TikTok içerik geri yüklenemiyor hatasının sebepleri

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

(Çıplaklık ve cinselliğe yönelik aktivite) TikTok içerik geri yüklenmiyor sorunu genelde topluluk kuralları yüzünden kullanıcıların karşısına çıkar. Sosyal medya platformlarının kullanılabilir bir yer olması için topluluk kurallarının olması şarttır. TikTok da bu kurallara oldukça önem veren bir platformdur. Topluluk kurallarına uymayan gönderiler, yorumlar, yayınlar ve paylaşımlar TikTok tarafından yaptırımla sonuçlanır.

Teknoloji destek

Aşağıdakilerin kesin bir yol olduğu anlamına taşımadığını belirterek yazımıza devam ediyoruz.

TikTok’ ta topluluk kuralları

TikTok topluluk kurallarını kendi web sitesi içerisinde açıklamaktadır. TikTok’ta dikkat edilmesi gereken topluluk kuralları şu şekildedir;

 • Uyuşturucu ve silah gibi yasadışı olan içerikler,
 • Suç’ a, teröre ya da diğer zararlı davranışlara teşvik edici içerikler,
 • Şiddet barındıran içerik ve paylaşımlar,
 • Nefret söylemleri,
 • Cinselliğin ön planda olan paylaşımlar,
 • Aşağılayıcı ifadeler içeren yayınlar,
 • Dezenformasyon kampanyaları ya da spam gönderme etkinlikleri topluluk kurallarına aykırı olan kurallardır.

TikTok içerik neden yüklenemiyor

Tiktok yetişkinlerde çıplaklık ve cinsel aktivite içeren paylaşımlar gördüğü zaman hemen tespit eder ve paylaşımı ortadan kaldırır. Özellikle TikTok video paylaşım platformu olduğu için cinsel içerikli paylaşımlar yapılmamasına ekstra dikkat edilmelidir. Bununla birlikte canlı yayınlarda da cinsel içerikli görseller paylaşılmamalıdır. İzleyiciler bu durumu şikayet etmese bile TikTok’ un incelenmesine takılması mümkün.

Tek 1 şikayet bile canlı yayının kapanmasına sebep olur. Hesaba getirilen kısıtlamadan dolayı uzun süre canlı yayın açılamaz ya da paylaşım yapılamaz. Bu davranışın sürekli tekrar etmesi sonucunda ise TikTok hesabı tamamen kapatma olasılığı var.

TikTok yüklenemiyor çözümü

Tiktok yetişkinlerde çıplaklık sorunu oluşmaması için topluluk kurallarının dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekir. Cinsellikle ilgili olan maddelere göre paylaşım yapılmalıdır. Önceden yapılmış olan paylaşımlar ağlar tarafından kaldırılır ve yeniden yüklenemez. Ya da zaten cinsel içerikli olduğu tespit edilir en baştan içeriğin yüklenmemesi bildirimiyle karşılaşılır. Fakat bazen bu hatayı alan kişiler cinsel içerikli olmayan paylaşımları da paylaşamayabilir. Bu durumda kısıtlamanın kalkması için TikTok üzerinden bir süre hiçbir şekilde paylaşım ya da etkileşim yapmamak gerekir. Eğer kısıtlama uzun süre kaldırılmazsa TikTok yardım merkezine bu durumu ileterek yeniden topluluk kurallarına aykırı bir paylaşım yapılmayacağı detaylı bir şekilde aktarılmalıdır.

Yanlışlıkla veya farklı sebeplerle çıkan uyarıların olası nedenlerini aşağıya ekliyoruz:

 • Anlık veya belli bir süre karşınıza çıkan aksaklıklar.
 • Hesabın cezalandırılması veya şüpheli olarak algılanması.
 • Şikayet alan hesaplara uygulanan yaptırımlar.
 • Kullanılan telefon, internet ve gerekli izinlerle alakalı problemler.
TikTok icerik
TikTok içerik geri yüklenemiyor hatasının sebepleri

Uygulamanın sürümünde çıkacak aksaklıklar

Uyarılardan bir kısmı anlık olup bir kaç denemeden sonra sorunsuz giriş sağlanır. Lakin uyarı alınırken tekrar tekrar yapılan denemelerin bir sonucu ise, o gün gerekli yaptırımların uygulanmasına gidilmesine sebep olur. Uygulamadaki aksaklıkların tespit edilmeden farklı kanallara yönelen kullanıcıların bu süreci uzattığını görüyoruz.

Yeni bir versiyona geçiş yaptınız ve girişte açılırken yüklenemiyor hatası tekrar tekrar çıkıyorsa, test adına bir başka telefonla ve internet bağlantısıyla deneyerek durumu netleştirin.

Hesaba yaptırım uygulandığını anlama

Önerimiz tüm sosyal uygulamalarda kullanılıyor. Profildeki alandan bir şeyi değiştirmeye çalıştığınızda size kayıt edilemediğini belirten bir mesaj veriliyorsa, ya engellendiniz ya da ağda olumsuz bir şeylerin geliştiği anlamını taşır.

Unutmadan başka bir hesabınız varsa onla veya başkasının hesabıyla gerekli denemeleri yapınız. Diğer ağlara baktığınızda buna benzer bir aksaklıkla karşılaşanlar varsa gerekli paylaşımları göreceksiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.