TikTok şifrenizi güvenilir bir cihazda sıfırlamayı deneyin

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Şifre sıfırlanamadı TikTok tanınmayan bir cihazdasınız. Şifrenizi güvenilir bir cihazda sıfırlamayı deneyin yazısı ekrana geldiğinde “Destek iletişim” dışında bir seçenek sunmamakta. Tabi bazılarında bu önerinin de açılmadığı oluyor.

Teknoloji destek

Uyarı alanların ilk deneyeceği farklı telefondan ve bağlantıdan hesaplarına görmek olacak. Özellikle sürekli kullanılan cihazlarda beni hatırlamanın açık kalmasından dolayı direk oturum açılabilir.

Sonraki yapacaklarınız şöyle:

 • Başka sıkıntı yaşayanlar olup olmadığını araştırmanızı öneriyoruz.
 • Şüpheli görülen hesapların farklı yerlerden oturum açmaları gerektiği gibi birde belli süreliğine hiç bir şekilde ilgili hesabı kullanmamaları gerekiyor.
 • Ceza durumlarında profilde bir şeyi değiştirmenize izin verilmez.
 • VPN kullananların benzeri uyarılarla karşılaşması mümkün.
 • Tarayıcı kullanarak hesabınızı açmaya çalışın. Açılırsa ek oturum açma yöntemlerini kullanın. Ekli olmayan numara ve uygulama doğrulamalarını kullanın.

Her ne şekilde olursa erişim sağlayamazsanız, soru işaretini kullanarak talep gönderiniz. Tabi önce size sunduğu iletişim seçeneğini denedikten sonra.

Güvenilir görülmeye cihazlar

Aşırı yapılan işlemler ve rahatsız verici davranışlardan dolayı ban dediğimiz olayla karşılaşabilirsiniz. Bunun büyük etkisi bulunuyor.

Sık kullanılan cihazlardan girişlerde bazen oturum açılmaz. Ek giriş için ekli olan yöntemle doğrulama istenilir. Bazense direk oturumunuz açılır. Bundan dolayı sürekli arz eden sistemleri kontrol ediniz.

Uyarı almanıza rağmen sürekli tekrarladığınız aynı şeylerin sonucu, hesabınızın belli süreliğine kısıtlanması ya da hesabın doğrulanması olacak.

TikTok sifrenizi guvenilir bir cihazda
TikTok şifre sıfırlanamadı. Tanınmayan bir cihazdasınız

Uygulama ve sistemde oluşan sorunlar

Kullandığınız sistemde uyumsuzluklar veya zararlı içerikler varsa bir engel uygulanabilir. Güvenli olarak algılanmama durumlarında ağ belli bir zamana kadar kısmi engel getirebilir.

Farklı bir cihaz kullanarak erişim yapanların kendi cihazlarında şunları uygulamalarını öneririz:

Sonradan kurulan her şey kaldırılabiliyorsa kaldırın.

Uygulama sürümlerini kaldırıp eski olanlarla denenebilir. Tabi önce yeni versiyonla denenip ondan sonra bunu değerlendirirsiniz.

Uygulamanın içeriğinde yapılacak

Aşağıdakilerin sorunsuz olarak uygulanmasından sonra bir çok uygulamadaki aksaklıkların giderildiğini görüyoruz. Önce yazdığımız seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor ve sonrasında ek olanlar denenebilir.

 • Uygulamalara telefondan girin,
 • TikTok’ u bulup içerisinde geçin,
 • Önbellek ve sonrasında güncellemeyi kaldır yapınız.
TikTok sifre sifirlanamadi 2 1
TikTok şifrenizi güvenilir bir cihazda sıfırlamayı deneyin

Para çekmede yaşanan problemler

Para çekme işlemlerinde bazen güvenlik sebepleriyle çıkan uyarılar olabiliyor. Örnek geçersiz hesap ve başlıkta bulunan sorun gibi. Hak sahibinin adı geçersiz sorunu TikTok kullanıcılarının karşılaştığı bazı sorunlardan biridir. Bu ağın algoritmasından kaynaklanan bir sorundur. Çözümü için farklı yöntemler denenebilir.

TikTok para çekme sorunu yaşayan kişilerin öncelikle bakiyelerinde 30 dolar olduğuna emin olmaları gerekir. Daha sonra birikmiş olan bu parayı çekmek için para çekme işlemleri gerçekleştirilmeli ve IBAN numarası eklenmelidir.

 • İlk olarak profilde sağ üst köşedeki üç noktalı kısma tıklamak gerekir.
 • Daha sonra ayarlar ve gizlilik sayfasını bulup buraya girmek gerekir. Buradan Denge simgesi tıklanmalıdır. Daha sonra cüzdan menüsü ekrana gelir ve ‘canlı hediyeler’ kısmına tıklanmalıdır.
 • Canlı hediyeler ekranında ‘Para çek butonuna’ basılması gerekir.
 • Daha sonra yeni bir para çekme yöntemi eklenmelidir.
 • Ödeme yöntemi ekle kısmından banka hesabına bağlaya bakmak gerekir.
 • TikTok tarafından hesabın ve işleminin onaylanması için bir doğrulama kodu TikTok’a bağlı olan telefon numarasına gönderilir. Bu doğrulama kodunun eksiksiz bir şekilde istenen yere girilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonraki sayfada ise banka hesabı bağlama işlemleri gerçekleştirilir. Buradaki TikTok tarafından istenen adımların hepsi eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Buradaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde eklemek önemlidir.  Çünkü genelde  para çekme işlemlerinde ortaya çıkan sorunlar buradaki bilgilerin yanlış ya da eksik olmasından kaynaklanmaktadır.
 • Bütün adımlar tek tek doldurulduktan sonra bir sonraki sayfaya geçilir ve burada bilgilerin onaylanması istenir.
 • Bilgiler onaylandıktan sonra para çekme işlemi gerçekleştirilebilir.

TikTok para çekme sorunu hak sahibi adı farklı olduğu zaman para çekme sorunuyla karşılaşılır. TikTok üzerinden para çekmek isteyen kullanıcılar bakiyelerin de 30 Dolar bulunduktan sonra para çekebilirler. Daha sonra istenen adımlar gerçekleştirilir. Bu adımların içerisinde IBAN ekleme kısmı bulunur.

Eklenen IBAN ile TikTok sahibinin ismi ve kart sahibinin isminin aynı olması gerekmektedir.  Eğer isimler birbiriyle uyumlu olmaz ise TikTok para çekme sorunu hak sahibinin adı geçersiz gibi bir uyarı göndermektedir. Bu uyarıdan sonra yeniden aynı yere gidip isimlerin ya da IBAN numarasının değiştirilmesi gerekir. Bu kısmı düzelttikten sonra bir süre beklemek gerekir. Birkaç gün para çekme işlemi gerçekleştirilmemelidir. Daha sonradan TikTok uygulamasına giriş yapılıp para çekme işlemi gerçekleştirilebilir.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.