TikTok kendi kendine takip ediyor ve beğeniyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok kendi kendine takip ediyor yazanların bir kısmında aynı zamanda kendiliğinden beğeniyor sorunu da belirtiliyor. Aklımıza gelen en mantıklı olan iki seçeneği ve sonrasındaki olası seçenekleri incelemenizi öneririz.

Teknoloji destek

Hiç duydunuz mu bilmiyorum ama hesabım kendi kendine beğeni yapıyor veya tanımadığım insanları takip ediyor. Çok sorulan içeriklerden değil lakin farklı ağların kullanıcılarının da sorduklarını gördük. İçeriğimizde hem bu konudan hem yüklemelerle alakalı problemlerden söz etmeye çalıştık.

Önerilerimiz olası sebeplerden ve çözümlerden oluşmuştur. İşlem engeline yol açan nedenleri de araştırmadan bir şey yapılmamasını şiddetle öneriyoruz. Geçici çıkan aksaklıklarda kendiliğinden sorunun ortadan kalktığını defalarca şahit olduk.

Kendi kendine beğeniyor veya takip ediyor mu?

TikTok kendi kendine takip ediyor şikayetlerini incelerken aynı zamanda denk geldiğimiz kendiliğinden beğeni sorunu aynı sebeplerden çıktığını düşünüyoruz. Aşağıdakilerin incelenmesinden sonra gerekli adımları uygulayın.

Sistemlerde olası problemlerde ilk sosyal ağlardaki paylaşımlarla anlarız. İlgili ağın resmi açıklaması çoğunlukla en son karşımıza çıkar. Yaptıkları açıklamalarda ise pek detaya yer vermezler.

 • Geçici problemlerle alakalı paylaşım yapılmış mı araştırın.
 • Farklı cihazlardan girdiğinizde yine aynı şekilde kendiliğinden işlemler oluyor mu kontrol edin.
 • Erişime izin verdiğiniz siteler ve uygulamalarla karşılaşılması mümkün.
 • Başka hesabınız veya hesaplar varsa onlarla da deneyin.
 • Güvenilir cihazlarla bağlantı yaptığınızdan emin olun.
 • Sizin dışınızda başka bir hesabınızı kullanıyor mu?

Bu ve benzeri şeylerin sorgulanması gerekir. Yazının devamındaki adımlardan sonra başka bir konuyu inceleyeceğiz.

Kendi kendine takip ve beğeni sorunu için ne yapılmalı?

Denemelerin sonucunda olası sebeplere ulaşacağınızı düşünüyoruz. Uygulama ve ağ tarafında bir arıza yaşanmamışsa o zamanda aklımıza ilk gelen hesaba erişim yapıldığı oluyor.

 • Hesabına girebiliyorsanız, açık kapı var mı gerekli kontrolleri yapın.
 • Şifreyi değiştirin ve iki aşamalı doğrulamayı açın.
 • Oturum açtığınız cihazların güvenirliğinden emin olun. Virüs taramasını yapın ve bu cihazlarda da ek güvenlik önlemlerini kullanın.
 • Daha önce beğendiğiniz şeyleri ve sizin dışınızda yapılan paylaşımları kaldırın.
 • Üçüncü parti denilen uygulamalara ve sitelere verilen izinler varsa kaldırın.
 • Yaşadığınız durumu ağın destek bölümüne iletin.
TikTok kendi kendine begeniyor
TikTok kendi kendine takip ediyor ve beğeniyor

TikTok içerik yüklemelerinde aksaklıklar

İçeriğiniz geçerli yasaları ihlal ettiğine ve geri yüklenmeyeceğine karar verilmiştir gibi uyarılarla karşınıza çıkar. Tiktok içeriği geçerli yasaları ihlal etti diye pek çok kullanıcının içeriklerini yüklemeyi kısıtlayabilmektedir. Ağın kurallarına ve geçerli yasalara oldukça önem gösteren bir platformdur. Vido içerikli bir sosyal medya platformu olduğu için bu gibi kurallara daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini de destekler.

Geliştiriciler topluluk kurallarına oldukça önem veren bir platform olarak bilinirler. TikTok üzerinden video paylaşmadan önce bu topluluk kurallarının detaylı bir şekilde okunması gerekir. Kurallara aykırı davranışlarda bulunan kişiler sadece içeriklerin geri yüklenmemesi de değil tamamen hesabını da kaybeder. Bazı durumlarda kişiler topluluk kurallarına aykırı bir davranışta bulunmadığı zaman da bu bildirimle karşılaşır.

TikTok içerik yükleme hatası

TikTok içerik yüklenmiyor problemi aşağıdaki nedenlerden dolayı karşınıza çıkma olasılığı var. Bu olasılıklar şunla:

 • Videolarda cinsel içerikli konular barındırmak,
 • Video ya da yorum paylaşımında başkalarını taciz edici, küfür ya da ırkçı söylemlerle rahatsız etmek,
 • TikTok üzerinden Türkiye’de yasal olmayan maddelerin satışı ya da tanıtımı,
 • Canlı yayınlarda kişileri aşağılamak,
 • 18 yaşında olmayan kişilerin canlı yayın açması,
 • Başkasını taklit etmek ya da başkasının fotoğraflarını kullanarak içerik üretmek,
 • Kendine zarar verme ya da intihar gibi eylemlerle kişileri buna teşebbüs etme gibi davranışlarda bulunulması, bunlarla ilgili videoların paylaşılması sonucunda TikTok tarafından bir kısıtlama gelir. Böylece içerik geri yüklenmiyor sorunu da oluşur.

TikTok geri yüklenmiyorsa yapılacaklar

Tiktok içeriği geri yüklenmemesi sonucunda TikTok üzerinde yapılabilecek pek çok özellik kısıtlanır. Bunun çözümü için aşağıdaki maddeler uygulanmalıdır;

Kişiler ilk olarak topluluk kurallarını incelemeli ve buna yönelik olarak paylaşım yapıp yapmadığına bakmalıdır. Topluluk kurallarını çiğneyen videolar tamamen silinmelidir.

Bir süre TikTok üzerinden hiçbir paylaşım yapılmaması gerekir. Eğer başkaları tarafından yapılan bir şikayet varsa bunun sonuçlanması gerekiyor.

TikTok uygulamasının cihaz üzerinden tamamen silinmesi ve bir süre beklenmesi sonucunda yeniden yüklemek de sorunu bir ihtimal çözecek.

Eğer topluluk kurallarına aykırı herhangi bir paylaşım yapılmamasına rağmen böyle bir hata çıktıysa TikTok destek ekibiyle e- mail üzerinden iletişim kurulmalıdır. Tüm açıklamalar detaylı bir şekilde yapıldıktan sonra hesap incelemeye gidecektir.

Hesapta bir sorun yoksa hata tamamen kendiliğinden düzelir

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir