TikTok para işleniyor ne demek para hesaba ne zaman geçer

TikTok para isleniyor ne demek

Sosyal medyadan para kazananların hesaplarına zaman zaman paralar geç yattığı oluyor. Bu içeriğimizde konu ile alakalı olan TikTok para işleniyor ne demek ve para hesaba ne zaman geçer sorusunu yanıtlayacağız.

Andronova

Her ay bir çok kullanıcının parasal sorunlar yaşadığı zamanlar oluyor. Kazandığı parayı çekmek isteyenlerin başına gelen sorunlarla alakalı bir çok makaleyi geçmişte yayına almıştık. Bu makalede ise para çekme ekranında para işleniyor yazısının ne anlama geldiğini anlatacağız.

TikTok para işleniyor ne demek?

TikTok’ tan kazandığınız parayı çekmek istediğinizde işlemlerin başladığını belirten işleniyor bilgisi normal şartlarda kısa bir süre sonra paranın çekildiği mesajı ile sonlanır. Lakin bazı sebeplerden ötürü bazen askıda kalıyor gibi bir durum oluşur. Bir süre bu şekilde yazılı kalır ve duruma göre ya kendiliğinden düzelir ya da destek kaydı açmak zorunda kalırsınız.

Sürekli para işleniyor yazısında kalan hesapların mümkünse farklı banka hesabına işlem yapmaları önerilir. Bazen ilgili hizmetle banka arasında işlem sorunları yaşandığı oluyor. Örnek biz yakınlarda farklı bir hizmetle alakalı sorun yaşamıştık ve Kuveyt Türk bankası üzerinden bir türlü işlem yapamamıştık.

TikTok para işleniyor yazısının çıkma sebepleri

Net olmayan ama bir çok serviste yaşanan sorunlardan biri işlem sırasında askıda kalma. Bunu daha çok TL yüklemelerinde görürsünüz. Aracı hizmetlerdeki erişim problemlerinde işlem yarıda kalır gibi bir durum oluşur.

Olası para işleme sorunları şunlardır:

 • Para talep ettiğiniz banka tarafında sorunlar oluşması. Bu zaman zaman ilgili ağla olan işlem hizmeti ile de alakalıdır.
 • Güvenlik kısmında şüpheli görülen davranışların yol açtığı durumlar.
 • Hesabın ek doğrulamaya ihtiyaç duyması.
 • Eklenen hesap tarafında yaşanan olumsuzluklar.
 • Güvenli olmayan bağlantılarla gönderilen talepler.
 • Yaptırım alan hesaplarda ceza sürecinde işlem yasağı uygulanması.
 • İşlem sırasında ağda o gün sorun çıkması. Gün içerisinde kendiliğinden çözülmesi.

İşlem sırasında kullandığınız cihazın tarihi yanlış olmamalı ve sürekli deneme yapanların hesapları bir süre işlem yasağına maruz kalır.

TikTok para hesaba ne zaman geçer

Talepler genelde mesai saatleri içerisinde işleme alınır. Normalde yurt dışı ödemeleri Türkiye saat dilimine göre 10:00-17:30 arasında işleme alınmış olur. Bizim denk geldiğimiz ödeme saatleri genelde 10′ dan sonra oluyor ve maksimum öğle arasına kadar hesaba geçmiş oluyor.

Yukarıdaki herhangi bir sebepten ötürü sıkıntı yaşayanların gün bittikten sonra destek talebi göndermeleri önerilir. Şüpheli olarak gördüğünüz herhangi bir durumda beklemeden ağa bir talep gönderin.

Taleplerde ödeme işlemini geri çekme için bir seçenek sunduklarında, kesinlikle başka bir banka hesabınızı kullanın. Artı talep gönderiminde farklı telefon ve internet bağlantısından yararlanın.

TikTok para hesaba ne zaman geçer sorusuna yanıt için olası sorunlara bakılması gerekiyor.

TikTok’ a ödeme sorunu için talep gönderimi

Normalde TikTok ödeme bildirimi için bir kaç üst başlık yer alıyor. Sonrasında ise alt başlıkları kullanarak sorunun tam seçilmesi ile talep gönderimi gerçekleşecek. Olası yanlış kategori seçimlerinde boş yerine zaman kaybı olacak.

Ağa bildirimde bulunmanız için kullanmanızı önerdiğimiz alternatif adresler:

Genel uygulamaya erişimde rapor etmek için kullanacağınız adımlar ise şöyle:

 • Uygulamayı çalıştırın,
 • Hesap açık ise en altta profili gösteren simgeye dokunun,
 • Yoksa üstte ? dokunun,
 • “Bir problemi rapor et” ile devam ediniz,
 • Ya da ayarlara girdiğinizde rapor etmek için ilgili başlığı göreceksiniz,
 • Sorun başlığını seçin ve gerekli alanları doldurun.
TikTok para isleniyor
TikTok para işleniyor ne demek

Başvurunu çok önemli ise, Türkçe ve İngilizce olacak şekilde talep gönderiminde bulunun. Yani ayrı ayrı başvurunuz.

Kapatılan hesabı açmayla ilgili ve şifre sorununuz için aynı formu doldurabilirsiniz. Bu yerde bir çok probleme yönelik başvurular yer alıyor. Tabi çoğu hesap sahibine geri dönüş yapılmadığını belirtelim. Bu yüzden aralıklı başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Herhangi bir şeyi şikayet etmekle ilgi ayrı bir yazımız olacaktır. TikTok kendi kendine takip ediyor yazımıza da bakmanızı öneririz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın