TikTok profilime bakanlar gözükmüyor göremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Hesabımda profilime bakanlar gözükmüyor sorunu çeşitli sebeplerden ötürü karşımıza çıkıyor. Net şundandır diyemediğimiz ama olasılığı yüksek olan sebeplerin listesini sizler için hazırlıyoruz. Zaman zaman bu bilgilerde değişim olacaktır.

Ad imageAd image

Tik Tok günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal ortamlar arasındadır. Dünyanın birçok noktasından farklı yaş gruplarından kişiler TikTok uygulamasını kullanarak hem fotoğraf hem de video paylaşımı yapıyor. TikTok uygulamasıyla eğlenceli vakit geçirirken diğer yandan da çevrelerini genişletme fırsatı bulurlar. Bu uygulamadan yayınlanan videolar size her geçen zaman yeni takipçiler kazandırmaktadır.

Birbirinden güzel içeriklerin yayınlandığı tik tok üzerinden kişiler bazı özellikleri de kullanırlar. TikTok uygulamasına özgü birçok özellik vardır. Uygulamanın daha kolay kullanılmasını sağlar. Fakat kişiler bazen farklı problemler ile karşılaşabilirler. En fazla merak edilen konulardan arasında da TikTok profilime bakanları göremiyorum problemi bulunmaktadır. Çünkü birçok TikTok kullanıcısı paylaşmış oldukları video ve fotoğrafların kimler tarafından görüntülendiğini bilmek isterler.

TikTok profilime bakanları göremiyorum sorunu

Uygulamaların kronik denilen problemlerinin dışında birde zamansız oluşan küçük büyük sorunları oluyor. Bunların bir kısmı bağlantılarla alakalı olduğu gibi bazılarının da bölgesel yaşandığını düşünmekteyiz. Bu başlığımızda temel sebeplerin bir listesinin oluşturulması genel sosyal uygulamalarda yaşananlardan baz alınmıştır.

Kesin olmayan ama arada bir yaşanan olumsuzluklar şöyledir:

Ad imageAd image
 1. Yayına alınan bir sürümün yeteri kadar test edilmemesinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklar. Böyle durumlarda olayın büyüklüğüne göre hızlıca yeni bir sürüm yayına alınır.
 2. Telefonların eski olmasından dolayı özelliklerin kısmi çalışmama durumları.
 3. Kişiye uygulana yaptırımlar. Bunlar anlık bir kaç defa ya da günlük uygulandığı anlar oluyor. Bunu belirleyen temel faktör kişinin yaptığı yanlış şeylerdir. Örnek toplumu rahatsız edecek şekilde yapılan paylaşım ve yorumların büyüklüğü. Ya da şirketin kurallarına aykırı davranışlarda bulunmak.
 4. Birden fazla cihazla hesabın kullanılması. Bazen giriş kısıtlanırken bazen belli başlı seçeneklerin çalışmadığı oluyor.
 5. Askıya alınan hesapların açıldıktan sonra bir süre bir kaç özelliğin çalışmadığı zamanlar olmuştur.
 6. İnternet tarafında çıkan olumsuzluklardan etkilenme. Bu ülke içi veya dışı durumları içerir.
 7. Kullandığınız telefonla alakalı oluşan aksaklıkların yaşanması.

Bu listeye daha çok şeyler eklenir ama bu örneklerin yeterli olduğunu düşünmekteyiz. Şimdide TikTok profile bakanlar simgesi yok için neler yapılır hadi göz atalım.

TikTok profilime bakanlar gözükmüyor ne yapılmalı?

Profil sorununda yukarıdakilerin incelenmesi yeterlidir. Artı atılacak adımların bir kısmı zaten yukarıya yazdıklarımızda belirtilmekte. Ne gibi adımlar atacağınız bu seçeneklerin denenmesi ile ortaya çıkacak.

TikTok profilime bakanlar gözükmüyor sorunu için yukarıdakileri kontrol edenlerin şunlara bakması gerekiyor:

 1. Telefon ve internet değişimi ile deneme yapılsın.
 2. Ne kadar çok cihazla girilmişse bunlardan oturumların çıkışa atılması ve bir cihazla denenmesi.
 3. Profilde eksik alanlarınız varsa bunların doldurulması.
 4. Güven sağlaması adına daha önce eklenmemiş mail, telefon veya sosyal ağ bağlantısı yapılmalı.
 5. Yarım saat beklenerek tekrardan denenmeli. Yine aynı durum varsa, bir kaç saat veya 24 saat ne olursa olsun hesabınıza giriş yapmamanız önerilir.
 6. Bir kaç gün süren sorunlarda ağ tarafında herhangi bir arıza bulunmuyorsa o zaman hesabınızın türünü değiştirin.

Hesabınızın ayarlarında hesabı yönet bölümünden bu değişimi yapın.

TikTok profilime bakanlar gorunmuyor
TikTok profile bakanları göremiyorum

Profilimi görüntüleyenler nasıl bulunur?

TikTok profilime bakanları göremiyorum problemi geçici olan bir problemdir. Çünkü profile bakanları görmek için uygulamadan birkaç işlem yapılması gerekir. Eğer profil üzerinden profile bakanları görmekte zorluk çekiyorsanız şu adımlar izlenmelidir:

 • İlk olarak Tik tok uygulamasının açılması gereklidir.
 • Sonrasında akışın yer aldığı ana sayfadan profil resminin yanında yer alan gelen kutusuna tıklanmalıdır.
 • Sonra da karşınıza hesaba tüm bilgiler gösterilecektir.
 • Profile bakan olduğu zaman bu sayfada bildirim olarak görülür.

Genellikle videoların altında sadece görüntüleme sayısı gösterilir. Kimlerin baktığını öğrenebilmek için ayarlar bölümünden işlem yapılması gerekir.

TikTok profilime bakanlar gorunmuyor 2
TikTok profilime bakanlar gözükmüyor göremiyorum

Profil görüntüleme geçmişi nasıl açılır?

TikTok profilime bakanlar gözükmüyor sorununda bunları bulmak istiyorsanız, fakat profil görüntüleme seçeneği bulamıyorsanız endişe edilmemelidir. İlk olarak uygulamayı kaldırarak yeniden yüklenmelidir. Bu da olmazsa, telefonun ayarlar bölümünden ön bellek temizlenmeli ve bir defa daha denenmelidir.

Teknik bir problem yoksa profilinizi herkese açık duruma getirmelisiniz. Verilen talimatları kullanıp her zaman tekrar gizli yapabilirsiniz. Öncesindeki teknikler fayda sağlamazsa, Gizlilik ve Güvenlik’ten başkalarının beni bulabilmesine izin ver’’ seçeneği etkin hale getirilmelidir.

Profilini görüntüleyecekleri görebileceğiniz gibi, kontrolünü sağladığınız herkes, özelliği etkin hale getirildiyse aynı şeyi yapılabilir. TikTok, bu özelliği sadece her iki tarafta özelliği etkin hale getirildiyse kullanımına izin vermektedir. Özelliği etkin hale gelmediyse, kimse profil görüntüleme geçmişi özelliği ile profilin görüntülenip görüntülenmediğinizi göremez.

TikTok profilime bakanlar göz simgesi yok sorusuna umarız doğru cevaplar vermişizdir. Sürekli TikTok profilime bakanlar gözükmüyor hatası ile karşı karşıya kalanların birde destek bölümüne talep göndermelerini öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe