TikTok iki kademeli doğrulama kodu gelmiyor

Andronova
4 Minimum Okuma

TikTok iki kademeli doğrulama kodu gelmiyor yanlış kod hatası şeklinde yapılan şikayetlerin çoğunun sebepleri birbirine benziyor. Yazımızda belirtiğimiz içeriklerden bazılarının ne yazık ki çözümü çok zor olacak. Talep göndermenize rağmen geri dönüşler dahi olmayabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Aşağıya eklediklerimiz genel bilgilendirme içeriğine sahip ve önerilerde her kullanıcı için geçerli olmayabilir.

Şunları incelemenizi öneriyoruz:

 • Çok sık yaptığınız işlerin sonucu böyle durumla karşılaşma olasılığı için beklemeniz veya başka bağlantıyla girmeniz gerekebilir. Geçici engel durumlarında hiç bir şekilde hesabınıza girmeye çalışmadan beklemenizi öneriyoruz.
 • Şüpheli görülen oturum açma girişimlerinde hesabın doğrulanması da istenilebilir. Yine burada bir ihtimal ilerleyen bir saatte giriş yapmanıza izin verilebilir.
 • VPN tarzı bağlantı değişimlerinde şüpheli görülen hesapların buna devam etmesi sonucu daha uzun kısıtlamalar uygulanabilir.

TikTok 2 kademeli doğrulama kodu neden gelmiyor

Bazen TikTok çok fazla doğrulama kodu gönderiyorsunuz hatası ekrana gelebilir. Bu çok sık çıkmayan ama bazen sistem aksaklıklarında sürekli karşınıza çıkabilir. Bu bildirim genelde 2 kademeli doğrulama kodu üzerinden çok fazla işlem yapıldığında görülür.

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi TikTok’ta da 2 kademeli doğrulama kodunun önemi çok büyüktür. Herhangi bir şifre unutma işleminde ya da şifre çalma işleminde 2 kademeli doğrulama kodları kullanılır. Bu kodlar sayesinde kişilerin hesaplarının güvenliği yapılır. Özellikle yüksek takipçili hesapların 2 kademeli doğrulama kodlarını açtırmaları ve kullanmaları gerekir.

 • Hesabın güvenilir olmaması veya güvenilir cihaz veya yerlerden giriş yapılmamasından kaynaklı çıkabilir.
 • Kişisel alanlarda eksiklik olması veya anormal şekilde önemli alanların değiştirilmesi.
 • Sürekli şifre yanlış girilmesi veya sıfırlamaya çalışılması.
 • Farklı ülkelerden giriş yapmaya çalışılması.
 • Rahatsız edici paylaşımlar veya davranışlarda bulunulması.
TikTok iki kademeli dogrulama 1
TikTok iki kademeli doğrulama kodu gelmiyor

TikTok 2 kademeli doğrulama sorununun çözümü

TikTok doğrulama kodunu çok gönderiyorsunuz hatasını alan çok fazla TikTok kullanıcısı vardır. Bunun en büyük sebeplerinden biri şifre değiştirme işlemleri gerçekleştirilirken birden fazla yerden doğrulama istemektir. Örneğin hem SMS üzerinden hem de e- posta üzerinden doğrulama kodu gönderilirse bu gibi hatalarla karşılaşmak mümkün olur.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çok fazla doğrulama kodu gönderiyorsunuz hatası geldikten sonra bir süre beklemek ve hesap üzerinden işlem gerçekleştirmemek gerekir. TikTok üzerinden bu hata gönderildiğinde bir hata olduğu düşünülür. Eğer hala geçmeyen bir durumla karşılaşılırsa TikTok teknik servis elemanlarıyla iletişime geçilmesi sorunu çözecektir.

 • Daha önce sürekli oturum açtığınız telefon ve bilgisayarla giriş yapmaya çalışınız. Beni hatırlanın işaretlendiği güvenli olarak cihazlardan direk giriş sağlanabilir.
 • Hiç bir şey yapmadan belli saat veya bir günün dolmasını beklemeniz belki işe yarayabilir.
 • Tarayıcı kullanarak oturumunuz açılırsa ek giriş yöntemlerinden açık olmayanı açıp doğrulayınız. Sonra o açık seçenekle giriş yapınız.
 • Bilgisayardan tiktok.com’ a girip yardım alanından veya uygulamanın ? alanından talep oluşturunuz. Kimlikle doğrulama istenilebilir. Gönderimden sonra bir kaç gün geçti ve hala dönüş olmadıysa tekrardan talep gönderiniz. Mantıklı başlıklar seçenekler denenebilir.

TikTok 2 kademeli doğrulama işleminin açılması

TikTok doğrulama hatası yanlış bilgiler sonucunda da oluşabilir. Örneğin yanlış numara verildiğinde ya da yanlış e- posta adresi verildiğinde doğrulama kodlarında hata oluşabilir. Bu sebeple doğrulama kodunu açarken dikkat edilmelidir. Aşağıdaki adımlar takip edilerek 2 kademeli doğrulama kodunu açmak mümkündür;

TikTok üzerinden ‘Ben’ yazan kısma girerek üstte bulunan noktalı kısma geçilmesi gerekir.

Burada açılan ekranda ‘Güvenlik’ seçeneğine tıklanmalıdır.

Güvenlik ekranında listelenen kısma 2 kademeli seçenek kapalı bir durumda görülür. O ekrana giriş yapılmalıdır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Güvenlik kodunun nasıl alınması istenirse ona göre bir seçeneğe tıklanmalıdır. Doğrulama kodları kişilere SMS ve e- posta üzerinden gönderilir. Burada önemli olan e- postayı ya da SMS için verilen numarayı girerken doğru olduğuna emin olmaktır. Aksi takdirde doğrulama kodu kişiye iletilmez.

Doğrulama kodu seçenekleri seçildikten sonra ekranı aşağı kaydırarak ‘Aç’ butonuna basılması gerekir.

Kişiler hangi seçenekle devam edeceklerini seçtikten sonra oraya doğrulama kodu gidecektir. Bu kod TikTok hesabında istenen yere girilerek doğrulama kodu özelliği açılır.

TikTok iki kademeli dogrulama 2
TikTok 2 kademeli doğrulama yanlış kod sorunu

Bu makaleyi paylaş