TikTok jeton geri alma iPhone ve Samsung

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok jeton geri alma iPhone kullanıcılarının yapacakları işlemle aynı zamanda Samsung ve diğer Android kullanıcılarını da ilgilendiriyor. Hediye geri almada sorun çıkanların yazı içerisindekileri kontrol etmelerini öneririz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İçeriğin devamında jeton neden görünmediğini anlatan genel bir konuyu sizle paylaştık.

Hediye gönderimlerinde bazen kısa süreliğine ulaşmama problemleri olduğu gibi yanlışlıkla gönderilen jeton nasıl geri alınır soruları ile de karşılaşmaktayız.

Adımlara geçmeden önce şu an başka kullanıcılarının da aynı sıkıntıdan şikayetçi mi önce bunu araştırın. Belki genel belki bazı bölgelerdeki kullanıcılar etkilenmiş olma olasılığı bulunuyor.

TikTok jeton nasıl geri alınır?

Gönderilen hediye işleme alındığında karşı tarafa ulaştı ise genelde geri iadesi zordur. Lakin ağın kurallarında hangi durumlarda iade edileceğini belirten ayrıntılar vardır.

 • Örnek sizin izniniz dışında hesabınız kullanarak birilerinin gönderim yapması,
 • Hesabın çalınmasından sonra yapılan işlemler,
 • Hesabınıza bağlı olan site veya uygulamaların müdahalesi,
 • Hediye edilen hesabın kurallara uymaması durumlarında, dolandırıcılık veya spam gibi bir çok sebepten karşı tarafa hediye edilen jetonlar hediye eden hesaplara geri iade yapılackatır.
 • Virüs durumlarında kendiliğinden oluşan işlemler,
 • Artı bir ihtimal ağ tarafındaki olumsuz bir şeylerin yol açması,

Gibi sebeplerden biri oluşmuşsa, ağa talep oluşturulması, talepte mantıklı başlıkların seçilmesi ve açıklama yazılarak beklenmesi gerekiyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Jeton iadesi için destek talebi oluşturma

TikTok jeton nasıl geri alınır sorularına net cevabın olmadığını da belirtelim. Kişi yanlışlıkla gönderdim diyorsa bir ihtimal kullanıcı memnuniyeti oluşturmak için iade yapılma olasılığı var. Ama bu ağ çok yoğun olduğundan dolayı destek taleplerine dönüş yapılmadığı oluyor.

TikTok jeton geri alma iPhone için aşağıdaki yol izlenerek işlem yapılacak. Diğer mobil cihazlarda sadece seçenekler yer değiştirilmiş olacaktır.

iPhone jeton geri almak için oluşturulacak talep şu şekilde sıralama takip edilerek yapılacak:

 • Profilinize girin ve çizgili alana dokunun,
 • Alt alanda açılacak “Ayarlar gizlilik” bölümüne geçin,
 • “Bir problemi rapor et” ve çıkanlardan uygun olanla devam edin,
 • Örnek TikTok bakiyesi,
 • Diğer ve tekrar diğer,
 • Çıkan metinin altında “Daha fazla yardım” ile devam edin,
 • Gerekli açıklama alanını doldurun ve isterseniz sorunu göstermek için görsel ekleme alanına dokunun. Son adım rapor et butonuna dokunmanız olacak.
TikTok jeton geri alma 1
TikTok jeton geri alma iPhone ve Samsung

Jeton geri iade olarak oluşturacağınız talebe dönüş yapılmadığında tekrardan talep göndermek için üç dört gün beklemenizi öneririz. Bazen uzun süren dönüş süreleri oluyor. Tabi bir çoğuna herhangi bir cevap verilmediği zamanlarda var.

TikTok jeton geri alma 2
TikTok jeton nasıl geri alınır

Unutmadan jeton iadesi istenildiğinde belli kesinti yapılarak belki ücret iadesi yapılır. Genelde karşı tarafta eğer yeterli bakiye yoksa yapılacak kesinti kademeli olacak. Yani örnek iade yapılacak ve hediye edilen hesabın bakiyesi müsait değilse kademeli işlem yapılacaktır.

Tiktok jeton görünmüyor mu?

TikTok jeton görünmüyor hatasını yaşayan hesaplar mevcuttur. Özellikle son dönemlerde TikTok’un sürekli olarak güncellenmesinden ya da yeni özelliklerin gelmesinden dolayı bu gibi sorunlarla karşılaşan hesaplar artmaya başlamıştır.

Kişiler TikTok üzerinden sadece video çekip ya da sadece video izleyerek vakit geçirmez. Aynı zamanda TikTok’un en çok kullanılan özelliklerinden biri olan canlı yayınlar da çok kullanılır. Canlı yayın izleyicileri ise sevdikleri hesaplara hediye göndermektedir. Bu hediyeleri ağ üzerinden alabilmek için de kişilerin belirli jetonlara ihtiyacı vardır. Jeton sahibi olmak için kullanıcı hesabına belirli bakiye yüklenmelidir. Yüklenen bakiye doğrultusunda kişiler dilediği kadar jeton alır ve sevdiği takipçilere canlı yayın üzerinden bu jetonlarla hediye atabilir. Canlı yayın sahipleri ise gelen hediyeleri kendi TikTok hesabı cüzdanında biriktirir. Belli bir miktarı geçtikten sonra bu bakiye çekiler gerçek para olarak kullanılır.

TikTok jeton gözükmemesi pek çok neden sonucunda görülebilir. Genelde hesapların düzenli olarak güncellenmemesi bu sorunu ortaya çıkarır. Çünkü sürekli olarak yeni özellikler gelir bu gibi durumlar sonucunda da teknik arızalanmalar görülebilir. Aynı zamanda TikTok hesabında sürekli olarak gerçekleştirilen şüpheli hareketler de jeton görünmeme sorununu ortaya çıkarabilir. Sürekli olarak etkileşim yapma sonucunda TikTok tarafından kısıtlama getirilir. Aynı zamanda topluluk kurallarına uyulmadığı sürece kişilere sürekli şikayetler gelir. Bu şikayetler de hesabın şüpheli olduğunu belli eder ve TikTok tarafından belirli özelliklere kısıtlama getirilebilir.

TikTok jeton hatasında çözümü

TikTok jetonlar görülmediği zaman aslında yapılması gereken ilk şey bir süre beklemektir. Özellikle jeton alma konusunda çok fazla yoğunluk varsa bakiye çekildikten sonra hemen görülmeyebilir. Sürekli olarak yenilemek ya da görülmesi için işlemler yapmak hesabı kısıtlayabilir. Bu nedenle hiçbir işlem yapmadan beklemek gerekir. Eğer biraz uzun süre görülmüyorsa TikTok’u cihazdan silip en baştan yüklemek sorunu çözebilir.

TikTok’ta jetonlar görülmüyorsa ve kullanılamıyorsa bu durumda teknik destek ekibiyle iletişime geçerek bu sorunu çözmek gerekir. Kişiler teknik destek ekibine hesabı incelemeleri adına detaylı bir mail göndermelidir. Hesap incelendiği zaman kısa bir süre içerisinde jetonlar görülecektir.

Artı telefonun kapatılıp açılması, oturumunu çıkışa atmanız ve farklı internet veya telefonla denemenizde gerekiyor. TikTok jeton geri alma sorunu durumlarında da teknik destek almanız gerekirse sponsorlu numaraya göz atarsınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir