TikTok keşfet engeli kaç gün sürer nasıl anlaşılır

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok keşfet engeli kaç gün sürer? Diğer platformlara baktığımızda denk geldiğimiz sorulardan biri engel olup olmadığının anlaşılması.

Teknoloji destek

TikTok, ilk çıktığı zamanlarda henüz popüler değildi. Pek sık reklam yayınları ile de karşılaşmıyorduk. Lakin geliştirme aşamasında önemli adımlar kaydedildikten sonra büyük bir tanıtım kampanyasıyla karşılaştık. İnternette nereye baksak bu uygulamanın reklamları ile karşılaşıyorduk. Çok etkili bir tanıtım sürecinden sonra ağın özellikleri çok benimsendi. Hatta zamanla çok seyrek reklamlarına denk geliyorduk.

Bu uygulamanın peşine çıkan bir çok sosyal uygulamanın istediği başarıyı elde edemediğini gördük. Hatta itici olarak görenler dahi oldu. Bir çoğunda tanıtımlarında cinsel çağrışımlar yer almış olmasına rağmen istenilen ilgili göremeyen şirketlerin tanıtımlarını geri çektiğini gördük.

TikTok keşfet engelini anlama

Keşfet engeli nasıl anlaşılır diye yazılan içeriklerin çoğu çöp olarak nitelendiriyoruz. İçerik doldurmaya yönelen yerlerin zamanla pek ziyaretçisi olmadığını söyleyelim. Bizde zamanla gerekli alana eklememiz gereken metinleri yararlı yönde kullanıyoruz. Konuyu açıklamak ve çözümde ne gibi adımların uygulanması gerektiğini anlattığımız bir çok yazının elle tutulur bir tarafları var.

Keşfet engeline sebep olan etkenlere bir göz atmak isteyenlere aşağıdakileri hazırladık.

 • Kullanıcıların bir kısmında yaşanan sistem sebepli sorunlar. Analizi için profil alanından ufak bir test yapılabilir. Tabi diğer medya ağlarının da incelenmesi iyi olur.
 • Ceza alacak bir davranışta bulunan hesapların ilgili süre dolana kadar bazı alanları kullanılması engellenir.
 • Şüpheli dediğimiz bir sınıfa düşenlerinde o an belli bir saate kadar hiç bir şekilde hesaplarını kullanmamaları gerekir. Mümkünse yarını bekleyin.
 • İnternet, hesap ve telefonun engeli. Bu olasılığın testini de içeride bahsedeceğimiz bir yöntemle uygulayacağız.

Keşfet düşürmek için öneriler

TikTok keşfete nasıl düşülür sorusunun cevaplarından biri paylaşılan videoların belirli bir izlenme sayısına ulaşması gerekmektedir. Takipçi sayısı ve video izlenme oranlarının yüksek olması gerekir. Keşfet üzerinde yer alan videolara binlerce insan erişmektedir. Yeni açılan hesaplarda belirli sayda takipçi sayısına ulaştıktan sonra keşfet üzerinde videolar paylaşılacaktır. Takipçi sayısını yükselten kişiler keşfede düşmeleri için ilk adımları atacaktır.

TikTok keşfede düşme paylaşılan içeriklerin daha çok kişi tarafından görünmesini sağlamaktadır. Keşfet üzerinde videoların yer almasını isteyen kişiler paylaştıkları video içeriklerine ve kalitesine önem göstermelidir. Video kalitesinin çok iyi olması gerekmektedir. İçeriklerin devamlılığı sağlanmalıdır. Videoların izlenebilir özellikte olması gerekir.

Video paylaşımları yapan kişilerin video altlarına koydukları etiketlerin güncel ve TikTok tarafından sürekli kullanılan etiketler olması önemlidir. Güncel olan şarkılar ile video çekmek ve yayınlamak oldukça yaygındır. Paylaşımlarını keşfet üzerine düşürmek isteyen kişiler zamana uygun popüler şarkılara videolar çekerek de daha fazla sayıda kişi tarafından izlenmektedir.

Öneri maddelerimiz şöyle:

 • Instagram gibi rakip ağlarda hesabınızı deneyiniz. Artı varsa başka hesabınızla tekrarda dönüşmeye çalışın.
 • Ban olasılığında uyarı aldınız ise, son günlerde hesabınıza girerken kullanmadığınız bir internetle ve telefonla deneyiniz.
 • Profile girebilenlerin ayarlardan hesabı yönet içeriğinden girip hesabınız işletmeye çevirmesini önerelim.

TikTok keşfet engeli ne zaman kalkar

TikTok keşfet engeli kaç gün sürer sorusu en sık sorulan engel sorularından biridir. Bu tip sorulara yanıt verenlerin bir çoğu kafadan uydurulan günleri söylüyor. İlgili ağın ne kadar yoğun olduğunu bilemeyiz. Normal şartlarda 1-10 gün iş günü içerisinde dönüldüğü zamanlar oluyor. Lakin hiç dönülmeyen hesaplarda oluyor.

TikTok kesfet engeli 2
Tiktok keşfet engeli kaç gün sürer nasıl anlaşılır

Keşfet engeli nasıl anlaşılır

Aklımıza gelenlerin bir kısmını aşağıya bırakıyoruz. Diğerlerinin alınan uyarılara göre şekilleneceğini belirtelim.

 • Profilde bir şeyi değiştirmenize izin verilmediğinde,
 • Keşfet dışında başka alanlarında kullanımlarında kısıtlama olmuşsa,
 • Hesabın kayıtlı olduğu mail adresine bildirim gelmişse,
 • Oturum açmaya çalıştığınızda karşınıza ilgili kısıtlama bilgisi gelirse anlarız. Artı geliştiricisine destek talebi gönderip cevap beklenme olasılığı da var.
TikTok kesfet engeli 1
TikTok keşfet ne zaman kalkar

Keşfede düşmenin avantajları ve ipuçları

Bu yenilik milyonlarca sosyal medya kullanıcısının en çok istediği özelliklerden biridir. Keşfet ile binlerce kişi tarafından tanınarak popülerlik elde edilmektedir. Aynı zamanda paylaşılan videoların izlenme sayılarının artmasında da etkilidir. TikTok üzerinden maddi gelir sağlamak açısından da videoların çok sayıda izlenmesi ve beğeni laması gerekmektedir. Beğeni sayısı fazla olan videolar ve içerikleri diğer kullanıcılar tarafında da merak edilerek izlenilmektedir. Kullanıcılar videolarda dublaj yaparak da izlenme sayısını artırmaktadır.

TikTok keşfete düşme için son dönemlerin trendleri takip edilmelidir. Her dönemde sosyal medyalarda akım olan birçok farklı dans, içerik ve videolar kişilerin keşfet sayfalarına düşmektedir. BU tür videolar daha çok izlenme sayısına ulaşmaktadır. Video süreleri kısa olmalıdır. Çok uzun olan videolar kullanıcılar tarafından tercih edilememektedir. Çok sık kullanılan hastag ve taglar kullanılmalıdır. Kaliteli videolar oluşturulmalıdır. Kullanıcılar hikaye tarzında anlatım yapaan bir video üreterek paylaşmalıdır. TikTok üzerinden mavi tik alarak hesabın daha çok kişi tarafından incelenmesi ve takip edilmesi sağlanmalıdır. Video içeriklerine müzik eklenerek daha canlı bir özellik kazandırılmalıdır.

TikTok keşfet engeli kaç gün sürer haberimiz genel bilgi içermekte. Yardıma ihtiyacı olanlar uzman desteği için iletişime geçmelerini öneriyoruz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir