TikTok keşfet engeli nasıl kalkar

Andronova
9 Minimum Okuma

TikTok keşfet engeli nasıl kalkar şeklinde Google’ da çeşitli aramalarla karşılaşabilirsiniz. Benzeri sorgulardan biri de hesabımdan ban nasıl kalkar sorusu oluyor. Kullanıcıların aldığı cezanın sonucu hesaplarından işlem yasağı oluşabiliyor. Konu başlığında yer aldığı gibi haberde olası çözüm tarafında yapacaklarımızdan bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çok sayıda sebeplerden dolayı her gün bir çok hesabın yaptırıma uğradığını görüyoruz. Yapılan şikayetlere baktığımızda bir çoğunun benzeri sebeplerden engele uğradığı anlaşılmakta. Çoğu nasıl engel kaldırılır bilmediğinden gelişi güzel bir yol izliyor.

Uyarı olması adına internette yapılan aramaların bir çoğunda öneri olarak yer verilen bilgilerin dolaylı sorunlara yol açtığını görüyoruz. Önce işlem yapmak yerine sorunu anlamamız gerekiyor. Hangi sebeplerden ötürü TikTok keşfet engeli yaşanmakta buna bakmamız gerekiyor.

TikTok ban kaldırır mı

TikTok yasağını kaldırma kişi tarafından gerekli bildirimlerin ve şikayetlerin yapılması mümkündür. Kullanıcının haklı olduğu durumların tespiti için TikTok tarafından değerlendirilme yapılmaktadır. Süreç sonunda kullanıcının haklı bulunması durumlarında hesap üzerindeki tüm engeller kaldırılır. Kişi kendi hesabı üzerinden paylaşım yapmaya tekrar başlayabilir. Ban almanın birçok nedeni vardır. Kişi TikTok uygulamasını indirmeden önce uygulama ile ilgili tüm kuralları ve yasakları okumalıdır. Uygulama hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Geçmiş tecrübelerimizle konuşursak eğer, bir ihtimalde olsa doğru yerden ve doğru nedenlerle yapılan başvuruların sonucu olumlu geçebiliyor. Tabi süreç biraz çetin geçebilir. Hemen dönüş olmama olasılığı daha fazla. Tabi yoğunluk durumundan dolayı aralıklı başvurulması daha mantıklı olabiliyor. Gözden kaçma ve dikkate almama gibi durumlar olabilir.

TikTok ban kaldırma için itiraz nasıl yapılır?

TikTok ban kaldırma bir diğer adı da kullanıcı engelinin kaldırılmasıdır. Engellenen bir kullanıcının engelinin kaldırılması ban kaldırma işlemi gerçekleşmektedir. Kişilerin hesaplarını engellenerek uygulamaya erişimleri kısıtlanmaktadır. TikTok üzerinden çeşitli alanlarda yayın yapan ve video paylaşan kullanıcılara belirli durumlarda yasak gelmektedir. Ban kaldırmak bir diğer tabiri ise yasağı kaldırmaktır. Kişi hesaplarına konuların yasakların kaldırılması işlemidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TikTok banı kaldırma için itiraz adımları şu şekilde yapılabilir:

 • Öncelikle kişi uygulamaya giriş yapabiliyorsa oradan giriş yapmalı,
 • Giriş yapıldıktan sonra profil alanına gelmelidir,
 • Profil alanının aşağı alanında bulunan ayarlar ve gizlilik sekmesi bulunarak seçilmelidir,
 • Ardından rapor etme kısmına gelerek yasak kaldırma ile ilgili şikayetlerini yazmalıdır.

Ağ üzerinden ban kaldırmanın en bilinen yöntemi gerekli alanlardan şikayetlerin yapılmasıdır. TikTok yapılan şikayetleri değerlendirme aşamasında kullanıcılarına bilgi vermektedir. Değerlendirme süreleri değişiklik göstermektedir. Ancak TikTok gibi sürekli gelişen uygulamalar, kişileri mağdur etmemek için kısa süre içerisinde hesap ile ilgili işlemleri gerçekleştirmektedir. Ağ üzerinden yasak yiyen bir kullanıcının hangi nedenden ötürü yasak aldığını da öğrenmesi gerekmektedir. Aynı hataların bir kez daha tekrar edilmemesi için önlem alınması önem taşımaktadır.

TikTok yasaklarının kaldırılma durumları

TikTok ban kaldırma diğer adı ile yasak kaldırmak kişiler için önemlidir. Hesaplarına özgür bir şekilde erişim sağlamak isteyen kullanıcılar uygulama kurallarına uymaya özen göstermektedir.

Hesap yasağı, takip etme yasağı, kullanıcı engeli durumu ve canlı yayın engeli gibi çeşitli yasaklar kişilerin uygulamayı dikkatli ve özenli kullanmaları konusunda uyarmaktadır. Paylaşılan videoların binlerce insana hitap edecek görsellikte ve içerikte olması gerekir. Kuralların dışına çıkarak paylaşım yapan kişiler ban alarak hesapları TikTok tarafından değerlendirilmektedir. www.andronova.net

Ban atmak ve kaldırmak gibi sorunlarla karşılan kişilerin şikayetlerinin sonucu ağın değerlendirme sürecinin sonunda netlik kazanmaktadır. Artı biraz da açılan destek talebine bakan kişinin de insafına kalmış diyebiliriz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şu nedenlerden ötürü belki hesap açılabilir:

 • Kişinin hesabına kasıtlı yapılan şikayetler.
 • Çalınan hesapların kapatılmaya neden olacak faaliyetlerde olması.
 • Yanlış yerde yanlış zamanda olunma durumları belki bu mesele içinde geçerli olabilir. Bilmediğiniz bir sebepten işlem yapılması belki inceleme yapan kişi için uygun bir sebep olarak görülebilir.
 • Yanlışlıkla yeterli görülmeyen doğum yılına çevrilme.
 • Yaşınız tutmasına rağmen işlem yapılması. Artı ilgili özelliği kullanabilme gereksinimlerine sahip olmanız.
 • Şüpheli görülen davranışların sergilenmesi ile yaptırıma uğrayan hesaplar.
TikTok ban nasil kalkar 1
TikTok keşfet engeli kaldırma

TikTok keşfet engeli nasıl kalkar

Keşfet engeli nasıl kaldırılır şeklindeki çözüm yazılarının bir çoğu yüzeysel olarak hazırlanmıştır. Birbirine benzer adımlarla karşılaşırsınız. Bizimde içeriğimizde yüzeysel bilgiler vardır. Lakin bunların yer alması gerektiğinden dolayı içeriğimize eklenmiştir. Ne neden oldu bilmeden kürek sallamanın pek anlamı bulunmuyor.

Öncelikle keşfet engeli aldığınızı gösteren bir ibare var mı buna bakmanız gerekiyor. Bir çoğunun keşfet engeli aldığımı nasıl öğrenirim ya da ban yedeğimi nasıl anlarım şeklindeki sorularını görüyoruz. Bu yazılanlardan anladığımız kadarıyla ban yasağı olup olmadığından emin olmayan çok kişi var. En azında öyle bilen çok gibi.

İçeriğimizde acaba keşfet yasağı alıp almadığımı nasıl öğrenirim sorusuna yanıt vereceğiz.

Birincisi herhangi bir yasak uygulandığında profil alanında bir değişiklik yapmanıza izin verilmeyebilir. Bunu kontrol ederek kısmen anlayabilirsiniz.

Diğer bir anlama yöntemi ise uygulamanın bazı özelliklerinin kullanımı engellenir. Bu sadece kaşfet ile sınırlı tutulmayabilir. İşte buradan da anlayabilirsiniz. Belki şifrenizi değiştirerek bir öneri ile karşılaşabilirsiniz. Normalde size itiraz etmeniz için belki seçenek sunulabilir.

 • Uygunsuz görüntüler nedeniyle keşfete düşmeyebilir.
 • Başkalarının paylaşımına yaptığınız yorumların olumsuz dönüşleri olabilir.
 • Bir uyarıda bulunuldu ise belki itiraz kısmı açılabilir.
 • Yasaklama gelmeyebilir. Farklı sebeplerle alakalı durumlar söz konusu olabilir. (Olağandışı etkinlikler nedeniyle güvenlik kaygısı)
 • Başka telefon ve internet hizmetiyle deneyiniz.
 • Profilinizde eksik olan yerleri doldurunuz.
 • Paralel Space ile çalışmaya desteği varsa onun üzerinden test edin.
 • Herhangi bir seçenek sunulmuyorsa TikTok iletişim adlı içeriğimize bakınız.
TikTok ban nasil kalkar 2
TikTok keşfet engeli nasıl kalkar

Uygulama üzerinden yapılacak kontroller

Bazen uygulamadaki problemlerden dolayı sanki engel almışsınız gibi görünebilir. Halbuki belki de o an bir şeylerin ters gitmesinden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Mümkünse başka bir cihazdan aldığınız sorunu test ediniz. Bakabiliyorsanız birde bilgisayardan hesabınızı kullanmaya çalışınız.

Telefonla uygulama versiyonu uyumsuzluğu görülen durumlarda bazı alanların çalışmadığı görülebilir. Bu güncel olmayan sürümlerde görülebileceği gibi son sürüme sahip olanlarda da görülebilir. Burada yapılacak güncel versiyonun yeniden kurulması. Baktınız aynı şeyle karşılaşmaya devam ediyorsunuz, bu seferde eski versiyonlara bir göz atmanız gerekebilir. Bir kaç versiyonu deneyebilirsiniz.

Diğer bir önemli önerimizse uygulamalar denilen bölümden işlem yapmak. Telefondan bu alana girip, TikTok’ u bulup, içerisindeki seçeneklerin çalıştırılarak geçici aksaklığın çözülmesi sağlanabilir.

 • Hesabın doğrulanmamış olması.
 • Sık paylaşım yapılmayan hesaplarda.
 • Uygulamaya gelen güncellemenin sorun çıkarması. (Eskilerden birini tercih edin)
 • Yeni olan bir durumda anlık ve gün boyu sunucularla veya uygulamayla alakalı arıza olabilir.
 • Paylaşımı başka bir cihazla yapmaya çalışınız.

Ek çözüm önerileri

Paylaşımlarda sorun çıkabiliyor ve Tik Tok keşfet engeli cezası alınabiliyor. Bu bazı durumlarda kullanıcının yaptığı yanlış işlerden bazıları şikayetlerden çıkıyor.

TikTok keşfet yasağı aldım sorunu için ara ara şikayetler geliyor. 1000 Üstünde takipçim var ama keşfete düşmüyor ceza mı aldım veya geçici engelleme durumu mu var diyenler için hazırladığımız bilgilendirme yazısıdır. Çözüm arayanlar için önerilerimiz ve iletişim kanalını denemeleri gerekiyor.

Her uygulamanın kendine özgü kuralları oluyor ama çoğunlukla aynı kurallarla karşılaşırsınız. Şuaralar sık gündeme gelen hesap yasaklama durumuna birde keşfet sorunu eklendi. Henüz sıkıntının ne olduğuna yönelik net bir cevabımız yok ama tahmini olanları sizlerle paylaşacağız.

 • Aşağıdakilerden bağımsız olarak bir önerimiz olacak. İster ilk bunu denersiniz ister aşağıdakilerden sonra. Pro hesaba geçerek bir çözüm sağlanabilir. 

Keşfet engel nedenleri?

Olasılığın yüksek olduğu durumlar için kısa bir sıralama yapabiliriz. Örnek yayınlanan videolarda şiddet ve cinsel çağrışım yapan paylaşımlarda hesaba kısmi kısıtlama getirilebilir.

 • Yayın alan içeriğin topluluk kurallarına aykırı olması.
 • İçeriğin şikayetle iletilmesi.
 • Kullanılan metnin uygunsuz veya ilegal olması.
 • Videolarda şiddet içeriklerin durumuna göre hesabı yasaklamaya dahi gidilebilir. 
 • Hesabın sıkıntılı hesapları takip etmesi ve paylaşması.
 • Güvenlikle alakalı sorunlarda önlem amaçlı engel getirilmesi.

Önerilerde bir kaç tanesi iş görebilecek nitelikte. Yine de tümü kontrol edilebilir ve belki yasaklamayla alakalı bir durum olmayabilir. Son zamanlarda bir uyarı aldınız mı? Sıkıntılı paylaşımlar veya yorumlarda bulundunuz mu?

TikTok keşfet engeli nasıl kalkar bildirimlerine ilk hafta dönüş yapılmadığında aralıklı tekrardan talep gönderin.

Bu makaleyi paylaş