görecek bir öneri olan tür değişikliğine. Biz bunu hesaplarda görülen aksaklıklarda öneririz. Kişi uygulamanın ayarlarında genel kısmında hesap türü değişimini yapar. Yani hesabımı yönet denilen bölümden işletme olan sınıfa geçişir. Sonra deneyip duruma göre hangi türde kalmanıza karar verirsiniz.

Numara veya sim kartını değiştirenler 3 gün sonra tekrar denemeleri gerekiyor.

TikTok hizmet bakim sorunu
TikTok hizmet bakımı hatası

Uygulama kontrolleri

Uygulamanın sürüm sorunu veya telefonun sürümünün çok eski olmasından ötürü bu uyarı çıkma olasılığı var.

Yüklü olan uygulamayı kaldırıp tekrar kurun. Yine randıman vermediyse o zamanda eski TikTok sürümlerinden bir kaçını deneyin.

Son olarak daha çok Samsung kullanıcılarının uygulamalar başlığından TikTok’ a girip, önbellek ve sonrasında güncelleme veya verileri kaldırma yapmaları yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.

Yardım talebinde bulunma

Uygulamanın ayarlarına ulaşanların rapor etme alanını kullanmaları gerekiyor. Doğru bir başlığa girip gerekli alt başlıkla sorunu iletmeniz yeterlidir. Cevap süresi olarak net bir zaman dilimi yok. Lakin 3-4 gün bekler ve dönüş olmadığında tekrardan talep gönderirsiniz.

Uygulamanın ayarlarından işlem yapamayanların ? simgesine dokunarak gerekli bölüme ulaşmaları gerekiyor.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir