TikTok Something Went Wrong Hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

İçeriğimizde, zaman zaman TikTok Something Went Wrong hatası alan kullanıcıların yapması gereken işlemlerden söz edeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok Something Went Wrong hata mesajı, TikTok uygulama sunucularında hata olduğunu ya da sorun olduğunu belirtmek için kullanılan bir mesajdır. Bu mesaj genellikle, kullanıcının bir videoyu yüklemeye çalışırken veya bir videoyu izlemeye çalışırken karşılaşabileceği bir sorundan kaynaklanır. Bu sorunlar genellikle teknik bir doğaya sahip olup, TikTok sunucularındaki geçici bir arıza veya kullanıcının internet bağlantısındaki bir sorundan kaynaklanabilir. Kullanıcılar bu hatayı sıklıkla deneyimleyebilirler, ancak sorunun genellikle kısa sürede çözüleceği söylenebilir.

TikTok Something Went Wrong Sorunu İçin Öneriler

TikTok kullanıcıları, sıklıkla “TikTok üzgünüm sunucumuzda bir şeyler ters gitti” veya “bir şeyler ters gitti lütfen TikTok’u tekrar deneyin” gibi hatalarla karşılaşabilirler. Bu hatalar, TikTok uygulamasının işlevlerini kullanmanızı engelleyebilir ve kullanıcı deneyiminizi olumsuz etkileyebilir. Bu makalede, “TikTok üzgünüm sunucumuzda bir şeyler ters gitti” sorununu çözmek için birkaç ipucu ve öneri sunacağız.

 1. TikTok Uygulamasını Yeniden Başlatın

Bazen, TikTok uygulamasının arka planda çalışan hatalı bir işleminden dolayı sorun yaşatır. Bu durumda, TikTok uygulamasının durdurulup yeniden başlatılması hatayı çözebilir. Uygulamayı zorla durdurmak için, Ayarlar menüsüne girin, Uygulamalar’ a dokunun, TikTok bulun ve Zorla durdur’ a dokunun.

 1. Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonunuzu yeniden başlatmak, TikTok uygulaması için çözüm olabilir. Uzun süre kapatılmayan cihazlarda zaman zaman geçici sorunlar oluşur ve bu uygulamalar da etkiler.

 1. TikTok’ta Yeniden Oturum Açın veya TikTok Hesabını Değiştirin

TikTok uygulamasında hesabınızda bir sorun olabilir. Bu nedenle, hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar oturum açmayı deneyin. Ayrıca, başka bir TikTok hesabını kullanarak denemeyi de düşünebilirsiniz. Etkin olmayan bir hesap veya TikTok tarafından engellenen bir hesap kullanıyorsanız, bu sorunlara çözüm bulmak için TikTok destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 1. Ağ Bağlantınızı Kontrol Edin

TikTok uygulamasının doğru şekilde çalışması için, güçlü ve istikrarlı bir internet bağlantınızın olması gerekmektedir. Ağ bağlantınızda bir sorun varsa, TikTok uygulaması hatalar verebilir. Ağ bağlantınızı kontrol etmek için, Wi-Fi veya Hücresel veri bağlantınızı kontrol edin ve ağınızı yeniden bağlayın. Ayrıca, yönlendirici veya modem gibi ağ cihazlarınızın güç döngüsünü yapabilirsiniz. VPN veya proxy gibi bağlantı hizmetlerini devre dışı bırakmayı veya DNS sunucusu adreslerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

TikTok Something Went Wrong 1
Something Went Wrong hatası

TikTok Something Went Wrong Çözümünde Kullanılacak Diğer Seçenekler

Öncelikle TikTok uygulamasında karşılaşılan bir sorunu çözmek için bazı basit adımlar bulunmaktadır. Bunlar şunlardır:

 1. TikTok uygulamasını zorla durdurup yeniden açmak.
 2. Mobil cihazınızı yeniden başlatmak.
 3. Mevcut kullanıcı hesabınızdan çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak veya varsa başka bir hesap kullanmayı denemek.
 4. İnternet bağlantınızı kontrol etmek ve ağ bağlantısının iyi olduğundan emin olmak.
 5. TikTok veya telefon sistemini en son sürüme güncellemek veya bir önceki sürüme düşürmek.
 6. TikTok aracının önbelleğini temizlemek.
 7. TikTok ayarlarını varsayılan parametrelere sıfırlamak.

Uygulama Uyumsuzlukları

Telefonun arayüzü veya işletim sistemi sürümüne bağlı olarak zaman zaman uyum sorunları yaşanır. Bu genelde eski cihazlarda sık yaşanır. Böyle durumlar için uygulamayı kaldırıp, eski TikTok uygulama sürümlerini yüklemeye çalışırız. Bir ihtimal kabul ederse sorun ortadan kalkar.

TikTok Something Went Wrong 2
TikTok Something Went Wrong sorunu

Şifrenizi Değiştirerek Tekrarda Deneyin

Sistem ve hesap sorunlarına yönelik uygulanacak yöntemlerden biri de, şifre değiştirme seçeneğidir. Bu, hesap için bir tetikleme işlemidir.

Parola değişikliğine yönelik işlemler şöyle olması önerilir:

 • Bilgisayar veya mobil tarayıcı kullanarak iki sekme açın.
 • Sekmenin birinde ilgili sosyal medya hesabınıza eklediğiniz mail hesabının oturumu açık olsun.
 • Diğer sekmede ise, tiktok.com üzerinden şifre yenilemeyi başlatın.

Cihaz, İnternet ve Hesap Engellemeleri

Uygulamanın güvenliğinin devreye girdiği durumlarda, başlıktaki üç seçenekte engellenmiş olabilir. Bunun testini ayrı cihazlar ve internet bağlantılarıyla denenmesi gerekiyor.

Hesaba yönelik engellemelerde ise, belli bir saate kadar ya da o gün tamamen kullanıma yönelik kısıtlama uygulanır. Eğer kullanıcı yaptığı şeyi devam ettirirse, bu seferde kısıtlamanın süresi uzar. En mantıklı olanı hiç bir şey yapmadan bir iki gün beklemek olacak.

TikTok’ta meydana gelen bir hatayı düzeltmek için kullanabileceğiniz yedi farklı yöntemi ve alt seçeneklerini açıkladık. Hangi yöntemin sorunu çözeceği, sorunun kaynağına bağlı olacaktır. Eğer sorun, TikTok sunucuları veya ağ bağlantısıyla ilgili ise, sorunu çözmek için ağ bağlantınızı kontrol etmeniz veya TikTok uygulamasını yeniden başlatmanız yeterli olabilir. Sorun yazılım veya cihazınızın işletim sistemi ile ilgiliyse, TikTok veya telefonunuzu güncellemeniz gerekebilir.

tiktok iletisime gecme 1
Sorununuzu bildirin

Yöntemleri denemeden önce, TikTok uygulamasının güncel olduğundan ve cihazınızın internet bağlantısının sorunsuz olduğundan emin olun. Sorun hala devam ederse, yukarıda belirtilen diğer yöntemleri deneyebilirsiniz. Hesabınızdan kaynaklı bilinmeyen sorunlara yönelik, TikTok destek birimine talep gönderin.

Öneri konular:

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir