TikTok para iadesi geri ödeme nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

TikTok para iadesi başvurusu yapamıyorum şeklindeki şikayetlerin bir kısmında TikTok geri ödeme nasıl yapılır yazdıklarına da şahit oluyoruz. İçeriğimizdekilerin geneli sosyal medyaya yönelik bilgilendirici şeyleri barındırmakta.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Ağda para iadesi yaptırmak isteyen pek çok kişi bu işlemin mümkün olup olmadığını merak eder. TikTok üzerinden jeton almak isteyenler ilk olarak hesabına para yüklemelidir. Fakat jeton alımı gerçekleşmediyse ya da jeton alınımından vaz geçildiyse para iadesi yaptırmak isteyen pek çok kullanıcı olabilir. Bu durumda para iadesi işlemlerine başvurmak gerekir.

Lakin önce şunu unutmayalım her başvuruya cevap verilmemekte. İşlemlerde sorun çıkanlarında bir kısmında gün içerisinde kendiliğinden çözüldüğüne defalarca şahit olduk. Bundan dolayı biraz beklemekten zarar gelmez.

TikTok satın alma iptali

TikTok bir video paylaşım sitesidir. Kişiler bu platformda çeşitli videolar paylaşarak hem eğlenir hem de takipçi sayısını artırır. 1000 takipçinin üzerinde geçildiği zaman kişiler kendi hesapları üzerinden canlı yayın yapabilirler. Aynı zamanda 18 yaşının üzerinde olmak gerekir. Canlı yayın sırasında izleyiciler hesap sahibine çeşitli hediyeler göndererek ona destek olabilir. Hediye alabilmek için kişilerin bakiyelerinde belirli miktarda jeton bulunmalıdır. Bu jetonlar ile kişiler istedikleri hediyeleri alabilirler. Hesaba jeton biriktirebilmek için de kişilerin belirli bir miktar TikTok hesaplarına yatırmalılar. Yatırdıkları ücret kadar belirli miktarda jeton alınabilir. Jeton alındıktan sonra canlı yayın sırasında gönderilmek istenen hediyeler jeton sayısına göre seçilir. Seçilen hediyeler ise yayın sırasında gönderilir.

TikTok para iadesi yaptırmak isteyen kişiler çok çeşitli nedenlerden dolayı bu işlemi gerçekleştirmek isteye bilir. Fakat şu an TikTok üzerinden yapılan satın almaların iadesi mümkün değildir. Bu sebeple TikTok iletişim ile irtibata geçmek gerekir. Teknik destekle iletişime geçmek gerekir. Teknik desteğe neden para iadesi yapılması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama iletilmelidir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

TikTok para iadesi talebinde bulunmak

TikTok para iadesi işlemleri için ağın destek bölümü ile iletişime geçmek gerekir. TikTok hesabının sorun bildir kısmından sorunun ne olduğuna dair bir seçenek seçilmelidir. Kişiler teknik desteğe gönderilecek açıklamanın yazıldığı kısma girmelidir. Buradan nasıl para yüklendiği, nasıl jeton alındığı ve neden para iadesinin yeniden istendiği hakkında detaylı bir açıklama yapılmalıdır. Bu açıklama hem Türkçe hem de İngilizce olacak şekilde yazılmalıdır. Ardından eğer kişinin elinde varsa gerekli ekran kayıtlarının da buraya yüklenmesi gerekir. Yazılan tüm detaylı açıklayıp buraya ekledikten sonra teknik desteğe iletilmelidir. Bildiri incelendikten sonra geri dönüş yapılacaktır.

Uygulamanın ilgili rapor ekranında bulunan doğru seçeneklerle başvurunuzu iletin. Yanlış başlıklara ya yanıt verilmiyor ya da uyarı veriliyor.

TikTok para iadesi
TikTok para iadesi geri ödeme nasıl yapılır

Ödeme iadesinin yapılmama sorunu

Hangi sebeplerden ötürü işlem yapılmadığı veya talep alınmadığına yönelik net bir nedeni söyleyemiyoruz. Olası sebepleri aşağıya sıraladık ve denemenizle hangisinden kaynaklı olduğunu belki anlarsınız.

Olası sebeplerden bazıları şunlar:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Ceza uygulanan hesapların bir kısmında bazı hesap alanları kullanıma kısıtlanır.
  • Şüpheli görülen hesabın gün içerisinde belli bir süre engel uygulanır. Bu durumlardan biri aşırı yanlış şifre girilmesi veya farklı ülkeden hesaba giriyor görülmeniz. Örnek vpn kullanıcılarının bu durumla sık karşılaştığını belirtelim.
  • Kullanılan cihazdan ve internetten dolayı çıkan olumsuzluklar. Farklı yerlerden ve cihazlardan deneyin.
  • Ülke içi veya dışı sorunlar yaşanması.

Hesabınızda aksaklık olma olasılığına bakın

Ceza alan ve yaptırıma uğrayan hesaplarda para iadesi olmuyor. Para çekmek istediğinizde dahi hata verecektir. Biz buna kısmi engel diyoruz. Normalde hesabınızda herhangi bir paylaşım engeli almıyorsunuz ama önemli değişimlerde veya seçeneklerde işlem kısıtlamasına uğruyorsunuz.

Hesap testini uygulamanın alanında profilinizde bir değişim yaptığınızda engellenmeniz veya hata mesajının çıkması ile anlarsınız. Birde hesaplardaki aksaklıklar için uygulama ayarlarında hesabı yönet alanından hesabınızı işletmeye çevirerek deneyin. Geçiş olursa sanırız geçici bir çözüm olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir