TikTok kapanmıyor kapatamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok kapanmıyor şeklinde yazanların bir çoğu hesaplarını ya çaldırmış ya da şifresini unutmuş. İçerikte bunla ilgili ne yapılmalı detayları ile paylaştık.

Teknoloji destek

Sitemizde yorumlara erişimi kısıtladığımızdan dolayı önemli hususlar için mail yolu ile geri dönüş sağlıyoruz. Tabi mail atanların çoğuna dönüş yapmıyoruz. Sebebi çok sayıda talep geldiğinden dolayı yanıt verecek vaktimiz olmuyor. Acil desteğe ihtiyacı olan kullanıcıların içeriğimizde yer alan telefon numarasını aramalarını öneririz. Tabi ücretli bir hizmet olduğunu belirtelim.

Haber içeriğinde TikTok hesabımı kapatamıyorum sorunu ve devamında hesap kapatmak için adımlara yer verdik.

Hesabınızı kapatmak istediğinizde çıkan mesajlarda bazen kronik uyarı metni çıktığında bu metine göre çözüm adımları öneriyoruz. Bu sizde bu şekilde mi bilemediğimizden dolayı olası genel yöntemlerden bahsedeceğiz.

TikTok hesabımı kapatamıyorum sorunu

Yaptırım almış hesaplarda işlem kısıtlaması oluştuğunda bir süre kapatma işlemi gerçekleşmez. Lakin farklı sebeplerde oluşma olasılığı bulunduğundan dolayı kesinlikle genel bir kontrole ihtiyacı olacak.

Hesabınızın kapanmama nedenlerine geçmeden önce çevrenizde başka TikTok kullanıcısı varsa, gün içerisinde kullanımla alakalı herhangi bir problem var mı diye görüşmenizi öneriyoruz. İsterseniz kullanmayacağınız bir hesabınız üzerinden bu kapatma işlemini deneyin.

Hesap kapanmama sebeplerine şöyle bir bakalım:

 • Bölgelere göre oluşan iç ve dış sorunlar. Bunlar bağlantı tarafında yaşanacağı gibi olumsuz herhangi bir etkeninde oluşması mümkün.
 • Ağın sistemlerinde oluşan sorunlar. Bu uygulamada olacağı gibi donanım kısmından kaynaklıda oluşmakta. Yurtdışı kaynaklarını araştırın.
 • Başka bir telefondan denemeniz gerekiyor. Artı internet içinde farklı bağlantı kullanılmalı.
 • Gün içerisinde ya da o an sürekli aynı şeyler denenmiş ise, ya şüpheli göründünüz ya da yaptırım aldınız. Test adına farklı yerlerden giriş deneyin. Olmazsa o gün hiç bir işlem yapmadan bekleyin.
 • Bilgisayarla ya da mobil tarayıcı kullanarak hesaba erişmeye çalışın.
 • Ceza almış hesaplarda işlem engeli uygulanır.

TikTok hesap kapanmıyor sorununda ceza sorgulaması

Normalde hesabınıza kayıtlı e-posta hesabınıza kapatılma bilgisi gönderiliyor. Aynı şekilde işlem bilgilendirmesi de yapılmakta. Lakin güne özel problemlerde değişken bir durumla karşı karşıya kalırsınız. Örnek hesabınız kısmi bir yaptırım almıştır. Bunu bilmediğinizden dolayı sürekli hesabınızı kurcalamanızdan dolayı kendi kendinize kısıtlama getirmiş olursunuz.

Ceza alma olasılığını kontrol etmek adına bilgisayarla hesabınıza ulaştığınızda profil alanında bir şey değişiyor mu diye deneme yapın. Yaptırım alan hesaplarda bu mümkün değil.

Yardım almak için oluşturulan talepler

Şifresini unutan kişilerin tarayıcı ya da uygulama üzerinden soru işaretini kullanarak talep göndermeye çalışır. Lakin ilgili alanda talep gönderimi yapamayanların yine yukarıdaki bir kaç seçeneği denemeleri gerekir.

Talep gönderimde bulunan kişilerin dönüş sorunu yaşadığı oluyor. Bizde ilk başvuru yapıldığında bir hafta içerisinde yapılmayan dönüşler için birden fazla gönderim yapılmasını öneriyoruz. Yoğunluğun dikkate alınmasını öneririz. Eskiden beri sorulan sorulardan biri acaba bana ne zaman dönüş yaparlar oluyor. Kesin bir gün verilmediğinden dolayı bir hafta içinde yapılmayan dönüşlerin tekrarlanmasını önerdik. Normalde aynı gün veya ertesi gün bir bilgi mesajı gelir.

TikTok hesap nasıl kapatılır diye soruyorsanız öncelikle uyarımızı dikkate alın ve sonrasında hesap iptal işlemlerini başlatın.

Bazıları bize şifresini unuttuğunu ve mail hesabına da erişimleri olmadığını belirterek yardım istiyorlar. Bu durumlar için özel hatlar aranabilir. Bu sitede sadece bilgi amaçlı oluşturulan yazılara ulaşabilirsiniz.

TikTok hesabimi kapatamiyorum 2
TikTok kapanmıyor kapatamıyorum

TikTok hesap silme sıralaması

 • Uygulamayı açın,
 • Altta bulunan profile dokun,
 • Yukarıdaki 3 nokta ile devam edin,
 • Hesabımı yönet’ e girin,
 • En altta hesabınızı kaldırma… ile ilgili yazıya dokunun,
 • Telefona gelecek mesajdaki kodu ekrana yazın.

Silinen hesap geri alınabilir mi?

Hayır. Şu an için uygulama geliştiricinin belirttiği bilgi bu yönde. Önemli videoları indirme isteyenlere bir seçenek sunulmakta.

Yayınlanan videoları kaldırmadıysanız hesap silme işleminde videolar silinmeyecektir. Sadece yönetici olarak bunlara erişiminizi kaybedeceksiniz.

Ciddi topluluk kurallarından kapatılan hesapların çoğu kesinlikle geri açılmamakta. Şikayetle hesap kapatma işleminde ise inceleme olumlu sonuçlanırsa hesap iadesi söz konusu oluyor.

TikTok hesabımı kapatamıyorum için gönderilen yardım taleplerine yanıt vermediğimizi tekrardan belirtelim. Destek numarası yazıda ve kesin bir çözüm sunulacağını söyleyemiyoruz. Ama teknolojiye uzak kişiler için bu kanallar işe yaramakta.

TikTok görüntü kalitesi düşüyor adlı yazımıza bakmak ister miydiniz?

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir