TikTok Şifremi Kabul Etmiyor Şifre Sıfırlanamadı Hatası

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

TikTok şifremi kabul etmiyor sorunu yaşayanların bir kısmında TikTok şifre sıfırlanamadı hatası çıkıyor. Devamında ise tanınmayan bir cihazdasın şeklinde uyarı geliyor.

Ad imageAd image

İşlemler sırasında destek iletişim hatası çıkanlarda ne gibi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Uyarı mesajının arka planında “Sorry, something went wrong, please try again later” yani “Üzgünüz, bir şeyler ters gitti, lütfen daha sonra tekrar deneyin” hatası çıkmakta. Yazılı mesajın bir çok sosyal uygulamada karşımıza çıktığını söyleyelim.

TikTok Şifre Sıfırlanamadı Hatası

Zaman zaman TikTok hesabınıza giriş yapmak istediğinizde şifrenizin kabul edilmediğini belirten bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yazıda, TikTok şifrenizi kabul etmeme hatasının nedenlerini ve çözümlerini ele alacağız.

TikTok şifrenizin kabul edilmemesinin birden fazla nedeni olabilir. İlk olarak, yanlış şifre girmiş olabilirsiniz. Bu nedenle, öncelikle doğru şifrenizi girdiğinizden emin olun. Şifrenizi yanlış hatırlıyorsanız, şifrenizi sıfırlamak için TikTok’un “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ad imageAd image

Diğer bir neden, TikTok hesabınızın güvenliği ile ilgili olabilir. TikTok, kullanıcılarının hesaplarını korumak için bazı güvenlik önlemleri alır ve bu nedenle hesabınıza oturum açmak için doğru şifrenizin yanı sıra ek bir doğrulama gerektirebilir. Örneğin, iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlanmışsa, şifrenizi doğru girdikten sonra bir kod veya onaylama istenebilir. Bu nedenle, hesabınızın güvenlik ayarlarını kontrol edin ve gerekirse doğrulama kodu veya onaylama işlemini tamamlayın.

TikTok şifrenizi kabul etmeme hatası ile karşılaşıyorsanız, bu durumda yapabileceğiniz bir başka şey, hesabınızı farklı bir cihazdan veya uygulama versiyonundan denemektir. Bazı durumlarda, uygulamanın hatalı çalışması veya güncelleme yapmamış olmanız nedeniyle hesabınıza giriş yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle, farklı bir cihaz veya güncel bir TikTok uygulaması kullanarak şifrenizi tekrar deneyin.

TikTok şifrenizin kabul edilmemesinin bir diğer olası nedeni, hesabınızın askıya alınması veya kapatılması olabilir. TikTok, kullanıcıların şikayetleri üzerine veya TikTok topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz için hesabınızı askıya alabilir veya kapatılabilir.

TikTok şifrenizin kabul edilmemesi hatası ile karşılaştığınızda, yukarıdaki çözüm önerilerinden birini denemenizi öneririz. Doğru şifrenizi girdiğinizden emin olun, hesabınızın güvenlik ayarlarını kontrol edin ve gerekiyorsa doğrulama işlemlerini tamamlayın. Ayrıca, farklı bir cihaz veya güncel TikTok uygulaması kullanarak da şifrenizi deneyebilirsiniz.

Eğer yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, TikTok müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. TikTok, kullanıcılarının hesaplarının güvenliğine önem verir ve sorunlarınızı çözmek için size yardımcı olmak isteyecektir. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek için TikTok uygulamasındaki “Hesap” bölümüne gidin ve “Destek” seçeneğini seçin.

Ad imageAd image

Neden TikTok Şifremi Kabul Etmiyor?

TikTok tanınmayan bir cihazdasın, hesap güvenliği sebebi ile oluşan risklerin önüne geçmek adına alınan önlem işlemidir. Kullanıcının daha önceden hesabına girerken kullandığı cihazın dışında bir cihaz kullandığın belirten bir uyarı.

Şifre neden sıfırlanamadı sorunu çıkanların bir kısmında, kişilerin kendini kısıtlayacağı işlemler yapması yatmakta. Diğer olası sebeplerden biri ise ağın kendisinden kaynaklı sıkıntılar. Kronik denilen sebeplerden biri diyelim.

Hesabınız engellenmiş bunun yanlışlıkla olduğunu düşünüyorsanız bir itiraz gönderebilirsiniz uyarısı alanların bu başlıkla alakalı olduğunu söyleyelim. İçeriğimizin devamında TikTok şifre sıfırlanamadı hatası için ne gibi işlemler yapılması gerektiği hakkında detayları paylaşacağız.

Uygulamalardan ve Telefonlardan Kaynaklı Sebepler

Genele ulaşan güncellemelerin bir kısmında kullanımlara yönelik aksaklıklar yaşandığı zamanlar vardır. Bu başlıktaki bunla alakalı olmama olasılığı var. Lakin yine de bazen bunla karşılaşanlar oluyor.

Farklı telefonla veya bir tarayıcı kullanılarak hesabınıza ulaştınız ise, önce daha önce kullanmadığınız giriş yöntemleri varsa bunları açın. Mesela telefon numaranız ekli değilse ekleyin. Yine önemli bir adımda sorunlu telefondan uygulamalardaki alana giriş yapıp, TikTok olan seçeneğe dokunmanız, sonrasında veriler ve önbelleğin silinmesi gerekiyor.

Telefonunda tarihi yanlışsa düzeltin ve boş alanında yer azsa yer açınız.

Unutmadan TikTok şifremi değiştiremiyorum hatası geçici bir problem olma olasılığının her daim araştırılması gerekiyor. Bakmışsınız bir kaç saat veya gün sonunda kendiliğinden sorun çözülmüş.

TikTok sifre sifirlanamadi 2 1
TikTok şifremi kabul etmiyor şifre sıfırlanamadı hatası

TikTok Şifremi Değiştiremiyorum Ne Yapmalıyım?

Şifrenizi güvenilir bir cihazda sıfırlamayı deneyin mesajındaki kasıt daha önce oturum açarken kullanmadığınız bir telefonla eğer oturum açma işlemi yapmışsanız, riskli görülmüşseniz, hesaplarda oluşan olağan dışı bir hareket görülmüşse işte her türlü işlemin engellenmesine yönelik yaptırımlarla karşılaşırsınız.

 1. İhtimalle sık hesabınıza girerken kullandığınız cihazlardan biri ile oturumunuzu açtığınızda uyarı kalkacak. Lakin baktınız aynı yere tekrar tekrar geliyorsunuz o zamanda aşağıdakileri deneyip durumuna göre sorun bildiriminde bulunun.
 2. Güvenilir olarak görülen cihazlardan biri ile tekrardan giriş yapmaya çalışın. Varsa bilgisayarınız onla da deneyin.
 3. Oturumunuzu çıkışa atın, kullandığınız telefonu ve interneti kapatıp açınız.
 4. Mobil internetle deneyen birde WiFi ile denesin. Ya da tam tersi.
 5. Şüpheli algısına sebep olacak hareketler uygulayan kullanıcıların bir süre hesaplarında işlem yapmalarına izin verilmez. Bu ceza almış olan hesaplar içinde geçerlidir. Şifre sıfırlanamadı sorunu çıktığında hiç bir şekilde bir daha deneme yapmadan gün içerisinde bir süre denemeden bekleyin. Acil değilse bir günden daha fazla beklenmesini de öneriyoruz.
 6. Şifrenizi değiştirmeye çalışın. İlgili bölüm açılmıyorsa o zamanda şifre unuttum’ la adımlara geçin. Burada uygulamanız gereken bir yöntem var. Bunun detayını aşağıda bulacaksınız.
 7. Yardımcı araçlarla hesabınıza girmeye çalışın. Örnek sosyal hesapları bir araya toplayan uygulamaların kullanılması belki işinize yarayacak. Güvenli olanlardan biri ile test yapın.

TikTok şifre değişmiyor mesajı çıktığında kesinlikle araştırmadan herhangi bir şeye kalkışmayın.

TikTok sifre sifirlanamadi hatasi
TikTok şifre sıfırlanamadı hatası

TikTok Şifremi Kabul Etmiyor Hatası İçin Şifre Değiştirme

Eskiden beri bir çok aksilikte denediğimiz bir yöntemimiz var. Yöntemin mantığı ilgili uygulamadan erişim kısıtlamalarında sistemsel durumların açılması için tetikleme görevi olarak şifrenin sıfırlanmasını uygularız. Sonuç her zaman olumlu olmasa da çok sayıda çözüme ulaştığımız denemelerimiz olmuştur.

Öncelikle işlemlerin rahat uygulanması adına bir bilgisayar üzerinden gerekli adımları uygulayacağız.

Parola değişiminde uygulayacağınız adımlar şöyle:

 • Google tarayıcısında iki sekme açınız,
 • Birinde sosyal medya hesabınızda kullandığını mail hesabınızın oturumu açık olsun,
 • Diğer bir sekmede ise tiktok.com’ u açın,
 • Şifrenin sıfırlamasındaki alana ilgili e-posta hesabınızı yazın ve işleme başlayın,
 • Her denemede olmasa da işlemler sırasında ağ, e-posta hesabını görecek ve yeni şifre belirlemenizi isteyecek. İşte yeni belirlediğiniz parola ile hesabınıza girmeniz yeterli olacak.

Yukarıdakilerin tamamı TikTok şifre sıfırlanamadı çözümüne yönelik önemli adımlar içermekte. Sorularınıza yanıt için makalemizi paylaşmanızı ve bizimle bağlantıya geçmek için destek mail’ i atmanızı öneririz.

Öneri ilişkili konu: TikTok açılmıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir