TikTok itiraz süresi doldu hatası için çözüm

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok itiraz süresi doldu. İtiraz süresi geçtiği için bu karara artık itiraz edemezsiniz. Ayrıca şunları yapabilirsiniz: verilerinizi indirin yazısı ekrana gelebilir. Çözümünde tek yapılacak uygulamanın yarına ulaşılabiliyorsa rapor et veya girilmiyorsa ilk ekrandaki soru işaretindeki simgenin kullanılması yeterli olacak.

Teknoloji destek

Bazılarının telefondan uygulamayı sildiğini tekrar yüklediğinde böyle bir problemle karşılaşıldığını belirten mesajlar alıyor. Bazen de telefon değiştirildikten sonra yaşanabilir. En sorunlu olan ise kapatılan hesaplardaki süreçler oluyor.

Ceza alan hesaplarda kalıcı hesap kapatılma süreci başlatılabiliyor. Bu süreçte itiraz edilmediğinde kendi kendine hesabın kapatıldığı zamanlar oluyor. Buna itiraz etmediğinizde kendiliğinden iptal olduğunda sonradan yapılan başvurular dikkate alınmayabiliyor.

Diğer itiraz seçeneklerini görmek isteyenlerin TikTok iletişim adlı yazıyı incelemelerini öneriyoruz.

Bir şeyleri denemeden önce şunlara göz atmanızı öneririz:

  • Yurt dışı veya bölgesel durumlarda başkalarının aynı durumları yaşayıp yaşamadığını araştırınız.
  • Geçici olma durumu her zaman mümkündür. Metinle karşılaşanların hiç deneme yapmadan bir günün dolmasını bekleyiniz.
  • Hesabınızı çalma girişimleri olma şüphesini her zaman dikkate alınız.
  • Tarayıcı kullanarak hesabınızı açınız. Eğer erişim olursa ayarlardan ek oturum açma seçeneklerinden bir kaçını ekleyiniz. Örnek numarayla veya mail ile giriş yöntemleri açık olsun ve uygulama yardımı ile erişimlerde açılabilir.

İtiraz başvurusunu gönderdim ama geri dönülmedi. Evet böyle yazması beklediğimiz kullanıcılar olacak. Her zaman sosyal ağlardaki başvuruların dönüşleri hızlı olmaz. Açıldığını belirten bir mail atılabilir. Lakin sonrasında dönüş yapılmayabilir. Biz bir hafta içerisinde ikinci başvurunun yapılmasını öneriyoruz.

Kapatılan hesaplar için itiraz süresi nedir

Kapatılan hesaplar için itiraz süresi ne demek şeklinde merak edenler için ufak bir bilgimiz olacak.

İtiraz süresi, TikTok hesaplarında yapılan yaptırımların sonuçlarında belli bir itiraz süresi sunulur. Bu ekrana gelebilir de gelmeyebilir de. Mail olarak gerekli açıklama gönderilebilir. Lakin hesaba eklenen e-posta zamanla artık kullanılmadığında veya kontrol etmek aklına gelmeyenlerin bu süreçte bu durumla karşı karşıya kalırlar.

Kesin kural olarak görülen bu uyarının temelinde süreç bittiği belirtilir. Lakin haklı bir sebep sunulursa belki değerlendirilmeye alınabilir. Buna şu örnek olamaz. Unuttum kontrol etmeyi veya bilmiyordum gibi gerekçeler dikkate alınmaz.

TikTok itiraz suresi doldu hatasi
TikTok itiraz süresi doldu hatası için çözüm

İtiraz süresi geçtiği için bu karara artık itiraz edemezsiniz

TikTok itiraz süresi geçtiği için bu karara artık itiraz edemezsiniz hatası alanların bazılarında görülen sistem aksaklıklarında yaşananlardan biri olabiliyor. Bunu netleştirmeden bir şeyleri yapmamanızı öneriyoruz.

Size öneri içerisinde verilerin indirilmesi var. Verilerinizi indiriniz. Belki başka bir hesap açarak kullanabilirsiniz. Lakin kapatılma sürecine getiren bir paylaşımınız varsa buna dikkat ediniz.

Kurallara uymayacak davranışlar sergileyen hesaplarda saatlik, günlük, belli süre geçici ve kalıcı yasaklar uygulanabilir.

Profil alanında bilgilerinizde değişim yapamıyorsunuz ama o alan girebiliyorsanız büyük ihtimal geçici olarak şu an bir süreç uygulanmış olabilir.

Test adına daha önce kullanmadığınız internet ve bilgisayar üzerinden giriş yapamaya çalışın. Giriş yapabilenler ek doğrulama seçeneklerini açsın. Örnek ekli olmayan e-posta ve numara eklemeyi yapınız.

TikTok itiraz suresi doldu 2
TikTok bu karara artık itiraz edemezsiniz

Yaş sorunundan dolayı işlem yapılan hesaplar

TikTok üzerinden yaşı tutmayan bir kullanıcı canlı yayın açmaya çalışırsa geçici bir yasaklama gerçekleştirilir. Fakat bu işlemi yapmak isteyen kullanıcıların çoğunluğunda yaşı tutmaktadır. Bu sebeple herhangi sıkıntı çıkmamaktadır.

Fakat bazı kullanıcıların yaşının tutmasına rağmen, canlı yayın açmaya çalışırken  ‘yayın yaşı tutmuyor’ bildirimi almaktadır. Bunun ise birden fazla sebebi olabilir. Tiktok yaşı tutmayan kullanıcı çözümü ise elbette vardır.

Canlı yayın yaşı tutmayan kullanıcı TikTok üzerinden canlı yayın yapamaz. TikTok üzerinden canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların en az 16 yaşında olması gerekir. Bunun dışında bir kullanıcının canlı yayın açması için en az 1000 takipçiye ulaşması gerekir.

Yaş sebebiyle oluşan durumlar için önerilir

Yayın yaşı tutmasına rağmen, yayın yaşı tutmuyor yasaklaması getirilen hesaplar için pek çok sebep vardır.

  1. Kimi kullanıcını yaşı tutmasına rağmen önceden canlı yayın açarken bir süre sonra açılmamaya başlamıştır. Önceden yaşı tutmuyor sıkıntısı çıkmamasına rağmen daha sonradan bu bildirimin gelmesinin birden fazla sebebi vardır.
  2. TikTok kullanıcısı kendi hesabı üzerinden birkaç değişiklik yapmasının  üzerine bu gibi bir problem çıkabilir. Örneğin profilden yaş ile ilgili sürekli değişimler yapmak bir süre sonra TikTok tarafından sorun olarak algılanıp yasaklama getirilebilir.
  3. TikTok’ta canlı yayın yaparken kişilerin küçük görünmesi bir sıkıntı olabilir. Çünkü TikTok canlı yayın izleyicileri canlı yayın sahibini yaşı küçük diye şikayet edebilir. Sürekli şikayet gelmesinin üzerine ise TikTok tarafından  canlı yayın yaşı tutmuyor yasaklaması getirilebilir.
  4. TikTok kullanıcısı kullandığı vpn gibi yardımcı bir araç yüzünden kısıtlama almış olabilir.
  5. TikTok’ta canlı yayın yaparken herhangi bir şüpheli harekette bulunmak, TikTok tarafından yayın kısıtlaması getirmesine sebep olabilir.
  6. Sadece TikTok ağı üzerinden çıkan problemler sonucu da bir süreliğine yasaklama getirilmiş olabilir.

Tiktok canlı yayın yaşı tutmayan kullanıcı çözümü için yapılması gereken tek bir şey vardır. Bu problemi çözüme kavuşturmak isteyen ağ kullanıcıları, TikTok üzerinden  hata kendini açıkladığı bir yazı göndermesi gerekir.  Bunun üzerine TikTok tarafından hesap yeniden incelenmeye başlayacaktır ve bir süre sonra yaşı tutmayan canlı yayın yasağı kaldırılır.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.