TikTok jeton alamıyorum ve jeton aldım hesabıma geçmedi

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

TikTok jeton alamıyorum hatası çıkanların bir kısmında daha önce hazırladığımız olağan dışı işlemler sorunu oluşmakta. Biz buradaki problemin şüpheli görülme durumu olarak algıladık. Diğer başlığımız ise jeton aldım hesabıma geçmedi sorunu. Buradaki olay ise, işlem yapılan zamanlarda oluşan yoğunluk ve sistem aksaklıklarından kaynaklı gecikmeler olarak görüyoruz

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

TikTok jeton hatası çıktığında ilk yapacaklarınızı sizin için araştırıp aşağıya ekledik. Net bunların kontrol edilmesinden sonra sorunsuz işlem yapacaksınız diye bir cevap veremiyoruz.

Jeton hatalarında deneyeceğiniz adımlar şöyle:

 • İşlem sırasında sürekli tekrarlanan işlemlerde bir engel oluşabilir. Burada ya beklemeniz gerekir ya da cihazın kapatılarak bir daha test edilmesi.
 • Diğer önemli etken çoklu olası sorunlarda farklı cihazlardan ve bağlantıdan denenmesi.
 • Ceza almanız veya yaptırıma uğramanız mümkündür. Teste etmeniz için adımları aşağıya indikçe göreceksiniz.

TikTok jeton neden alamıyorum?

Jeton neden alınmıyor sorunuza yanıt olarak birden fazla açıklama yer alacak. Kişisel kişiye değişen bir problem görülebilir. En iyi anlayacak olan siz olacaksınız. Gün içerisindeki yaptığınız tüm işlemleri düşünmeniz bir çözüm sunabilir.

 • Şüpheli görülecek tüm davranışlarda işlem yapmanıza izin verilmez.
 • Ceza alan hesaplardaki bir çok özelliğin çalışmadığı oluyor. Buradaki uygulanan geçici bir yaptırımdır. Zaten büyük yaptırımlarda hesabınıza giremeyeceğinizi düşünüyoruz.
 • Kullandığınız kredi kartı ya da ödeme planında bir sıkıntı oluşmuş olabilir. Belki şüpheli işlem olarak görülme durumuyla da karşılaşmış olabilirsiniz.
 • Sistemlerdeki geçici arızaların bazı kullanıcıları etkileyebileceği zamanlar oluyor.
 • Kullandığınız bağlantı, cihaz ve oturumların engellenmesi mümkün.

Ekrana gelen bildirimde “ödeme tamamlandı. Hesabınıza … jeton yüklediniz” yazısı çıkacaktır. Bunun ekran görüntüsünü geçici süreliğine yedek olarak saklayabilirsiniz. Bundan sonra gün içerisinde eğer yükleme gerçekleşmezse o zamanda aşağıdakilere bakınız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
TikTok jeton alamiyorum 3
TikTok jeton alamıyorum

TikTok jeton aldım hesabıma geçmedi

Üç alt başlıkla bunu izah edebiliriz. En azından en mantıklı üç sebepten söz edelim. Birincisi sistem yoğunlukları ve arızları. İkincisi sürekli yapılan denemelerin bir sonucu olarak şüpheli görülme durumları. Üçüncüsüne gelecek olursa bu çoğunda değişebiliyor. Eklenen ödeme planında sorun çıkması veya kabul edilememe. Araştırmanızı yapıp olası bir sonucun çıkacağını düşünüyoruz.

Kredi kartınızın hareket dökümünde işlemin gerçekleştiği ve kartınızdan ödeme alındığı görülebilir. Lakin provizyonda bekleme durumlarından dolayı yapılan işlem saatleri gece saatlerinde ise gündüz bekleyin.

Her zaman gün içerisinde kendiliğinden jeton yükleme işleminin gerçekleşeceğini düşünmekteyiz. Sizin yapmanız gereken sabırla beklemek olacak.

TikTok jeton hatası ve hesaba yansımama sorunu

Yukarıdaki iki başlık için olası yapacaklarınızı aşağıya ekliyorum. Sürekli aynı uyarının devamında bildirimi uygulama alanından yapınız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İşlem banı çıkanlarda şunlara dikkat edelim:

 • Gün içerisinde kullanılan cihazlar, internet bağlantıları ve tekrarlanan şeylerden uzak durunuz.
 • Şüpheli görülme durumlarından bazıları şunlarla karşılaşabiliyor: Sürekli oturum açmaya çalışmak, yanlış şifre tekrarları ve yenileme adımları. Diğerleri ise topluluk kuralları denilen kurallara uyulmama.
 • Ceza ve yaptırımların test adına profilinize ulaşıp, içerisindeki bir kaç önemsiz alanı değiştiriniz. Örnek hakkında. Değişmediğinde bir yaptırım olasılığı yüksek.
 • Hesabın türü değiştirilmesi geçici bir çözüm getirebilir.
 • Belki işlem yapmadan beklemeniz işe yarayacak.

Yoğun zamanlarda ısrar etmenizin bir dönüşü engel olabiliyor. Başkalarının sizinle aynı zamanlarda sıkıntı yaşamasını emel sebebi ise network ve yazılımdaki problemlerle açıklanabilir.

TikTok jeton aldım hesabıma geçmedi hatasında yapacağınız önce ödemenin beklemede olduğunu mobil bankacılık uygulamasından kontrol edilmesi.

Yaptırıma uğrayan hesapların bir kısmına uyarı vermeden kullanım engeli çıkarılabiliyor.

TikTok jeton alamiyorum 2
TikTok jeton aldım hesabıma geçmedi
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.