TikTok kapatılan hesap nasıl geri alınır

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Çoğu hesap sahibinin zaman zaman sorduğu TikTok kapatılan hesap nasıl geri alınır sorusuna yanıt vermeye çalıştığımız yazımızda olasılıklardan bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Konuyu öncelikle şu şekilde ele almamız gerekiyor. Hesabınız kapatıldı mı yoksa kendiniz mi kapattınız bu önemli bir sorudur. Geliştiriciye başvurmanız adına ne tür yol izleneceği önce bu sorudan geçiyor.

Silinen TikTok hesabını geri getirmek adına uygulanacak yöntemlerden biri kapatılma şekline göre itiraz formunu doldurmak olacak. İçerikte silinen hesap neden geri alınır önce buna yanıt vereceğiz. Sonrada kapatılan TikTok hesabı nasıl geri alınır buna yanıt vermeye çalışacağız.

TikTok hesabı neden silinir ?

Öncelikle silinen hesabı geri almak için yardım isteyenlerin kendilerince sebepleri var. Mesela istemedikleri halde hesaplarının kapatılması veya hukuki bir sebeple hesaplarına ulaşmak istemeleri gibi birden çok kullanıcı sebeplerini yazmamız mümkün.

Hesapların silinme sebeplerinden bazıları şöyle:

  • Kurallara uymayan davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları bir süre veya kalıcı engellenir.
  • Çalıntı hesaplarda yapılan kullanımların yasal olmama sebebi ile kapatılması. Kullanıcıların hesaplarını geri alamaması sebebi ile sonucunda bir şey yapamaması.
  • Hesabı açarken kullanılan mail veya telefon numarasına ulaşamama sebebi ile kapatmak istemeleri. Bazen düşünmeden numaralarını kapatanlar veya değişim yapanların sık karşılaştığı bir sorundur.
  • Numara değiştirmede sorun yaşayanların değişimi yapamamasından dolayı oluşan sıkıntılar. Bu genelde pek teknoloji ile alakası olmayan kullanıcıları kapsamakta.
  • Geçmişteki kullanımlardan dolayı kapatılma sebepleri. Ya da nişanlanma ve evlilik muhabbetlerinde sık kapatan kullanıcılar oluyor. Az bir sayıda kullanıcının bu hesabını tekrardan kullanmak istemeleri sebebi ile başvuru yapmak için bir yol aradıklarını görüyoruz.

Numara değişimindeki sorunlar

Numara değişimi sorunu genelde telefon numarasını değiştiren kişilerin karşılaştığı bir hatadır. Numaranın değiştirilmemesi sonucunda ise TikTok üzerinde yapılan çoğu işlem gerçekleştirilemez.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TikTok’ta numara değiştirememe sorunu oluştuğu zaman aslında kişiler çeşitli problemlerle karşılaşabilir. Örneğin tamamen yeni bir cihazdan TikTok hesabına giriş yapılırken güvenlik için kod isteyebilir. Fakat kod eski numaraya giderse kişiler hesabına giriş yapamayacaktır. Aynı zamanda TikTok üzerinden çeşitli özellikler yapılmaktadır. Örneğin bakiye yükleme, hediye yollama gibi durumlar yüzünden kişilerin hesabı çalınabilmektedir. TikTok bu gibi durumların önüne geçebilmek için kişilerden güvenlik kodu isteyebilir. Bu kod genelde telefon numarasına ve e- mail adresine gelir. Kişiler TikTok hesaplarıyla e- mail adreslerini birleştirmediyse güvenlik kodu sadece telefon numarasına gelecektir. Gelen bu kod girilmediği takdirde hesap üzerinden yapılan hiçbir işlem gerçekleştirilmeyecektir.

TikTok kapatılan hesap nasıl geri alınır sorusu

Sildiğim TikTok hesabını geri alabilir miyim şeklinde çok sık soru ile karşılaşmıyoruz. Lakin başka sosyal ağ kullanıcılarında karşılaşmaktayız. Örnek Instagram tarafında eskiden sık gelen sorulardan biriydi. Bunun içinde başvurulacak bir form vardır. Hala bu form kullanılmakta.

TikTok silinen hesabı geri almak adına kullanılacak iki yöntemden bahsedeceğiz. Bu iki yönteminde aynı anda kullanılmasında sorun olmayacaktır.

TikTok kapatılan hesabı geri almak başvurusu

Önce şunu bir netleştirelim; ağın katı kurallarından birine uymayan hesapların genelde açılması söz konusu olmaz. Topluluk olarak adlandırılan kurallar öylesine oluşmamıştır. İçlerinden öyle maddeler bulunmakta ki, kullanıcının ısrarla başvurusunu dahi dikkate almazlar. Hatta o kullanıcı adına yönelik başvuruların kısıtlanması bile söz konusu olacaktır.

Uygulama üzerinden ? işaretini kullanarak uygun olan başlıklar üzerinden talebinizi gönderin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
TikTok hesabim kalici olarak engellendi 2
TikTok kapatılan hesabı geri alma

İlgili bağlantıya girmeden önce yukarıdaki bölümdeki seçeneklere göz atmak isterseniz ilgili alan işaretlediğimiz yerdir.

Diğer yöntemde bilgisayardan veya mobil cihazlardan tarayıcı üzerinden bildirimde bulunmanız. Bunun içinde aşağıya bıraktığımız bağlantıdan yararlanmanızı öneriyoruz. Uygun olan direk bir başlık bulamadığımızdan dolayı kendi alanımızı oluşturduk.

  • www.tiktok.com/feedback/report?id=7096682193606449665&lang=tr-TR&type=

Aşağıya bıraktığımız resimde gördüğünüz açıklama alanına sorununuzu yazın ve ekran görüntüsü eklemek istediğinizde ortam yükleyin alanına dokunun. Buraya ekleyeceğiniz sorununuzu anlatan veya kanıt niteliği olan şeyler olacak.

TikTok silinen hesap nasil geri alinir 2
TikTok kapatılan hesap nasıl geri alınır

Başvuru yanıt durumu

Hesap başvurusunun sonucu genelde bir çoğunda ya dönüş olmuyor ya da olumsuz sonuçlanıyor. Bundan dolayı önce başvurunuzu sağlam şekilde yapmanızı öneriyoruz. Dönüş olayı ise, ilk bir hafta beklenilir ve herhangi bir bilgilendirme yapılmayan hesaplara yönelik tekrardan başvurulmasını öneriyoruz.

TikTok kapatılan hesap nasıl geri alınır konumuz kesinlik ifade etmemekte. Haklılık payı olan kullanıcıların yapması gereken adımlardan oluşmakta. Sonraki öneri konumuz TikTok şikayetle hesap kapatma.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak