TikTok Kimseyi Takip Edemiyorum

TikTok yeni hesap açtım kimseyi takip edemiyorum sorunu sizde yaşıyor musunuz? Başka hesap açtığınızda da durum aynı mı?

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok kimseyi takip edemiyorum sorunu bu aralar genelde şu şekilde oluyor: TikTok yeni hesap açtım kimseyi takip edemiyorum veya geri atıyor şekilde bildirimlere denk geliyoruz.

Ad imageAd image

TikTok yeni hesap açtım kimseyi takip edemiyorum şeklinde sorun yaşayanların bazılarında hesap engeli oluşmakta. Kişi başka hesaplar açtığında da durum aynı oluyor. Bu da hesabının takip engeline takıldığı anlamını taşıyor. Ağ sizin olduğunuzu algılıyor ve yeni hesap dahi açsanız durum aynı oluyor.

Aşağıdakilere bakmadan önce, gün içerisinde hiç bir şekilde internet bağlantısı yapmadığınız bir cihazla ve kullanmadığınız bir internet ağıyla yeniden hesap açmaya çalışın. Tabi kullandığınız bilgilerde farklı olmasına özen gösterin. Kullanıcı bilgileri kimlik bilgileriyle aynı olursa ve ek doğrulamalar kullanılırsa, sorunsuz bir hesap açma işlemi olacak. Ek doğrulama, ekli olmayan e-posta ve telefon numarasının eklenerek doğrulanması.

TikTok Kimseyi Takip Edemiyorum Sorunu

Eğer siz de TikTok’ta kimseyi takip edemiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

 1. Uygulamayı kapatıp tekrar açın: TikTok’ı kapatıp tekrar açarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bu işlem, uygulamanın yeniden başlatılmasını ve bağlantının yeniden kurulmasını sağlayabilir.
 2. İnternet bağlantılarının kontrol edilmesi: Uygulamanın yetersiz hızlarda internet bağlantısında zaman zaman işlem gerçekleştirilemedi şekilde bir uyarıya neden olur. Bunu netleştirmeniz adına farklı bir internet bağlantısını kullanmanızı öneriyoruz.
 3. Uygulamayı güncelleyin: TikTok’u güncellemek, uygulamanın daha performanslı ve düzgün çalışmasını sağlar. Bazen tam tersi bir durumda yaşanabiliyor.
 4. Cache’i temizleyin: Telefonun ve uygulamanın önbelleğinin temizlenmesi, bazen sorunu çözebilir. Android telefonda, Ayarlar > Uygulamalar > TikTok ve içeriğindeki seçenekleri çalıştırın. iPhone için uygulamadaki ayarlardan işlem uygulayın.
 5. TikTok’u yeniden yükleyin: Uygulamayı silip yeniden kurup deneyin. Duruma göre belki de eski sürümlerle denemeniz daha mantıklı olacak. Herhangi bir uyum sorununda en iyi yöntem budur.

TikTok yeni hesap açtım kimseyi takip edemiyorum sorununa yönelik diğer genel adımlarda aşağıdaki gibidir.

Ad imageAd image
TikTok kimseyi takip edemiyorum 1
TikTok kimseyi takip edemiyorum sorunu

TikTok Takip Edememe Sorunu ve Çözümleri

Takip etmek istedikleri kişileri takip edemeyen kullanıcıların tedirgin olduğu şeylerden biri karşı tarafın engellemesi veya hesabının yaptırıma uğraması. Evet bu bazı kullanıcıların ilk aklına gelen seçeneklerdir.

Nedenler:

 1. Geçersiz TikTok hesabı: TikTok hesabınız belirli bir seviyeye ya da yapılması gereken doğrulama seçenekleri yapılmadığında, hesabın bazı özelliklerini kullanılamaz. Örneğin, takipçi sayınız çok az olduğunda belirleyen sayıya kadar kimseyi takip edemezsiniz.
 2. TikTok bot veya hizmet kullanmak: Sosyal ağlarda takipçi satın alımları veya TikTok bot hizmetlerini kullanan kullanıcıların takip edememe sorunu yaşayabilir. Bu, TikTok algoritması tarafından engellenir ve kullanıcının takip etmesine izin vermez.
 3. Güncelleme işlemleri: TikTok, sık sık güncellenir ve bu güncellemelerin bazıları, takip etme işlemlerini etkileyebilir. Sistem veya uygulama uyum sorunları yaşatabiliyor.
 4. Şifre hatası: Kullanıcının TikTok şifresi yanlış girildiğinde kullanıcının takip etme işlemi engellenebilir.

Çözümler:

 1. TikTok hesabınızı onaylayın: Hesabınızı onaylamanız için profilde eksik veya yanlış olan alanları düzenleyin. TikTok profilinize gitmeniz ve köşedeki 3 çizgiye tıklayarak gerekli düzenlemeleri uygulayın. TikTok hesabının kimlik doğrulama sürecinde telefon numarası veya e-posta adresi gerekebiliyor.
 2. TikTok hesabınızı güncelleyin: TikTok hesabınızı, yayınlar ve diğer güncellemeler de dahil olmak üzere güncelleyerek, takip etme işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.
 3. Yeterli bakiye: TikTok bazı özel alanlarda gösterimler ve takipçi sayısına göre bakiye belirlemektedir ve TikTok hesabınız yeterli bakiyeye ulaşmamışsa, takip etme işlemi engellenebilir.
 4. TikTok servislerini doğru kullanın: TikTok bot hizmetlerinden yararlanılması takip etme işlemlerini engelleyebilir. TikTok hizmetlerini doğru kullanmak, anlık yararlarla birlikte uzun vadeli yararlar sağlar.
 5. Şifreyi doğru girin: TikTok şifrenizi sürekli hatalı girildiğinde, kullanıcının takip etme işlemi bir süre şüpheli algısı nedeni ile engellenir.
 6. Şifreyi yenileyin: Tetikleme dediğimiz bir işlem olan şifresini unutmuş gibi tarayıcı üzerinden sıfırlama başlatma.
 7. Profilde düzenlemeler: Instagram.com üzerinden bağlantı yapanlar için profil alanının doğruluğundan emin olunmalı. Hatalı veya yanlış alanlar düzeltilmeli ve ek doğrulama seçenekleri kullanılmalı. Numara ekleme, mail tanımlama veya başka ağlarla bağlantı.
 8. Açık oturumları sonlandırın: Dikkat çeken durumlar bazen güvenlik gereği hesap üzerinde kısıtlama ile sonuçlanır. Açık olan çok sayıda oturumda bunlardan biridir.
 9. Uygulama ve telefon testi: Uygulamanın sorunsuz olduğunu kontrol etmek için uygulama kaldırılır ve eski bir versiyon yüklenir. Tabi bundan önce 24 saat içerisinde hesabınızda kullanmadığınız bir telefonla hesabınızı denemeniz gerekiyor.
TikTok kimseyi takip edemiyorum 2
TikTok kimseyi takip edemiyorum hatası

TikTok takip etmek istediğiniz kişileri takip edemiyorsanız, yukarıdaki çözümlerden birini belki sorunu ortadan kaldıracak. Yukarıdaki çözümler, bilinçli kullanıcı davranışını geliştirecektir.

TikTok kimseyi takip edemiyorum adlı makalemizde ne gibi işlemler yapılması gerektiğini anlattık.

Sıradaki konu: TikTok video oynatılamıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe