TikTok Müşteri Hizmetleri iletişim

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok müşteri hizmetleri için Google aramalarında baktığınızda olur olmadık çok sayıda sitenin çıktığını görürsünüz. TikTok iletişim şeklinde sadece bağlantıların olduğunu söyleyelim. Uygulama destek hizmeti içinde ? işaretinin kullanılabileceğini ekleyelim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yorumlarda Türkiye çağrı merkezi arayanları görüyoruz. Çok sayıda kullanıcıdan mesaj alıyoruz. TikTok destek hattı hizmeti veren yerlerde sorulabiliyor. Resmi olmayan az sayıda kurumsal şirketlerin olduğunu söylüyoruz. Yardım almak istediğinizde hattınıza yansıyan ücretlendirmenin olduğunu da söylemeden geçmek istemiyoruz.

Tik Tok uygulaması kendinden önce çıkmış çoğu uygulamayı kısa sürede geride bıraktı. Kullanıcılara özellikle reklam ağırlıklı ulaştı. Uygulama hakkında bir önceki yazımızda yer verdik. TikTok telefon numarası 085011111 şeklinde bir numaraya sahip değil. Uygulama üzerinden veya e-posta adresi ile şikayet edilebiliyor.

Tik Tok, Çin’ li bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Merkezi Çin’ de ve destekleyen dillerde Türkçe var ama yardım alabileceğiniz dil olarak kısmi olarak Türkiye yer alıyor.

Ağ için yardım almak istediğinizde uygulama üzerinden yardım talep edebilir veya aşağıdaki adreslerle yukarıdaki dillerden birini kullanarak mail atabilirsiniz. Tik Tok şikayet etmek için uygulamadaki adımları takip ediniz.

Uygulamayı indirmede veya yüklemede sorun yaşayanların yaptığı işlemlere bir göz atmak gerek diye düşünüyoruz. Resmi yerlerin dışında kullanılan bağlantıların bir kısmında zorunlu reklam çıkabiliyor. Daha virüsten söz etmiyoruz. Unutmadan aksaklılarda uyarı çıkmıyorsa farklı bir telefonda denemeye çalışınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok iletişim Adresleri

 • TikTok iletişim e-posta adresi [email protected]
 • Basın için iletişim pr@tiktok. com
 • Reklam için advertise@tiktok. com
 • Uygulama sorun bildiriminde kullanılan [email protected]
 • Bilgisayardan “Giriş yapın” butonuna tıklayın ve açılacak yerin sağ altında “Geri bildirim ve yardım” yazanla işlem yapınız
 • Destek formu tiktok.com/legal/report/feedback?lang=tr-TR

Yukarıdaki 3 mail adresiyle ilgili alanlar için yardım talep edebilirsiniz. Genel şikayetler için info ve reklam şikayetleri için de advertis’ e mail atabilirsiniz. Bunun dışında durumlarda hesaba erişiminiz varsa kolayca bildirimde bulunabilirsiniz.

Geri dönüşlerin belli zaman dilimlerinde yapılmadığında aynı ve benzeri bir başlık üzerinden tekrarlanmasını öneriyoruz. Tabi uygun görülen orun bildirimlerine yanıt verileceğiniz söyleyelim.

Tik Tok müşteri hizmetleri iletişim
TikTok müşteri hizmetleri iletişim

TikTok Sorun Bildirimi

Normalde tiktok.com sayfasına tarayıcı ile girip gerekli yardım alanından da artık talep gönderiliyor. Lakin biz artı aşağıdaki adımlarla da başvuru yapılmasından yanayız.

 • TikTok uygulaması açıp alt resimdeki simgeye dokunun,
 • İkinci resimdeki soru işaretine tıklayınız,
 • Çıkan üçüncü resimdeki ilgili seçeneği seçin,
 • Örnek birde şifre sorunu bildiriminde bulunabilir.
Tik Tok müşteri hizmetleri sorun bildirimi
TikTok iletişim
Tik Tok iletişim
Soru işaretini kullanarak yardım almaya çalışınız

Çıkan bölümlerde sizle alakalı uygun gördüğünüz bir başlığa giriniz. Alt başlıklardan birini seçip ve açıklama alanını güzelce doldurunuz.

tiktok iletişim adresi
Probleminizi raporla iletme

Probleminizi rapor ederken doğru seçeneklerden yararlandığınızdan emin olunuz. TikTok iletişim için kullanacağınız en iyi yöntem bunlardan ibarettir. TikTok e-posta yolu ile erişim sağlamayı düşünenlere bir ihtimal dönüş yapılır ama çok zor.

Bunların dışındaki kanallar şifre sıfırlamadaki e-posta ile ve telefon numarası ile yapılan işlemlerde geçerli. Eğer telefon numarası kapandı, numaramı kapattım veya posta hesabım şifresini unuttum hesabıma bir türlü erişemedim diyenleriniz varsa destek alarak bir yolunu bulmaya çalışınız.

Yasal bir durumunuz varsa çok sayıda kişinin şikayet etmesi belki işe yarayabilir. Ama her zaman önerimiz savcılığa giderek bir dilekçe vermeniz olacak.

TikTok Normal Kanallardan Sorun Bildiriminde Bulunma

 1. TikTok uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 2. Üst köşedeki üç noktaya dokunun ve “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine gidin.
 3. “Destek ve Geri Bildirim” bölümünü ve oradan da “Rapor Et” seçeneğine dokunun.
 4. Şikayet etmek istediğiniz içeriği seçin ve nedenini açıklayan bir açıklama girin.
 5. İşlemi tamamlamak için “Gönder” düğmesine dokunun.

Ayrıca, TikTok web sitesinde de bir sorun bildirebilirsiniz:

 1. TikTok web sitesine gidin ve oturum açın.
 2. Sol üst köşedeki üç çizgiye dokunun ve “Destek” seçeneğine gidin.
 3. “Sorun Bildir” seçeneğine dokunun.
 4. Sorununuzu açıklayan bir açıklama yazın ve “Gönder” düğmesine dokunun.

TikTok için Yardım Alma

TikTok için arayışta olanlar ne yazık ki böyle bir şey bulunmuyor. Türkiye için yanlış hatırlamıyorsak belki bir temsilci olabilir. Ama böyle bir yerde satışla alakalı bir aracı firma diyebiliriz.

Sorunlarınız için yapacağınız uygulama ayarlarından problemi rapor et ve ? simgesiyle ilgili bir başlıkla talep oluşturulması. Tik Tok’ un zor bir süreçten geçtiği bu zamanlarda haklı veya haksız baskılarla karşılaştığı görülüyor.

Gizlilikle alakalı yetersizlikler veya kasıtlı durumlardan soruşturma açıldığını biliyoruz. Bundan yararlanan Instagram’ da Reels adlı bir özelliği yayına aldı. TikTok’ un kopyası diyebiliriz.

Uzun bir dönem yardım kısmı İngilizce ve Türkçe karışımızı olması nedeniyle çok sıkıntılı bir başvuru süreci oluyordu. Zamanla bunun için gerekli adımları attılar. Lakin geri dönüş biraz zor oluyor. Bu arada hafta içerisinde 2 kez aralıklı başvuru yapılmasını öneriyoruz. Oldu ki hiç bir şekilde dönüş yapmadılar, o zaman yasal bir durumuzda varsa o kanalı zorlayınız. Yukarıdaki Andronova içeriklerimizde yer alan bağlantıların incelenmesini öneriyoruz. Siteye yazarak yardım alınması durumu kısmi olarak yönlendirme yapılarak bilgi verilmekte.

Sıradaki öneri konular:

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir