TikTok şifremi kabul etmiyor şifre sıfırlanamadı hatası

Andronova
5 Minimum Okuma

TikTok şifremi kabul etmiyor sorunu yaşayanların bir kısmında TikTok şifre sıfırlanamadı hatası çıkıyor. Devamında ise tanınmayan bir cihazdasın şeklinde uyarı geliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İşlemler sırasında destek iletişim hatası çıkanlarda ne gibi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Uyarı mesajının arka planında “Sorry, something went wrong, please try again later” yani “Üzgünüz, bir şeyler ters gitti, lütfen daha sonra tekrar deneyin” hatası çıkmakta. Yazılı mesajın bir çok sosyal uygulamada karşımıza çıktığını söyleyelim.

TikTok şifre neden sıfırlanamadı

TikTok tanınmayan bir cihazdasın, hesap güvenliği sebebi ile oluşan risklerin önüne geçmek adına alınan önlem işlemidir. Kullanıcının daha önceden hesabına girerken kullandığı cihazın dışında bir cihaz kullandığın belirten bir uyarı.

Şifre neden sıfırlanamadı sorunu çıkanların bir kısmında, kişilerin kendini kısıtlayacağı işlemler yapması yatmakta. Diğer olası sebeplerden biri ise ağın kendisinden kaynaklı sıkıntılar. Kronik denilen sebeplerden biri diyelim.

Hesabınız engellenmiş bunun yanlışlıkla olduğunu düşünüyorsanız bir itiraz gönderebilirsiniz uyarısı alanların bu başlıkla alakalı olduğunu söyleyelim. İçeriğimizin devamında TikTok şifre sıfırlanamadı hatası için ne gibi işlemler yapılması gerektiği hakkında detayları paylaşacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulamalardan ve telefonlardan kaynaklı sebepler

Genele ulaşan güncellemelerin bir kısmında kullanımlara yönelik aksaklıklar yaşandığı zamanlar vardır. Bu başlıktaki bunla alakalı olmama olasılığı var. Lakin yine de bazen bunla karşılaşanlar oluyor.

Farklı telefonla veya bir tarayıcı kullanılarak hesabınıza ulaştınız ise, önce daha önce kullanmadığınız giriş yöntemleri varsa bunları açın. Mesela telefon numaranız ekli değilse ekleyin. Yine önemli bir adımda sorunlu telefondan uygulamalardaki alana giriş yapıp, TikTok olan seçeneğe dokunmanız, sonrasında veriler ve önbelleğin silinmesi gerekiyor.

Telefonunda tarihi yanlışsa düzeltin ve boş alanında yer azsa yer açınız.

Unutmadan TikTok şifremi değiştiremiyorum hatası geçici bir problem olma olasılığının her daim araştırılması gerekiyor. Bakmışsınız bir kaç saat veya gün sonunda kendiliğinden sorun çözülmüş.

TikTok sifre sifirlanamadi 2 1
TikTok şifremi kabul etmiyor şifre sıfırlanamadı hatası

TikTok şifremi değiştiremiyorum ne yapmalıyım?

Şifrenizi güvenilir bir cihazda sıfırlamayı deneyin mesajındaki kasıt daha önce oturum açarken kullanmadığınız bir telefonla eğer oturum açma işlemi yapmışsanız, riskli görülmüşseniz, hesaplarda oluşan olağan dışı bir hareket görülmüşse işte her türlü işlemin engellenmesine yönelik yaptırımlarla karşılaşırsınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. İhtimalle sık hesabınıza girerken kullandığınız cihazlardan biri ile oturumunuzu açtığınızda uyarı kalkacak. Lakin baktınız aynı yere tekrar tekrar geliyorsunuz o zamanda aşağıdakileri deneyip durumuna göre sorun bildiriminde bulunun.
 2. Güvenilir olarak görülen cihazlardan biri ile tekrardan giriş yapmaya çalışın. Varsa bilgisayarınız onla da deneyin.
 3. Oturumunuzu çıkışa atın, kullandığınız telefonu ve interneti kapatıp açınız.
 4. Mobil internetle deneyen birde WiFi ile denesin. Ya da tam tersi.
 5. Şüpheli algısına sebep olacak hareketler uygulayan kullanıcıların bir süre hesaplarında işlem yapmalarına izin verilmez. Bu ceza almış olan hesaplar içinde geçerlidir. Şifre sıfırlanamadı sorunu çıktığında hiç bir şekilde bir daha deneme yapmadan gün içerisinde bir süre denemeden bekleyin. Acil değilse bir günden daha fazla beklenmesini de öneriyoruz.
 6. Şifrenizi değiştirmeye çalışın. İlgili bölüm açılmıyorsa o zamanda şifre unuttum’ la adımlara geçin. Burada uygulamanız gereken bir yöntem var. Bunun detayını aşağıda bulacaksınız.
 7. Yardımcı araçlarla hesabınıza girmeye çalışın. Örnek sosyal hesapları bir araya toplayan uygulamaların kullanılması belki işinize yarayacak. Güvenli olanlardan biri ile test yapın.

TikTok şifre değişmiyor mesajı çıktığında kesinlikle araştırmadan herhangi bir şeye kalkışmayın.

TikTok şifremi kabul etmiyor hatası için şifre değiştirme

Eskiden beri bir çok aksilikte denediğimiz bir yöntemimiz var. Yöntemin mantığı ilgili uygulamadan erişim kısıtlamalarında sistemsel durumların açılması için tetikleme görevi olarak şifrenin sıfırlanmasını uygularız. Sonuç her zaman olumlu olmasa da çok sayıda çözüme ulaştığımız denemelerimiz olmuştur.

Öncelikle işlemlerin rahat uygulanması adına bir bilgisayar üzerinden gerekli adımları uygulayacağız.

Parola değişiminde uygulayacağınız adımlar şöyle:

 • Google tarayıcısında iki sekme açınız,
 • Birinde sosyal medya hesabınızda kullandığını mail hesabınızın oturumu açık olsun,
 • Diğer bir sekmede ise tiktok.com’ u açın,
 • Şifrenin sıfırlamasındaki alana ilgili e-posta hesabınızı yazın ve işleme başlayın,
 • Her denemede olmasa da işlemler sırasında ağ, e-posta hesabını görecek ve yeni şifre belirlemenizi isteyecek. İşte yeni belirlediğiniz parola ile hesabınıza girmeniz yeterli olacak.

Yukarıdakilerin tamamı TikTok şifre sıfırlanamadı çözümüne yönelik önemli adımlar içermekte. Sorularınıza yanıt için makalemizi paylaşmanızı ve bizimle bağlantıya geçmek için destek mail’ i atmanızı öneririz.

İçerikle alakalı gerekli başvuruyu yapacakların https://www.andronova.net/nedir/tiktok-musteri-hizmetleri-iletisim-h3111.html adlı konuya bakmalarını öneriyoruz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir