TikTok kod eski numarama gidiyor neden?

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Hesabınızı açtığınızda TikTok kod eski numarama gidiyor diyenlerden misiniz? Her ağdaki kullanıcıların başına gelen bu durumun çözümünde yapılması gerekenler birbirine benzemekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TikTok numara değiştirme sonucunda kişiler eğer önceden hesaptan numarayı kaldıramadıysa giriş kısmında sorun yaşayabilir. Yani kod direkt olarak eski numaraya gideceği için hesaba yeniden giriş yapmak mümkün değildir. Bu durum sadece TikTok’ta değil diğer ağlarda da yaşanan bir sorundur.

Güvenlik için numara girmek, hesabın ilk yüklendiği zaman kişiler ya telefon numarasıyla ya da e- mail adresleriyle bir hesap açabilir. Bu iki güvenlik yerine de kod gönderilir. Bu sayede TikTok hesabının gerçek bir kişinin açtığı belli olur. Aynı zamanda hesapta herhangi bir sorun yaşandığı zaman ya numaraya ya da e- mail adresine kod gönderilir ve sorun kısa bir süre içerisinde çözülür.

TikTok kod eski numarama gidiyor sorunu

Aşağıya eklediğimiz sıralamaya göre takip edeceğiniz adımlar yer almakta. İçerikteki önerilerden ibaret olduğunu belirtelim.

  • Kullanıcılar hiçbir şekilde TikTok hesaplarına giriş yapamıyorlarsa, ekli olan numara kapanmışsa, ağ üzerinden talep oluşturun. Olmazsa kapatılan numaranın tekrar alınması için başvuruda bulunun.
  • Hesabınızda ne türlü sorun varsa soru işareti simgesine dokunarak başvuruda bulunun.
  • Sadece numara değil de e- posta da TikTok’a bağlantılıysa kodu e-postaya iletme imkanı verilme olasılığı var.
  • Eğer TikTok kodu sadece numaraya gönderiyorsa hesaba bağlı olan mail üzerinden destek talebinde bulunun. TikTok’ tan dönüş yoksa 2- 3 günde bir aynı işlem tekrarlanmalıdır.

TikTok onay kodu eski numaraya gidiyor ve bir türlü hesabınıza ulaşamıyorsanız büyük ihtimal destek talebi göndermeniz gerekecek.

Farklı cihazlarda hesap açıksa eğer, ayarlar kısmına erişiminiz varsa, numara değiştirme işlemini deneyin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TikTok kod eski numarama gidiyor çözümü

Kod sorununda atacağınız adımlar şöyle:

  • Kişiler TikTok’ un iletişim adreslerini kullanarak bir talep oluşturur,
  • Uygulamada yer alan soru işareti kısmına basıldıktan sonra sorunla alakalı ya da buna benzer uygun bir başlık girilmelidir,
  • Daha sonra ilgili alanlar doldurulmalıdır,
  • Alt kısma detaylı bir açıklama yapılmalıdır,
  • Eğer sorunu göstereceğiniz bir görsel bulunuyorsa bunu da talebe ekleyin.

Hesap detaylı bir şekilde incelendikten sonra numara değişikliği için gerekli yönlendirme adımları için geri dönüş bekleyin.

İptal olan telefon numaralarının tekrardan açılması için ilgili operatörle görüşmelisiniz. Uygun görülürse biraz fazla bir ücretle açma işlemi başlatılacaktır. Tabi hat geri alım süresi dolmuşsa çok zor.

Hesabınızda ek giriş seçeneklerinin kontrolü

Oturum açılırken kullanılan seçeneklerin açık olması hem giriş sorunlarında çözüm sunarken hem de güvenlik kısmında ek önlem sağlar. Kişiler birini kullanırken yaşadığı sorunlarda diğer bir oturum seçeneğini kullanarak çözüme ulaşır. Lakin bazen buradaki seçeneklerin uygulama ile ayrı web sitesi ile ayrı açıldığı oluyor. Bundan dolayı bilgisayar ve mobil ile ayrı ayrı deneyelim.

Herhangi bir deneme yaparken ekli olan ne varsa bunlarla kontrol edeceksiniz. Örnek telefon numarası, bağlı sosyal hesap, mail ve 3. parti servislerin bir çok sosyal platformda kullanıldığını belirtelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gelelim eskiden beri kullandığımız bir yönteme. Tabi burada geçerli olur mu henüz denemedik. Lakin farklı ağlarda denediğimizi belirtelim. Şimdi telefona kod gelmiyor veya eski numaraya kod gidiyorsa bilgisayarınızdan chrome girip iki sekme açmanız gerekiyor. Birinde tiktok.com, diğerinde bu hesaba bağlı olan e-posta hesabınız oturumunun açık olması. Sosyal hesabınızın şifresini sıfırlarken yan sekmeden açık olan oturumu algılayarak yeni şifre belirlemeniz istenilecektir. Tabi dediğimiz gibi bunda çıkar mı net bilmiyorum.

TikTok’ a sorununuzu iletmeniz gerekebilir

Kod sorununda sanırız yardım alanında bir seçenek yer alıyor. ? Simgesine dokunarak ilgili seçeneklerden mantıklı olanla devam edin. Olur da geri dönüş yapmazlarsa bu seferde farklı bir seçenek tercih ederek yeniden gönderimde bulunun.

tiktok kod sorunu 2
TikTok kod eski numarama gidiyor

İlk görsel tarayıcı üzerinden yapacağınız adımı göstermekte. Noktalı alan üzerinden işlem yapıyorsunuz. Altta bulunan görselde mobil uygulamadan girilmesi gereken alan işaret edilmekte.

tiktok kod sorunu 1
TikTok kod eski telefon numarama gidiyor

Genel adımların uygulanma yöntemini örnek konumuzda yer bulacaksınız. Tıklanamayan bağlantıları Google üzerinden arama yaparak ulaşınız.

TikTok müşteri hizmetleri iletişim
TikTok iletişim sayfası

TikTok geri dönüş ne zaman yapar?

Yardım merkezine baktığınızda büyük ihtimal bununla alakalı direk bir öneriyle karşılaşmayacaksınız.

Ne zaman geri dönüş yapılacağını soranlara, kimse size şu zamanda dönecekler diye bir bilgi veremez. Lakin dönüş yapılmadığı takdirde bir iki hafta aralıklı olarak tekrardan başvurulmasını öneriyoruz

TikTok kod eski numarama gidiyor sorunu için akılımıza gelenler bunlardır. Lakin bu durum hesaptan hesaba değişeceğinden dolayı birebir destek almanız gerekecektir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak