TikTok keşfet çıkmıyor ve bildirim gelmiyor

media 1842

Tik Tok Keşfette çıkmıyor görünmüyor ve bildirim alamıyorum diyen hesaplar bu aralar gündemde. Keşfet çalışmıyor diye düşünenler oluyor ve çözüm zor gibi.

teknik destek

TikTok keşfete düşmüyor nasıl düşer diyenlerin sayısı son zamanlarda hayli arttı. Burada biz uygulamanın yaptığı bir değişim veya kurallarla alakalı bir durum olduğunu düşünüyoruz. Daha önceden de benzer bir yazımız olmuştu ve orada yapılacak işlemler hakkında önerilerimizi yazmıştık.

Keşfet, popüler vidoların yer aldığı bir nevi öne çıkanlar diyebileceğimiz bir alan. Çoğunlukla takipçisi fazlka olan hesapların sık çıktığı br yerdir ve bu kısıma düşen videolar doğrudan izlenme sayısını etkiler. Genelde direk para kazanmanın olmadığı bir uygulama olmasına rağmen takipçi sayısının çok olmasını isteyenlerle karşılaşıyoruz. Bağış sistemiyle para kazananların olduğu bir alan ama çoğu pek bir şey kazanmaz.

Bazıları düşmeme nedeni olarak oramızı buramımızı açmamız mı gerekiyor diye yazıyor. Çıplak görüntüler veya cinselliğe atıfta bulunma videolarının daha ilgi çektiğinden düştüğünü savunanlar oluyor. Bu iş bu şekilde değerlendirilmiyor ve takipçileri çok olan hesaplar dahi sıkıntı yaşayabiliyor.

Yaşanan aşırı yoğunluk nedeni veya uygulama tarafında bir eksiklikte olabileceğini de vurgulamak isteriz. Birde PRO hesaba geçilerek denenmesi önerilir. Yinede aşağıdakileri incelemekte fayda var diye düşünüyoruz.

Keşfete neden çıkmıyor

Uygulamanın kurallarının yer aldığı kısmı okumanızı öneriyoruz. Bazıları katı şekilde işlemekte ve direk kapatmaya dahi gidilir. Tabi eskiden daha esnekti ama kullanıcısı sayısının büyük bir orana ulaşmasıyla kurallar devreye girdi diyebiliriz.

 1. Alınan şikayetlerin sonucu bir engel getirilmesi. (Kalıcı veya geçici olabiliyor ama kimse net şu kadar zaman sürer diyemez)
 2. Seyrek az video yayınlayan kişilerin zamanla nadir düşmeye başlıyor.
 3. Takipçi sayısının düşük olması.
 4. İzleme sayısının yetersiz görülmesi. (Popüler hesaplar için geçerli değil)
 5. İçerikte herhangi bir canlıya şiddet veya hakaret bulunması.
 6. Marka ihlaline neden olan içerikler.
 7. Hesaba gelen yaptırım kararı. (Kullanıcıya nadir bilgi gelir ve kısmen bazı özelliklere erişim verilmez)
 8. Başka hesapla cihazınızda test edin.
 9. Profilinizde eksiz alanlar varsa doldurun.
 10. Hesabınıza ek doğrulamalar ekleyin. (Mail ve sosyal hesap)

Pek bunlardan birine sahip olan kişi ne yapmalıdır dersiniz?

Hesap gerekli yeterliliğe sahip ise ve ihlal yoksa talep gönderilmesi önerilir. Birde bazen cihazın tarihinin yanlış olması veya uygulamanın sürümüyle alakalı hatalar çıkarbiliyor. 

Bildirimde bulunmak için:

 • Ben yazana uygulamadan girin.
 • Üsteki noktalı alana tıklatınız
 • Aşağıya doğru gelip problemi rapor etmeye çalışın
 • Çıkan seçeneklerin içerisinde de seçenek olduğunu belirtelim.

TikTok keşfet çıkmıyor ve bildirim gelmiyor

 • Bildirim mesaj / ses video veya diğer gibi seçeneklere bakınız. Diğer resimde paylaşma şeklinde bir kısım yer almakta ve içeriğe göre yol alınız.

TikTok keşfet bildirim gelmiyor

TikTok keşfet görünmüyor


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 21:05

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın