TikTok sandıklar görünmüyor hediye sandık atamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

TikTok sandıklar görünmüyor ve sandık atamıyorum sorunu sanırız Kasım ve Aralık aylarında bazı kullanıcıların karşısına çıktı. Sandıklar neden gözükmüyor ekranımda diyenlere içeriğimizle çözüm sunduk.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sandıklar çıkmıyor hatası yüzünden son dönemlerde yardım ekibine çok fazla bildirim gitmiştir. Yeni bir güncelleme olduğu için bazı cihazlarda hala sürümü gelmemiştir. Bunun yanında önceden görünüp sonradan görünmemesi gibi sorunlarla da karşılaşılmıştır.

TikTok’ un sandık özelliği

TikTok her sene kendini güncelleyen ve yeni özellikler getiren bir platformdur. Ağın en çok kullanılma nedenlerin biri de insanlara para kazandırmasıdır. Sandık özelliği de son dönemlerde ortaya çıkan ve kullanıcılara para kazandıran bir uygulamadır. Yüksek takip sayısına ulaşan kişilerin canlı yayın açarak sandık atılması için elinden geleni yapar. Canlı yayınları izleyen kişilerin gönderdiği hediyeler sayesinde ödül alırsınız. Sandık özelliğinde ise bu canlı yayınlar üzerinden izleyiciler de para kazanmaktadır. Ekrana gelen sandık geri sayımla açılmaya başlayacaktır. Açılırken ilk basan kişi bu sandığı açar ve içerisindeki hediyeyi kazanır.

TikTok’ ta sandık neden görünmüyor

TikTok sandıkların görünmemesi sonucunda kişiler ilk nedenlerini araştırmalıdır. Sandıkların görünmeme sebeplerinin en başında ise özelliğin yeni olmasıdır.

Sandık özelliği her hesaba gelmemiş olabilir. Kişilere son güncellemenin gelmemesi sandıkların görünmemesine neden olur.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Artı 18 yaş sınırı pek çok özelliği sınırlar. Sandık özelliğini de bu durum sınırlamaktadır. Kural yaşın altında olan bireyler bu özellikten yararlanamaz.

Bazı cihazların sürümleri yüzünden sandık özelliği onlara gelmeyebiliyor. Özellikle eski cihazlarda ya da bazı Android cihazlarda sandıkların görülmemesi durumuyla çok karşılaşıla bilmektedir.

Hesaba uygulanmış bir yaptırımın bulunması. Bu şüpheli olarak görülmüş hesaplarda da, ceza almış hesaplarda da böyledir.

Sandık simgesi çıkmıyor ise artı “50 kişi sandık toplayabilir” gibi yazı çıkmadığında aklımıza hem uygulama hem telefon sebepli nedenler geliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
TikTok sandiklar 1
TikTok sandıklar görünmüyor

Sandık görünmeme çözüm önerisi

TikTok sandıkların kullanımı sonucunda hesaplar para kazanır. Bu sebeple ekranda sandığı göremeyen kişiler bu sorunun düzeltilmesini talep eder. Sandıkların görünmeme sorunu aşağıdaki maddelerin uygulanmasıyla düzeltilebilir;

  • Güncelleme kontrolü yapılmalıdır. Eski sürümde kalan uygulama baştan güncelleme ister. Güncel olanlarda uygulamayı kaldırıp yeniden kurmanız gerekiyor. Eğer hala probleminiz devam ediyorsa bu seferde 2-3 önceki versiyonu kullanarak deneyelim.
  • Uygulamanın yüklü olduğu cihazdan alakalı olasılığına bakınız. Telefonun da yazılım güncellemesinin yapılması yeterli.
  • Farklı bir cihaz ile denenmelidir. Özellikle varsa bir iPhone kullanarak testi yapın. Artı farklı bir hesap ile test edilsin.
  • Profilde değişiklik yapabilmeniz gerekiyor. Yani örnek hakkınızdaki alana bir şey yazıp kaydetmeye çalıştığınızda işlem gerçekleşemedi ise büyük ihtimal yaptırım olduğunu anlarız. Tabi genelde çıkan bir aksaklık yaşanmıyorsa.
  • Yaşanan sistemsel bir hata sonucunda oluşan sandıkların ekranda görülmemesi durumu için bir süre herhangi bir etkileşim yapmadan beklemek gerekir.
  • Aile eşleşmesi veya farklı bir kısıtlamanın olup olmadığının incelenmesi gerekiyor.
  • Yaş sınırı altında olan bireyler bu özellikten yararlanamadığı için yaş sorununu gidermeniz gerekiyor.
  • Hesabınızı uygulamanın ayarlarından işletme gibi bir türe taşıyınız.
  • Her şeyin kontrol edildiğinden eminseniz, ağ yardım bölümüne gerekli başvurunuzu yapınız. Sandık özelliğinin gelmediği detaylı bir şekilde açıklandıktan sonra hesap inceleme altına alınacaktır.

Hesabın türü değişimi nasıl yapılır?

Yukarıdaki gerekli kontrollerin yapılmasından sonra, hesabın türü değiştirildiğinde tahmini sıkıntının çözüldüğünü göreceksiniz.

Gerekli anlatımı aşağıya eklediğimiz bir resimle anlayabilirsiniz. Bu işlemin 3 çizgiye ve sonrasında “Hesabı yönet” alanından yapıldığını belirtelim.

TikTok sandiklar 2
TikTok hediye sandık atamıyorum için öneri

Bu önerinin en son tercih edileceğini belirtelim. Geçiş yapılan hesapların daha sonra kişisel olana geçiş yapması için yine örnek görseldeki seçeneğe dokunulması yeterlidir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.